kejsy22
06.12.12,13:51
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môže/musí/nemôže/nemusí zamestnávateľ požadovať od novonastupujúceho zamestnanca výpis z registra trestov? V ktorom zákone sa o tom píše? Ďakujem
ivka70
06.12.12,12:56
Moze, nemusi.
Su profesie, kde je to vyslovene predpisane, najma v statnej sprave. Ale napr. aj obchodne retazce ho vyzaduju.
Je to rozhodnutie zamestnavatela, ci vypis z registra trestov pozaduje alebo nie.
kejsy22
06.12.12,13:16
Viem, že v štátnej práve to musí byť, štátni zamestnanci a zamestnanci pracujúci pri výkone prác vo verejnom záujme výpis musia predkladať (to som zažila v bývalej práci). Ale ako je to u súkromných firiem?
Tweety
06.12.12,13:48
Viem, že v štátnej práve to musí byť, štátni zamestnanci a zamestnanci pracujúci pri výkone prác vo verejnom záujme výpis musia predkladať (to som zažila v bývalej práci). Ale ako je to u súkromných firiem?
Ak ho firma žiada predložiť a chceš aby ťa prijali, musíš ich požiadavku akceptovať.
buchač
06.12.12,14:26
Viem, že v štátnej práve to musí byť, štátni zamestnanci a zamestnanci pracujúci pri výkone prác vo verejnom záujme výpis musia predkladať (to som zažila v bývalej práci). Ale ako je to u súkromných firiem?

Ak ho firma žiada predložiť a chceš aby ťa prijali, musíš ich požiadavku akceptovať.

...a niekde nie iba výpis ...

Niekde MUSÍŠ doložiť ODPIS !!!
bettylou
06.12.12,14:34
podľa profesie
Tweety
06.12.12,14:47
...a niekde nie iba výpis ...

Niekde MUSÍŠ doložiť ODPIS !!!
ÁNo, odpis, otázka bola na výpis, ale vieme o co kráči, či?:) A k tej hmle, nemusel si ju aj ku nám poslať.;)
buchač
06.12.12,14:59
mimotemy

ÁNo, odpis, otázka bola na výpis, ale vieme o co kráči, či?:) A k tej hmle, nemusel si ju aj ku nám poslať.;)

...a Ty ma prenasleduješ , alebo čo ??? :---
Tweety
06.12.12,15:00
mimotemy


...a Ty ma prenasleduješ , alebo čo ??? :---
Ty si začal.:---
misomiso
06.12.12,15:00
Niektori zamestnavatelia pytaju dokonca pristup na FB profil.
buchač
06.12.12,15:03
Niektori zamestnavatelia pytaju dokonca pristup na FB profil.

1. Len DEBIL by toto po mne chcel ...:rolleyes:

2. Aj 10 ( desať ) by som mu zadrel ....juchovi ...;)
Tweety
06.12.12,15:50
1. Len DEBIL by toto po mne chcel ...:rolleyes:

2. Aj 10 ( desať ) by som mu zadrel ....juchovi ...;)
Majú ale šťastie, že ti to už nehrozí, čo?
buchač
06.12.12,16:50
1. Len DEBIL by toto po mne chcel ...:rolleyes:
2. Aj 10 ( desať ) by som mu zadrel ....juchovi ...;)

Majú ale šťastie, že ti to už nehrozí, čo?
Vysvetlím :

Možno v USA a či inde bežná vec , tam pomaly kontrolujú aj spodné prádlo...
Ako by som dokázal potencionálnemu zamestnávateľovi , že ten profil je iba jeden a nie iba kvôli nemu robený ?
Alebo ešte iná varianta ...ako vysvetliť , že proste na FB absolútne nie som ???

...a okrem iného , špehovanie ja nerád ...stačilo...
misomiso
06.12.12,16:55
1. Len DEBIL by toto po mne chcel ...:rolleyes:

2. Aj 10 ( desať ) by som mu zadrel ....juchovi ...;)


Predpokladam, ze ked si ty kupujes nejaky vyrobok, sluzbu, alebo hoci ojazdene auto, tiez sa snazis najst si na nete co najviac informacii o tom.

Zamestnavatel napriklad takto moze zistit, co tam uchdzac nema 50 prispevkov denno pocas pracovneho casu v case, ked este pracoval u predchadzajuceho zamestnavatela, pripadne, aky je charakter tychto prispevkov.

No ja to rizdny zasah do sukromia, na druhej strane zamestnavatel kupuje pracovnu silu so vsetkymi jej vlastnostami, tak sa snazi dozvediet sa co najviac. Moze si vyberat, tak si vybera.

Ked sa na to pozrieme z druhej strany, tak ak zamestnavatel da prednost nejakamu fetakovi a alkoholikovi s nasilnickymi sklonmi (pred slusnym clovekom, ktory chce riadne pracovat) len preto, ze nema o uchdzacoch dost relevantnych a overitelnych informacii, tak to asi tiez nie je 2 x spravodlive.
misomiso
06.12.12,16:59
Ako by som dokázal potencionálnemu zamestnávateľovi , že ten profil je iba jeden a nie iba kvôli nemu robený ?

No to je vzdy sachova partia, vyhrava ten mazanejsi, kto sa vie lepsie na vzajomne stretnuti pripravit. Teda ak to spravis takto, vyhral si. Stoji to ale nejanu namahu pripravit dlhodobo profil, ktory bude vyzerat vierohodne.


Alebo ešte iná varianta ...ako vysvetliť , že proste na FB absolútne nie som ???

S tym by nemal byt problem, ak tak ale si pod svojim menom, tak ta najdu za 2 sekundy.
buchač
06.12.12,17:17
Predpokladam, ze ked si ty kupujes nejaky vyrobok, sluzbu, alebo hoci ojazdene auto, tiez sa snazis najst si na nete co najviac informacii o tom.

Zamestnavatel napriklad takto moze zistit, co tam uchdzac nema 50 prispevkov denno pocas pracovneho casu v case, ked este pracoval u predchadzajuceho zamestnavatela, pripadne, aky je charakter tychto prispevkov.

No ja to rizdny zasah do sukromia, na druhej strane zamestnavatel kupuje pracovnu silu so vsetkymi jej vlastnostami, tak sa snazi dozvediet sa co najviac. Moze si vyberat, tak si vybera.

Ked sa na to pozrieme z druhej strany, tak ak zamestnavatel da prednost nejakamu fetakovi a alkoholikovi s nasilnickymi sklonmi (pred slusnym clovekom, ktory chce riadne pracovat) len preto, ze nema o uchdzacoch dost relevantnych a overitelnych informacii, tak to asi tiez nie je 2 x spravodlive.
Porovnávka neporovnateľného ....

...zamestnávateľ má aj iné možnosti , napríklad blokovanie niektorých stránok ...nevraviac aj o sledovacích softoch...

Toho feťáka nemyslíš vážne ???
Predsa info na FB nie je absolútne relevantné !!!
Aj ten nórsky strelec Breivik bol na FB akože normál a následne vystrieľal skoro 100 ľudí ...
buchač
06.12.12,17:18
No to je vzdy sachova partia, vyhrava ten mazanejsi, kto sa vie lepsie na vzajomne stretnuti pripravit. Teda ak to spravis takto, vyhral si. Stoji to ale nejanu namahu pripravit dlhodobo profil, ktory bude vyzerat vierohodne.

S tym by nemal byt problem, ak tak ale si pod svojim menom, tak ta najdu za 2 sekundy.

...chvalabožku nemám a ani už nebudem mať !!! :cool: