Silvernola
06.12.12,18:31
Musí či nemusí riaditeľ ZŠ prijať žiaka bez trvalého či prechodného pobytu v obci? A na základe ktorého paragrafu?
ivka70
06.12.12,17:41
Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt (ďalej len „spádová škola“), ak zákonný zástupca pre svoje dieťa nevyberie inú základnú školu. Riaditeľ spádovej školy je povinný prednostne prijať na plnenie povinnej školskej dochádzky žiakov, ktorí majú miesto trvalého pobytu v školskom obvode spádovej školy, a žiakov umiestnených v školskom zariadení alebo v inom zariadení na základe rozhodnutia súdu, ktorého sídlo sa nachádza v školskom obvode tejto spádovej školy, a to až do výšky maximálneho počtu žiakov v triede príslušného ročníka.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=1852

A tu ms zakon aj citaciu, podla toho ak ma riaditel naplnenu kapacitu,nemusi deta prijat, inak ano.
http://www.rodinka.sk/vychova-a-skoly/predskolak/zapisat-na-viac-skol/
willma
06.12.12,18:43
no ja neviem- presťahovala som sa 150 km od pôvodného bydliska- TP zatiaľ nezmený - a dcéra chodí do novej školy od mája bez akéhokoľvek riešenia bydliska
Darina1234
06.12.12,18:55
to akoze, ja budem s dietatom prechodne byvať ..., trvaly pobyt budeme mat v ..., ale dieta musi chodiť do školy tam, kde ma trvaly pobyt? no to hadam nie
ivka70
06.12.12,19:21
to akoze, ja budem s dietatom prechodne byvať ..., trvaly pobyt budeme mat v ..., ale dieta musi chodiť do školy tam, kde ma trvaly pobyt? no to hadam nie

Nemusi, riaditel nej skoly, ktoru si vyberies kdekolvek, ho musi prijat, ak ma volne kapacity.
Ak ma vsak v danom rocniku plny stav podla normativ, moze tvoje dieta odmietnut a budes si musiet vybrat inu skolu, trebars v susednej dedine, ci najblizsom meste, ktora kapacitu volnu ma, pokial dieta nebude chodit do skoly, kam podla TP patri. Ta skola ho musi prijat.
Darina1234
06.12.12,19:28
kedze mame povinnu školsku dochadzku, tak poom naco a preco
Silvernola
07.12.12,03:46
Tak musí či nemusí? A na základe čoho?