kačura
06.12.12,14:19
Nemáme ZEP, len dohodu od 1.2.2012, musíme posielať krycie listy?
domenico.office
06.12.12,13:28
V tomto dokumente (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/postup_el_komunikacie.pdf) je napísané, aj podľa ktorej dohody, sa posiela ako a ako je možné prejsť z dohody, podľa ktorej je nutné posielať krycie listy zmeniť na dohodu, podľa ktorej nie je potrebné posielať krycie listy.
a_je_to
06.12.12,14:00
.....

... a to som si myslel, že recesistickejší nick, ako ja, už nevyhúta nikto ... :D:D:D
IvetaH
06.12.12,14:09
Nemáš chybu, po štúdiu disciplíny "dohody v 2013" príjemné osvieženie.
kačura
07.12.12,07:55
Možno to znie recesisticky, ale totálne ma pomýlili na daňovom úrade, kde mi tvrdili, že treba posielať, ale moja dohoda je na základe zákona, podľa ktorého netreba. A ked som sa pýtala úradníčky na daňovom, sama nevedela o akom zákone to vravím. Takže tak. A dosť ma mrzí, keď prosím o radu a dostanem.... Ale ďakujem.
a_je_to
07.12.12,19:18
Možno to znie recesisticky, ale totálne ma pomýlili na daňovom úrade, kde mi tvrdili, že treba posielať, ale moja dohoda je na základe zákona, podľa ktorého netreba. A ked som sa pýtala úradníčky na daňovom, sama nevedela o akom zákone to vravím. Takže tak. A dosť ma mrzí, keď prosím o radu a dostanem.... Ale ďakujem.

... ale domenico Ti fakt dobre poradil, nebolo čo dodať. A ja som Ti dúfam neublížil. Ak áno, tak sorry.
KEJKA
07.12.12,21:38
možno len nevedel, že má kliknúť na ten odkaz - mňa tiež v prvom momente pomýlila súvislosť vety a hľadala som nejakú prílohu:). Až neskôr som si všimla farebné rozlíšenie.
kačura
12.12.12,07:39
Domenico mi fakt dobre poradil, ja som reagovala na ten recesistický nick, viete my sme firma, kde ja robím všetko, či upratovačku, rozvozcu, predavačku až účtovníčku atd. a všetko ako laik, informácie hľadáme ako sa dá, pretože si nemôžeme dovoliť zamestnancov a ešte keď ma na daňovom pomýlia, musím sa na niekoho obrátiť o radu. A tu mi vždy dobre poradili. Takže ešte raz dík.
kačura
12.12.12,08:10
Ešte mám dotaz , keď DÚ vydal dohodu podľa §20 a potom poslal elektronicky podľa § 13. A krycie listy sme teda neposielali. Čo z toho vyplýva? Ďakujem.
Danielle369
12.12.12,08:20
Do 5 dní od odoslania je potrebné na DÚ doručiť v písomnej forme „krycí list“.

Zrejme bude pokuta.
srska
12.12.12,08:25
Domenico mi fakt dobre poradil, ja som reagovala na ten recesistický nick, viete my sme firma, kde ja robím všetko, či upratovačku, rozvozcu, predavačku až účtovníčku atd. a všetko ako laik, informácie hľadáme ako sa dá, pretože si nemôžeme dovoliť zamestnancov a ešte keď ma na daňovom pomýlia, musím sa na niekoho obrátiť o radu. A tu mi vždy dobre poradili. Takže ešte raz dík.keď sa odosiela - oznámenie upozorňuje (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=122884&d=1355081486)
(http://www.porada.sk/t168568-p5-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post2199752)
kačura
12.12.12,12:19
Čo sme sa dopytovali na FS, tak nám dali informáciu, že keď sme posielali dokumenty cez EZU, krycie listy netreba, len v prípade posielania cez eDane. No a teraz sme prvýkrát posielali cez eDane a prvýkrát nám automaticky vytlačilo aj Vyhlásenie, ale zas pracovníčka na dú vravela, že to nemáme posielať, tak už som z toho celkom....ozaj ako recesista.
mizu24
29.01.13,12:53
V tomto dokumente (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/postup_el_komunikacie.pdf) je napísané, aj podľa ktorej dohody, sa posiela ako a ako je možné prejsť z dohody, podľa ktorej je nutné posielať krycie listy zmeniť na dohodu, podľa ktorej nie je potrebné posielať krycie listy.

už niekto preklápal dohodu, aby nemusel nosiť krycie listy? Stačí, aby používateľ konta doniesol pre všetky daňové subjekty 2x vytlačené Dohody podľa § 13, nimi podpísané + asi registračný formulár používateľa a preklopia to bez splnomocnení?
Ďakujem
KEJKA
29.01.13,14:33
Čo sme sa dopytovali na FS, tak nám dali informáciu, že keď sme posielali dokumenty cez EZU, krycie listy netreba, len v prípade posielania cez eDane. No a teraz sme prvýkrát posielali cez eDane a prvýkrát nám automaticky vytlačilo aj Vyhlásenie, ale zas pracovníčka na dú vravela, že to nemáme posielať, tak už som z toho celkom....ozaj ako recesista.
kedže ste posielali cez EZU, nebolo treba krycie listy.
Teraz posielate cez eDAne len preto, že EZU bolo preklopené do eDane. Podmienka je naďalej splnená, krycie listy neposielate.