sifidi
06.12.12,12:16
Na základe tohoto príspevku http://www.porada.sk/t123821-otazky-a-odpovede-drsr-dan-z-prijmu.html#post1205196 chápem, že náklady na výhry v súťaži, ktorú organizujem je možné brať ako daňovo uznaný výdavok, ak ich preukázateľne vynakladám v súvislosti so svojou činnosťou...

Ako to však preukázať? V prípade väčších výhier posielam výhercom aj preberací protokol kde podpíšu prevzanie výhry, čo považujem za dostatočne preukázanie. Avšak v prípade množstva malých výhier (USB kľúče, prívesky...) nechcem výhercov obťažovať vypisovaním a posielaním naspäť nejakého tlačiva. Ako to však preukázať, napríklad že tých 20 nakúpených USB kľúčov som nepoužil pre seba ale som ich skutočne odovzdal ako výhry?

Ďakujem za nápady a rady :)
martinez
07.12.12,15:06
ahoj, pri usporiadani sutaze musis napisat tzv."Statut sutaze"... je to akysi dokument, ktory popisuje druh, charakter sutaze, podmienky na zaradenie do sutaze, vyhry v sutazi, sposob ich odovzdania, vyznam sutaze, kedy sa sutaz konala, kde a pod... takyto statut popripade nech podpise konatel... malo by to vyzerat co najoficialnejsie. Tento dokument by mal podla mojho nazoru byt pre danove ucely dostatocne preukazatelny...
sifidi
07.12.12,17:53
Skvele, dakujem! Inspirujem sa nejakymi statutmi inych sutazi a poskladam nieco seriozne :).

Inak existuje nejaky zakon, ktory upravuje co je potrebne urobit (napr. spominany Statut sutaze) v suvislosti so sutazou (spotrebitelskou sutazou), ked nespada pod zakon o loteriach?