cmd
06.12.12,17:47
surne prosim o pomoc, potrebujem vediet ci je platna nova pracovna zmluva aj ked nie je ukoncena predchadzajuca zmluva s tym istym zamestnavatelom? stara mala platit do konca roka, nova je podpisana od decembra
dakujem velmi pekne za rychlu odpoved
Tweety
06.12.12,17:03
surne prosim o pomoc, potrebujem vediet ci je platna nova pracovna zmluva aj ked nie je ukoncena predchadzajuca zmluva s tym istym zamestnavatelom? stara mala platit do konca roka, nova je podpisana od decembra
dakujem velmi pekne za rychlu odpoved
Ak je na iný druh práce, nevidím v tom žiaden problém. Ale u Teba ide o skutočne novú zmluvu, alebo len o dodatok, kde je jej predlženie?
cmd
06.12.12,18:09
Ide o iny druh prace. Nejde o dodatok. A to nevadi ze stara zmluva nebola vypovedana?
Tweety
06.12.12,18:17
Ide o iny druh prace. Nejde o dodatok. A to nevadi ze stara zmluva nebola vypovedana?
Máš teda dve zmluvy, dva platy či ako? Podľa starej už nevykonávaš prácu?
cmd
06.12.12,18:30
nie....... ten isty plat, vsetko to iste, len stara zmluva mi uz mala ku koncu roka koncit...tak sa urobila nova s inym druhom prace i ked v skutocnosti je to to iste.....problem je ze v tej novej som si nevsimla nieco co sa mi nepaci...neskoro
Tweety
06.12.12,18:55
nie....... ten isty plat, vsetko to iste, len stara zmluva mi uz mala ku koncu roka koncit...tak sa urobila nova s inym druhom prace i ked v skutocnosti je to to iste.....problem je ze v tej novej som si nevsimla nieco co sa mi nepaci...neskoro

Bolo treba korektne ukonči najprv starú. Alebo urobiť len dodatok a v nej uviesť tie zmeny.
cmd
06.12.12,19:38
no lenze co ak sa to tak nestalo?... aby ste ma pochopili ja hladam cestu von z tej novej zmluvy...
Tweety
07.12.12,06:27
no lenze co ak sa to tak nestalo?... aby ste ma pochopili ja hladam cestu von z tej novej zmluvy...
A máš tam SD? Ak áno, PP môžeš skončiť kedykoľvek. AK nie, tak môžeš skončiť dohodou alebo podať výpoveď. Chápem ťa, ale ak si nechcela novú zmluvu, prečo si k tomu pristúpila? Stará by bola dobehla a PP by sa skončil.
Siporka
16.12.12,21:08
Ahojte,
prosím poradte,
ak pracovná zmluva sa podpíse 31.12.2012 /zamestnanec do práce nastúpi 02.01.2013/, ktorý zákon bude na PZ platný 2012, 2013?

Môzem do PZ uviesť ešte v tomto prípade:
1.
’ustanovenie § 62 ods. 8 Zákonníka práce stanovuje, že ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve. Takáto dohoda vždy musí byť písomná, inak je neplatná.’
2.
Výpoveďná doba: 2 mes.?
3.
Skúšobná doba: 3 mes. ?
KEJKA
17.12.12,07:23
myslím - len myslím, že účinnosť takej PZ je od 1.1.2012, resp. 2.1.2012 závisí ako je formulovaná.
Dátum podpisu 31.12.2012 nevadí - na PZ sa bude vzťahovať zákon 2013.
cibka1
18.12.12,06:39
Dobrý deň, prosím Vás o radu, ideme prijať zamestnanca na trvalý pracovný pomer, môžem mu hneď vyhotoviť pracovnú zmluvu na dobu neurčitú?
Ešte sa chcem spýtať ohľadom skúšobnej doby, je potrebné aby bola táto SD v zmluve uvedená alebo nemusí?
Tweety
18.12.12,06:40
Dobrý deň, prosím Vás o radu, ideme prijať zamestnanca na trvalý pracovný pomer, môžem mu hneď vyhotoviť pracovnú zmluvu na dobu neurčitú?
Ešte sa chcem spýtať ohľadom skúšobnej doby, je potrebné aby bola táto SD v zmluve uvedená alebo nemusí?
1. Áno
2. SD nemusí byť ale ak ste sa na nej dohodli, musí tam byť uvedená.
cibka1
16.01.13,08:50
zamestnanec má minimálnu mzdu, v pracovnej zmluve má uvedené, že sa mu dohodnutá mesačná mzda môže zvýšiť v závislosti od rozhodnutia zamestnávateľa.
zamestnávateľ mu chce mesačne dávať odmenu - pohyblivú (každý mesiac môže byť výška odmeny iná), je potrebné zvlášť vyhotoviť dodatok k zmluve?
Tweety
16.01.13,09:01
zamestnanec má minimálnu mzdu, v pracovnej zmluve má uvedené, že sa mu dohodnutá mesačná mzda môže zvýšiť v závislosti od rozhodnutia zamestnávateľa.
zamestnávateľ mu chce mesačne dávať odmenu - pohyblivú (každý mesiac môže byť výška odmeny iná), je potrebné zvlášť vyhotoviť dodatok k zmluve?
ÁNo je potrebné.
cibka1
16.01.13,12:03
ÁNo je potrebné.

každý mesiac je potrebné vyhotoviť nový dodatok? lebo mne zamestnávateľ tvrdí, že keď je v zmluve uvedené "dohodnutá mesačná mzda sa môže zvýšiť v závislosti od rozhodnutia zamestnávateľa..." tak žiaden dodatok netreba..
Tweety
16.01.13,12:05
každý mesiac je potrebné vyhotoviť nový dodatok? lebo mne zamestnávateľ tvrdí, že keď je v zmluve uvedené "dohodnutá mesačná mzda sa môže zvýšiť v závislosti od rozhodnutia zamestnávateľa..." tak žiaden dodatok netreba..
Nevšimla som si, že to už má takto definované v PZ, potom už dodatok nie je potrebný. Ale je bežná prax, že zamestnanec má v PZ priamo uvedenú fixnú mzdu a potom ešte pohyblivú.
cibka1
18.01.13,07:47
ďakujem
printerscd
25.01.13,11:49
Zdravim.

Mam pracov.zml. na dobu urcitu do 25.3.2013 po tomto termine mi zamestnavatel slubil na dobu neurcitu.

Pytat si sam kratko pred koncom urcitej doby na zmenu alebo cakat ze mi to zmeni automaticky?Ako je to vlastne spravne podla zakona ?

Dakujem
Tweety
25.01.13,11:51
Zdravim.

Mam pracov.zml. na dobu urcitu do 25.3.2013 po tomto termine mi zamestnavatel slubil na dobu neurcitu.

Pytat si sam kratko pred koncom urcitej doby na zmenu alebo cakat ze mi to zmeni automaticky?Ako je to vlastne spravne podla zakona ?

Dakujem
Stále je to na vzájomnej dohode. Ak sa PP nepredlží, končí dobou určitou.
zuzulik333
01.02.13,09:19
Dobrý deň,
potrebovala by som prosím radu. Naša zamestnankyňa bola do 31.1. u nás na dohodu o pracovnej činnosti. Od 1.2. bude na pracovnú zmluvu na TPP. Dohoda o pracovnej činnosti, ktorú sme s ňou mali doteraz automaticky zaniká alebo musíme spísať dohodu o skončení prac. pomeru? A spolu s tou dohodou o pracovnej činnosti podpisovala aj hmotnú zodpovednosť, inventárny zoznam a pracovný poriadok, to jej mám dať znovu podpísať alebo budú platné tie predošlé? Ďakujem za radu
veronikasad
01.02.13,09:22
Dobrý deň,
potrebovala by som prosím radu. Naša zamestnankyňa bola do 31.1. u nás na dohodu o pracovnej činnosti. Od 1.2. bude na pracovnú zmluvu na TPP. Dohoda o pracovnej činnosti, ktorú sme s ňou mali doteraz automaticky zaniká alebo musíme spísať dohodu o skončení prac. pomeru? A spolu s tou dohodou o pracovnej činnosti podpisovala aj hmotnú zodpovednosť, inventárny zoznam a pracovný poriadok, to jej mám dať znovu podpísať alebo budú platné tie predošlé? Ďakujem za radu
Dohodára treba odhlásiť v ZP a SP, zamestnanca prihlásiť (v SP mala si tak urobiť už včera). Ak bola evidovaná na UP, treba odniesť dohodu o skončení DoPČ a pracovnú zmluvu.
Tiež treba spísať novú Dohodu o hmotnej zodpovednosti, vrátane inventúr k 1.2.2013.
zuzulik333
04.02.13,22:26
ĎAKUJEM
ramon13
05.02.13,09:16
Dobrý deň,
z toho čo píšete vyplýva, že asi chcete skončiť pracovný pomer bez dodržania výpovednej doby. Každopádne sa na Váš pracovný vzťah vzťahujú ustanovenia Zákonníka práce s účinnosťou od 1.1.2013. Z toho vyplýva, že ak nedodržíte výpovednú dobu, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu, len ak je to dohodnuté v pracovnej zmluve. Ak to nie je dohodnuté, nemôže Vás za nedodržanie výpovednej doby nijak sankcionovať.