c4u
06.12.12,15:04
Ahojte,
aktuálne som vo svojej firme zamestnaný na dohodu, ale od 1.1.2013 by som sa v nej zamestnal na trvalý pracovný pomer. Ešte nikdy som to neriešil, tak si chcem byť istý, či som dačo nevynechal.

Takže do konca roka by som sa mal asi odhlásiť zo sociálnej poisťovne ako dohodár a následne sa prihlásim ako zamestnanec. Na daňovom som evidovaný pre daň zo závislej činnosti, takže tam sa asi nič nebude meniť, lebo od nového roka budem zasa zamestnaný, ale už ako normálny zamestnanec.

Potom by som sa mal asi prihlásiť aj do zdravotnej, aj ako firma i ako zamestnanec. A to by malo byť všetko, nie?

Aké povinnosti mi od nového roku vzniknú? V sociálnej budem posielať každý mesiac prehľady tak ako doteraz, nie? Má nejaké prehľady aj zdravotná poisťovňa a aký je termín pre jeho podanie? Daňovákom tiež budem len posielať tie prehľady, ktoré som posielal doteraz alebo po prechode na klasického zamestnanca sú tam ešte nejaké iné tlačivá?

A ako je to s platením odvodov, doteraz som platil len ako zamestnávateľ. Keď budem platiť za zamestnanca, tak to musí byť zvlášť platba, aby to vedeli identifikovať alebo sa to môže platiť spolu s tou firemnou (zamestnávateľ). Teda napr. zdravotné zaplatím za firmu a za zamestnanca v rámci jednej platby či musí byť rozdelená na dve?

Vopred Vám ďakujem. Niečo som sa snažil aj nájsť, ale strácal som sa v tom, je tu toho veľa.