vladismenko
06.12.12,12:06
Neviem si rady s tým, akú faktúru mám posielať zákazníkom, keď si môj tovar objednali cez zľavový portál. Keďže zákazník zaplatil zľavovému portálu a ja zasielam tovar, no neviem čo mám dať do faktúry.
neostar
06.03.13,18:57
No toto aj mňa veľmi zaujíma. Vie niekto poradiť?
tictac7
06.03.13,18:59
treba riadne vystaviť faktúru. ...a potom sú 2 možnosti:
1. nový riadok - uhradené kupónom č. xxxx suma xxxx
alebo
2. dole dať poznámku, že uhradené kupónom....faktúru neuhrádzajte.
neostar
06.03.13,19:54
Dakujem. Ak vyberiem druhu moznost tak na faktúru napisem normalne tu sumu za ktoru zakaznik zakupil tovar cez zlavovy portal? A v pohladvkach dam ze faktura bola uhradena?
tictac7
06.03.13,20:02
Dakujem. Ak vyberiem druhu moznost tak na faktúru napisem normalne tu sumu za ktoru zakaznik zakupil tovar cez zlavovy portal? A v pohladvkach dam ze faktura bola uhradena?

áno
neostar
08.03.13,07:23
Takto ale nebudem mat dvakrat ten isty prijem zapocitaný? Faktura vystavené zakaznikom, a potom faktúra za sprostredkovanie pre zlavovy portal? Mám v tom nejasno... /živnostník+JU+neplatca DPH/
tictac7
08.03.13,16:14
Takto ale nebudem mat dvakrat ten isty prijem zapocitaný? Faktura vystavené zakaznikom, a potom faktúra za sprostredkovanie pre zlavovy portal? Mám v tom nejasno... /živnostník+JU+neplatca DPH/

máš to troška pomotané....
vystavenie faktúry je vystavenie faktúry - platba, teda jej úhrada prostredníctvom zľavového portálu je príjem
...a faktúra za sprostredkovanie je výdaj
marandy
07.10.14,15:40
Ked tovar na zlavovom portali stoji po zlave 100 Eur. Zakaznik si kupi tovar za 100 Eur z toho ide 20 Eur provizia zlavovemu portalu. Ja ako firma ktora doda tovar vystavim fakturu zakaznikovi na celych 100 Eur? Tych 20 Eur si dam v penaznom denniku do vydavkov?