cokoladka
07.12.12,09:47
Rozhliadam sa po nete a rozmýšľam nad jeho možnosťami. Chcela by som ukázať svetu svoju tvorbu a predávať to(vyrábam suveníry, maľujem obrazy, kreslím karikatúry). Zatiaľ nefungujem na živnosť, keďže je to len občasné privyrobenie si a zisk z predaja je dosť nízky za tie ceny aké mám. Doba je neistá a rozmýšľam o tom, že by som sa v budúcnosti týmto chcela živiť a zlegalizovať svoju činnosť. Rozmýšľam o internetovej reklame. Počula som, že ADWORDS je dosť účinný, ďalej reklama na facebooku....Absolútne nemám žiadny prehľad a ani predstavu aký internetový nástroj by bol na tento druh predaja vhodný. Skôr ako si založím živnosť by som chcela, ale vyskúšať. Ďakujem za všetky Vaše názory.
lstulajter
12.12.12,23:53
Na zaciatok potrebujete poznat cielovu skupinu, na ktoru sa chcete zamerat, jej zaujmy, spravanie...
Medzi AdWords a Facebookom je dost velky rozdiel. System Google AdWords je vhodny na priamu podporu predaja, ale podmienkou je, aby islo o tovar alebo sluzby v dostatocnej miere ludmi aktivne vyhladavane v Google. Teda hovorim o reklame vo vyhladavaci. AdWords ponuka aj dalsie moznosti (reklama v reklamnej sieti, na YouTube...), ktore tiez maju svoje specifika.
Na Facebooku mozete byt uspesna, ked mate co ponuknut ludom, ktori tam travia vela casu, t.j. najma mladym, skor zenam. Na FB viete zacielit reklamu podla demografickych ukazovatelov (vek, pohlavie, zaujmy...), co je vyhodne, ak mate jasne vyprofilovanu cielovu skupinu.
anacho
19.12.12,10:58
..ako spominal Istulajter - treba poznat svoju cielovku - bez toho to nejde..a hlavne zacat riesit kampan v obdobi, kedy je to pre Vas najvyhodnejsie - napr. pred vianocami, valentinom a podobne, nakolko ale neviem o ake produkty sa jedna, nemozem len tak naslepo odporucat - kazdopadne stranok zaoberajucich sa tymto poznam pomerne dost. Co sa tyka google adwords - s tym opatrne - hlavne s volbou klucovych slov - pretoze Vase oblast podnikania je na toto dost citliva. Predpokladam, ze ked chcete zacat so zivnostou teraz, ste dost mlada a tvorite moderne veci alebo veci v sucasnosti zaujimave - facebook ads by mohla byt dobra volba - ale treba poznat cielovku..kludne poradim - ci uz pojde o google alebo facebook, takze ak Vas zaujima nieco konkretne - len mi sem odpiste a pokusim sa pomoct.
radoslavdz
15.01.13,08:57
Pri PPC Google Adwords urcite neodporucam spravu kampane vo vlastnej rezii. Urcite usetris viac prostriedkov ked si za spravu kampane zaplatis profesionalovi. Ten kto vie chodit v adwords dokaze tvoju kampan optimalizovat a tym padom platis onmoho menej za klucove slova.
dunlop007
20.01.13,08:44
ano doporucujem