Replasťačka
07.12.12,10:17
Ako zaúčtovať oceľové dvere, ktoré boli vymenené za pôvodné ( už časom zničené ) , sú v hodnote 730 Eur bez dane.
Naúčtovala som ich priamo do nákladov na účet 501, aj keď sa budova - sklady ešte odpisuje.
Je to výmena , nie navýšenie hodnoty majetku. Teraz ma napadlo, mala som použiť účet 511 ?
A nevadí, že na faktúre je uvedené: ... výrobu a montáž oceľ.dverí, nemusí byť náhodou uvedené, že sa jedná o výmenu ? Ďakujem.
a_je_to
09.12.12,17:17
Podľa popisu mali byť účtované na 511 - šlo o výrobu a montáž, čiže externú službu. Na 501 by sa účtovali, keby boli kúpené hotové a iba by sa vymenili. Že šlo o výmenu stačí uviesť aj perom na opačnú stranu faktúry. Dodávateľ si do faktúry uvedie to, čo on tam potrebuje mať uvedené, Ty si doplníš tam to, čo potrebuješ. Prípadná kontrola musí akceptovať vysvetlenie daňovníka, pokiaľ z dokladu, alebo zo skutočnoti nedokáže opak.
Replasťačka
10.12.12,06:56
Podľa popisu mali byť účtované na 511 - šlo o výrobu a montáž, čiže externú službu. Na 501 by sa účtovali, keby boli kúpené hotové a iba by sa vymenili. Že šlo o výmenu stačí uviesť aj perom na opačnú stranu faktúry. Dodávateľ si do faktúry uvedie to, čo on tam potrebuje mať uvedené, Ty si doplníš tam to, čo potrebuješ. Prípadná kontrola musí akceptovať vysvetlenie daňovníka, pokiaľ z dokladu, alebo zo skutočnoti nedokáže opak.

Pomohol si mi, vďaka, opravila som na 511.