Jana Motyčková
06.12.12,15:49
V novele zákona o dani z príjmu §39 ods. 2 (obsah mzdového listu) sa dopĺňa písmenom i), na základe ktorého v mzdovom liste treba uvádzať úhrn vyplatených príjmov v členení podľa výnimiek z platenia poistného a príspevkov zamestnanca.

Vie niekto, čo tým mysleli ?
Andyke
06.12.12,17:23
Našla som toto:
Spoločná správa VFR 112 tlač 239:
Ustanovenie sa mení tak, aby zamestnávatelia na účely vykazovania príjmov, ktoré sa nezahrnujú do vymeriavacích základov na platenie povinného poistného, ktoré platí zamestnanec zo svojho príjmu na sociálne poistenie a na zdravotné poistenie, tieto príjmy uvádzali osobitne na mzdovom liste ako aj v potvrdeniach vydávaných zamestnancom.

Zdroj : http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=6&CPT=239
Jana Motyčková
06.12.12,19:25
Vďaka, ja som to tam nevedela nájsť.
Ale aj tak neviem do akej miery detailne to chcú, či im stačí len osobitne príjem pre SP, príjem pre ZP, alebo chcú aj zvlášť jednotlivé poistenia (lebo napr. prijem pre IP je v niektorom mesiaci iny ako prijem pre ostatné SP), alebo napr. či pri DOBPŠ s dôchodkovým poistením má byť inak zaevidovaná ako DOBPŠ bez dôchodkového poistenia, atď...
Už to vidím, źe v decembri 2013 vyjde nové tlaćivo potvrdenia a potom zistíme, čo sme mali celý rok evidovať.