vlado 33
07.12.12,10:59
Reagujem na tému:Petícia za Dušana Cinkotu, ktorú zase nejaká dobrá duša ktorá nie rada počúva o niečom čo nechce uzatvorila.Prečítal som si všetky príspevky a s úžasom sledujem ako obviňujete súdy, políciu, dílerov, predaj alkoholu a.t.ď. Zamyslel sa už niekto nad tým, z čoho pramení alkoholizmus u neplnoletých a závislosť na drogách? Nie je to vo veľkej miere spôsobené výchovou dieťaťa? Nie je príkladom závislosti ulica? A aký je dôvod tohto počínania? Výchova maloletého! A kto je na vine? Rodič a spoločnosť! Keď príde domov dieťa opité alebo nadrogované je už neskoro. A nie je to spôsobené tým, že sme sa o dieťa nezaujímali? S kým sa stretáva, kedy chodí domov a.t.ď. Nenapadlo Vás odkiaľ na to berú? S pokladničky určite nie, také deti drogy neužívajú.Neprispievame im na to my? Lebo keď nie, tak kradnú alebo robia iné veci. A zas sme pri výchove. Vždy budem tvrdiť, že dieťa musí byť zamestnané tým čo ho baví, jasné že nie drogami a alkoholom ale to už pri vývoji dieťaťa musí rodič zistiť, akým smerom ho posúvať. Na čo má nadanie. A k alkoholizmu dospelých, pijú muži, ženy, zabíjajú sa. Asi je im v tomto štáte tak dobre, že nevedia čo od rozkoše. A Cinkota? Narkomanom bol a aj je, tak dostal čo zaslúžil, mal sa poučiť, že po vodu s jedným džbánom do nekonečna chodiť nebude.
marleau
07.12.12,10:35
Veľmi správne.Všetko závisí od výchovy.Niečo aj od osobnosti človeka.Uvediem príklad na sebe.
Keď som študoval,tak som alkohol nepil,len keď si naši otvorili pivo,tak z času na čas mi deci dali vypiť.Mnohí tvrdili,že len čo sa dostanem na vojnu,začnem piť aj fajčiť.Eeeej,len sa nezariekaj,varovali ma,keď som im povedal,že alkohol nikdy nebudem piť vo veľkom a fajčiť že nebudem NIKDY.Čo sa stalo na vojne:fajčiť som nezačal,aj keď tam fajčili asi všetci.Prvé celé pivo v živote som vypil asi mesiac pred civilom,to som mal cez 20 rokov (colu som prvýkrát pil až po vojne).Čo na to okolie?Neboj sa,pojdeš do roboty,dostaneš sa do partie,na týždňovky,budeš húliť ako fabrický komín a piť ako dúha,aj kávu začneš piť,keď budeš skoro ráno vstávať.Haha,povedal som im,fajčiť nebudem NIKDY! a alkohol ak si dám tak striedmo,s rozumom.Ako to je dnes,keď mám 38 rokov?Cigariet sa nedotknem,mám k nim neprekonateľný odpor,vadí mi každá jedna horiaca cigareta,ktorú zacítim.A zacítim aj na 50 metrov,tomu verte že áno.Teda možem povedať,že nikdy v živote som nefajčil ani to neskúšal (kiež by to mohlo povedať množstvo školopovinných detí).Perlička:som z dvojičiek,po prvú robotu po vojne sme boli stále spolu,na našu výchovu vplývali tie isté okolnosti.Brat fajčí od vojenčiny a vypije ďaleko viac ako ja.Mne stačilo predvčerom jedno pivo po 3 mesiacoch.Vypijem aj dve aj tri,keď mi chutí,ale nepijem nasilu.Kávu nepijem napriek ranným vstávaniam a nočným cestám autom.
Mnohí porovnávajú s drogami alkohol.Tu by som trošku oponoval,aj keď tvrdím,že áno,alkohol je svinstvo.Ale:Ak človek vypije alkohol s rozumom,može ho piť celý život a nestane sa alkoholikom.Ak človek skúsi drogu viac ako raz,s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou sa stane závislým a po krátkej dobe je z neho troska.Keby boli drogy prístupné tak ako alkohol,malo by to fatálne následky na spoločnosť.Stále pripomínam,že alkohol neobhajujem,ale s ním sa dá v rozumnej miere narábať,kdežto s drogou to nie je možné.
A čo sa fajčenia týka,tak fajčiar inhaluje prefiltrovaný dym,kým nefajčiar,ktorý sa cigaretovému dymu nemože vyhnúť,dýcha všetok.Tu porovnávať následky alkoholu a fajčenia na nezainteresovanú osobu je nie celkom v poriadku.
ketums
07.12.12,10:59
mimo témy, ale za každou bodkou a čiarkou patrí medzera. vieš o tom? :P
misomiso
07.12.12,11:02
Zamyslel sa už niekto nad tým, z čoho pramení alkoholizmus u neplnoletých a závislosť na drogách? Nie je to vo veľkej miere spôsobené výchovou dieťaťa? Nie je príkladom závislosti ulica? A aký je dôvod tohto počínania? Výchova maloletého! A kto je na vine? Rodič a spoločnosť!

Ano, presne si to vystihol, je to naozaj tak. Lenze otazka je, co s tym robit, ako prinutit alebo primat ludi, ktori sa o deti nestaraju, aby sa o nich zacali starat.

Vladny Smer teraz neschvalil sprisnenie zakona o gamblingu, takze asi na lepsie casy nesvita. Opiteho, ktory v krcme sype to tej plechovej bedne asi tazko bude trapit, co prave robi jeho decko.

Este tam mame SAS, ktora rada podpori kazdu dobru vec, ak ide o peniaze, teda aj gambling aj drogy, takze kazdy sa v tomto smere musi o seba starat sam, ak mu ostala iba stipka zdraveho rozumu.

Este stastie, ze sucastou trestneho poriadku su aj sankcie, teda ze ked uz spolocnost ludi k takemuto sposobu zivota v podstate nabada, tak potom ich nasledne strci do basy, ak napriklad predavaju drogy. To "este stastie" som urcite nemyslel ironicky. Na jednej strane je isto svinstvo, ze stat vela nerobi v oblasti osvety, je rad, ze ludia fajcia, piju a gamblia, a potom, ako to trocha presvihnu a zacnu predavat drogy, tak ich strci do vazenia... No na druhej strane je to jedina ochrana spolocnosti pred totalnym zrutenim. Nejaky zdvihnuty prst tu musi byt, to si nastastie uvedomuju aj poslanci.
http://www.novinky.cz/krimi/287052-cichac-toluenu-bodal-do-desetilete-divky-soud-mu-potvrdil-17-let.html
marleau
07.12.12,11:28
O tej bodke mi to aj moja tvrdí. No skúsim nabudúce...
ketums
07.12.12,13:40
hej patrí spýtaj sa erzbet v na slovíčko slováci... okrem trojbodky tam nie :D
lujza.j
07.12.12,16:36
Nie je to vo veľkej miere spôsobené výchovou dieťaťa? Nie je príkladom závislosti ulica? A aký je dôvod tohto počínania? Výchova maloletého! A kto je na vine? Rodič a spoločnosť!
...no sú aj deti, ktoré čaká povolanie "syn" "dcéra" a v určitom veku vývoja prepadnú drogám.......potom sú vyslané na štúdia- odvykačky do sveta....podľa mna je to o tom ako to má kto upratané v hlave, ako je z manipulovateľný.....moje bydlisko je z výhľadom na "Pantagon"...drogy kade-tade, ale moje decko nie je závislé a takých ľudí okolo seba mala...
kom0dus
07.12.12,17:16
čo sa týka drog, každý sa môže slobobodne rozhodnúť, či drogy bude brať alebo nie. Feťáci škodia hlavne sebe.
Lenže ak niekto v opitosti alebo z nedbanlivosti, neprimeranej rýchlosti zabije s autom chodcov, alebo rovno dve dievčatká vracajúce sa zo školy, alebo ak niekto napadne niekoho tak, že toho človeka úderom do tvárne na mieste zabije, a títo páchatelia vrážd dostanú pár smiešnych rokov, tak toto je už zlé.

Obete takýchto trestných činov, ktorí zomreli na cestách na prechodoch, alebo na zastávkach MHD po útoku vrahov, si svoj osud nevybrali. Ale feťáci o svojom deštruktívnom osude rozhodujú sami.

Preto si myslím, že feťákom by namiesto dlhoročných pobytoch vo väzení malo byť nariadené ústavné liečenie.
Dlhoročné tresty by mali patriť vrahom, agresorom, a zabijakom.

Lenže u nás je to celé na hlavu postavené.
buchač
07.12.12,17:42
Mimo témy : ...pred "a" sa čiarka zásadne nedáva, keď sme už pri tej slovenčine
ketums
07.12.12,17:44
tak to s tým a nie je úplne pravda že zásadne nikdy. Ak je a ako spojka hrušky, jablká a medvede, vtedy tam ale čiarka určite nepatrí
Slayer666
07.12.12,19:45
čo sa týka drog, každý sa môže slobobodne rozhodnúť, či drogy bude brať alebo nie. Feťáci škodia hlavne sebe.
Lenže ak niekto v opitosti alebo z nedbanlivosti, neprimeranej rýchlosti zabije s autom chodcov, alebo rovno dve dievčatká vracajúce sa zo školy, alebo ak niekto napadne niekoho tak, že toho človeka úderom do tvárne na mieste zabije, a títo páchatelia vrážd dostanú pár smiešnych rokov, tak toto je už zlé.

Aby sme zas nedristali, nebolo by odveci pouzivat slova ako vrah ci vrazda v ich skutocnom vyzname - teda ten, kto umyselne niekoho usmrti (tak to mimochodom definuje aj TZ). Za vrazdu je zakladna trestna sadzba 15 - 20 rokov, ak si ju planoval (ukladna vrazda), tak 20 - 25 rokov.

Predsa je rozdiel, ci niekoho planujes zavrazdit a dokonas to, alebo sa opijes a niekoho zrazis a ten zomrie. Obidve konania su zavrhnutiahodne, ale nie su na rovnakej urovni.


Preto si myslím, že feťákom by namiesto dlhoročných pobytoch vo väzení malo byť nariadené ústavné liečenie.
Dlhoročné tresty by mali patriť vrahom, agresorom, a zabijakom.

Lenže u nás je to celé na hlavu postavené.

Tu poslednu vetu mam ako chapat?
buchač
07.12.12,19:53
Mimo témy : ...v príspevku máš 6 ( šesť chýb ) !!! Takže veľmi by som neskákal ...či ???
Stefan2005
07.12.12,20:00
tému... ktorú zase nejaká dobrá duša ktorá nie rada počúva o niečom čo nechce uzatvorila....

... už sme si zvykli, že ak na niektorú tému zavítajú určité nicky, je len otázkou času, kedy bude uzavretá
buchač
07.12.12,20:05
...jeden by som vedel..........:-)
lujza.j
07.12.12,20:07
ja som to nebola....ani neviem kto capol tie dva....
buchač
07.12.12,20:11
šak ani ja neklikám na vyriešené ...a ak hej , tak to dám v tom P.S.
kom0dus
08.12.12,17:32
Predsa je rozdiel, ci niekoho planujes zavrazdit a dokonas to, alebo sa opijes a niekoho zrazis a ten zomrie.


ak niekoho zrazim v opitosti a ten clovek zomrie, tak je to to iste , ako planovana vrazda. Alebo, ako mam chapat tejto vete? Cize obete tychto cinov su len zhoda okolnosti?
buchač
08.12.12,18:29
ak niekoho zrazim v opitosti a ten clovek zomrie, tak je to to iste , ako planovana vrazda. Alebo, ako mam chapat tejto vete? Cize obete tychto cinov su len zhoda okolnosti?

Pozri na zvýraznené a zamysli sa ....
Choď vonku na balkón , prevetraj studeným vetrom a porozmýšľaj ....
Vo viacerých príspevkoch si totiž mýliš pojmy s dojmami a potom ten dojem z tých pojmov sa zle aj číta , nakoľko zmysel nedávajú .

Potom sa vráť a s chladnou hlavou napíš dôvody .
Určite ale budem vedieť dať protiargumenty ...
misoft
08.12.12,18:36
Ja nie - necapám!
Slayer666
09.12.12,11:36
ak niekoho zrazim v opitosti a ten clovek zomrie, tak je to to iste , ako planovana vrazda. Alebo, ako mam chapat tejto vete? Cize obete tychto cinov su len zhoda okolnosti?

Dufam, ze si si nechal poradil a hlavu si si prevetral. Mame dva pripady:

1, Opijes sa, sadnes za volant, mas teda naprd reflexy, ale stale si pricetny. Stane sa, ze niekoho zrazis a ten v dosledku tychto zraneni umrie. Toto naplna teda skutkovu podstatu trestneho cinu usmrtenia podla §149 ods. 4 TZ, s trestnou sadzbou 4-10 rokov.

2, Zozenies si zbran (aj s tlmicom, samozrejme), vsetko si naplanujes, vlames sa v noci do domu danej osoby a v spanku do nej trebars 7 krat strelis a to uz asi neprezije. Toto je trestny cin ukladnej vrazdy podla §144 ods. 2 TZ. Tu je trestna sadzba 25 rokov alebo dozivotie.

Ucinok je sice rovnaky - smrt osoby, ale vsetko ostatne je ine. Clovek, ktory pacha v dospelom veku ukladne vrazdy, je pre spolocnost urcite ovela nebezpecnejsi ako niekto, kto sa opil a smrtelne niekoho zrazil. Mozno sa opil, lebo mu umrela manzelka a neodhadol to, co je tiez rozdiel oproti tomu, keby sa opil len tak vediac, ze bude musiet soferovat, ale bolo mu ukradnute, ci niekoho zabije. U toho druheho je predpoklad, ze sa to bude opakovat, ten prvy zlyhal s tazkej situacii. Tiez je vinny, ale nie je taky nebezpecny a preto nie je dovod na to, aby isiel sediet na rovnaky cas ako ten druhy opilec, nedajboze ten ukladny vrah.

Aj medzi vrahmi je rozdiel. Je ine, ci niekto zavrazdi ineho, lebo mu nechce dat zlatu retiazku, alebo ci dlhodobo tyrana zena po rokoch tyrania nevidi ine vychodisko, ako manzela zavrazdit.

A ak uz chces brat do uvahy iba ucinok cinu, vezmi si tento priklad: soferujes a zrazu dostanes infarkt alebo mrtvicu, pricom ta lekar nezaradil do rizikovej skupiny (take pripady uz boli), a niekoho zrazis a usmrtis, lebo skratka stratis kontrolu. Ucinok rovnaky - smrt osoby. Mas ist sediet na 25 rokov ako ukladny vrah?
stormcatcher
09.12.12,11:42
...kam sa vytratili DROGY?
marleau
09.12.12,11:47
...kam sa vytratili DROGY?

Odišli s Cinkotom. Ani jedno mi nebude chýbať...
buchač
09.12.12,11:55
Tak , tak.....presne a výstižné ....
trisestri
09.12.12,12:17
Slayer v dacom mas pravdu,ale hacik je v tom ze ked niekto opity zabije autom niekoho, tak neraz dostane iba podmienku-za take nieco ma ist na tvrdo bez vynimky do basy,neznamena to ze z rovnakou tresnou sadzbou ako ten kto vrazdi umyselne-ale to je u nas komplikovanejsie lebo velku ulohu pri postihovani hraju konexie a korupcia.
dam taky priklad na ilustraciu,za zabitie nasledkom porusenie dopravnych predpisov by mala byt min.sadzba 5 rokov natvrdo,pri umyselnej vrazde min 15 rokov natvrdo./dalej su vrazdy kde sa daju uplatnit polahcujuce okolnosti,uz zmienene dlhodobe tyranie./
a naopak v pripade toho zasrana co zrazil tie dievcatka aj 15 rokov basy,lebo on dlhodobo porusoval dopravne predpisy,al ine delikty a neolutoval svoje chovanie.
co sa tyka drog,pokial velke ryby budu unikat,tak nic sa nevyriesi,ale suhlas zo zadavatelom temy ze vela robi aj vychova v rodinach,ale niekedy ani ta najlepsia vychova nemusi byt uplne ucinna,mala by ju doplnit putava osveta a prevencia-ved mladez ma minimum priestoru na lacne a putave spolocenske vyzitie a travenie volneho casu a nedostatocne info o nebezpecenstvach zavislosti.
vulxy
09.12.12,12:23
ze vraj 8 rocna Cinkotova "dovolenka" by mala stat 108 tis €(neviem kto to spocital,ci to je pravda...som to cital v nejakom blog-u)....otazka ....co je pre spolocnost lepsie ked si to odsedi alebo utecie na napr:Belize....mne vychadza ta druha varianta ....ked si sadne za tyzden si nanho nikto nespomenie a bude to drahe pre rozpocet....ked utecie za par dni na to zabudneme....(sak budu nove pripady) a este aj usetrime.....
lujza.j
09.12.12,12:36
ze vraj 8 rocna Cinkotova "dovolenka" by mala stat 108 tis €(neviem kto to spocital,ci to je pravda...som to cital v nejakom blog-u)....otazka ....co je pre spolocnost lepsie ked si to odsedi alebo utecie na napr:Belize....mne vychadza ta druha varianta ....ked si sadne za tyzden si nanho nikto nespomenie a bude to drahe pre rozpocet....ked utecie za par dni na to zabudneme....(sak budu nove pripady) a este aj usetrime.....
tiež ma štve , že nie len jemu platíme "plnú penziu".....dala by som im povinnosť makať...myslím, že teraz je to len dobrovoľné...
marleau
09.12.12,12:38
ze vraj 8 rocna Cinkotova "dovolenka" by mala stat 108 tis €(neviem kto to spocital,ci to je pravda...som to cital v nejakom blog-u)....otazka ....co je pre spolocnost lepsie ked si to odsedi alebo utecie na napr:Belize....mne vychadza ta druha varianta ....ked si sadne za tyzden si nanho nikto nespomenie a bude to drahe pre rozpocet....ked utecie za par dni na to zabudneme....(sak budu nove pripady) a este aj usetrime.....
Ak utečie tak áno,ale ak by mal ostať na slobode a čo i len ponúknuť najslabšiu drogu niekomu,na kom mi záleží,tak jeho aj dotyčného sudcu zabijem pomalou smrťou a dám to na youtube (aj keď neviem ako sa to tam dáva...).
vlado 33
09.12.12,13:47
Pomôžte.
Aj tak, nechápem ako sa dostávajú drogy k mladistvým. Za celých 48 rokov, čo som na tomto svete, som ešte nikdy nestretol dílera, ktorý by mi drogy ponúkal. Nikdy v živote som sa nestretol so žiadnou drogou, ani s mariškou, iba ak na obrázku. Bývam v Košiciach, čo nie je tak malé mesto aby sa tu drogy nepredávali. Nie som domáci knihomoľ a do spoločnosti chodím ako každý iný človek. Nebude to tým, že mladiství vyhľadávajú miesta, kde sa drogy ponúkajú? Že mladistvých, akože kamarát na to miesto privedie za nejakým účelom napr. sexu? Alebo je to ako pri alkohole, dones ju sem opijeme a bude. Ani sa tomu nečudujem, že dnešná mládež je taká. Ja som vyrastal na rozprávkach, nevidel som sex, brutalitu ani vraždy. Čo ponúkajú dnešné média? Od rána do rána, to čo som písal v predošlej vete. Ani ma neprekvapí, že sú takí akí sú, veď štát im ponúka dostatok možností na výchovu, tým že učitelia štrajkujú a iné.
pavol54
09.12.12,14:53
Ano, presne si to vystihol, je to naozaj tak. Lenze otazka je, co s tym robit, ako prinutit alebo primat ludi, ktori sa o deti nestaraju, aby sa o nich zacali starat.

Vladny Smer teraz neschvalil sprisnenie zakona o gamblingu, takze asi na lepsie casy nesvita. Opiteho, ktory v krcme sype to tej plechovej bedne asi tazko bude trapit, co prave robi jeho decko.

Este tam mame SAS, ktora rada podpori kazdu dobru vec, ak ide o peniaze, teda aj gambling aj drogy, takze kazdy sa v tomto smere musi o seba starat sam, ak mu ostala iba stipka zdraveho rozumu.

Este stastie, ze sucastou trestneho poriadku su aj sankcie, teda ze ked uz spolocnost ludi k takemuto sposobu zivota v podstate nabada, tak potom ich nasledne strci do basy, ak napriklad predavaju drogy. To "este stastie" som urcite nemyslel ironicky. Na jednej strane je isto svinstvo, ze stat vela nerobi v oblasti osvety, je rad, ze ludia fajcia, piju a gamblia, a potom, ako to trocha presvihnu a zacnu predavat drogy, tak ich strci do vazenia... No na druhej strane je to jedina ochrana spolocnosti pred totalnym zrutenim. Nejaky zdvihnuty prst tu musi byt, to si nastastie uvedomuju aj poslanci.
http://www.novinky.cz/krimi/287052-cichac-toluenu-bodal-do-desetilete-divky-soud-mu-potvrdil-17-let.html
štát robí dosť v oblasti osvety - umožnil existenciu neziskoviek a nadácií ktoré živí z našich daní alebo sú živené z rôznych grantov a našich zbierok . takže by to chcelo zakrútiť okrem iného aj týmto inštitúciám. Pre médiá ktoré sú hlavným šíriteľom "samostatnosti myslenia" sú kontrolné rady ktoré prd robia aj týmto málokto zakrúti chvostíkom. a dalo by sa poukazovať na x príkladov. V oblasti sankcií robí málo mal by odhaľovať dílerov a za to brať im majetky aj ich príbuzným, lebo dobre vychovaný človek dílovať nebude za žiadnu cenu, lebo díler je totožný s pojmom vrah aspoň u mňa ak rodičia vychovali cynika schopného zabíjať tak nech nesú dôsledky .
pavol54
09.12.12,15:01
Dufam, ze si si nechal poradil a hlavu si si prevetral. Mame dva pripady:

1, Opijes sa, sadnes za volant, mas teda naprd reflexy, ale stale si pricetny. Stane sa, ze niekoho zrazis a ten v dosledku tychto zraneni umrie. Toto naplna teda skutkovu podstatu trestneho cinu usmrtenia podla §149 ods. 4 TZ, s trestnou sadzbou 4-10 rokov.

2, Zozenies si zbran (aj s tlmicom, samozrejme), vsetko si naplanujes, vlames sa v noci do domu danej osoby a v spanku do nej trebars 7 krat strelis a to uz asi neprezije. Toto je trestny cin ukladnej vrazdy podla §144 ods. 2 TZ. Tu je trestna sadzba 25 rokov alebo dozivotie.

Ucinok je sice rovnaky - smrt osoby, ale vsetko ostatne je ine. Clovek, ktory pacha v dospelom veku ukladne vrazdy, je pre spolocnost urcite ovela nebezpecnejsi ako niekto, kto sa opil a smrtelne niekoho zrazil. Mozno sa opil, lebo mu umrela manzelka a neodhadol to, co je tiez rozdiel oproti tomu, keby sa opil len tak vediac, ze bude musiet soferovat, ale bolo mu ukradnute, ci niekoho zabije. U toho druheho je predpoklad, ze sa to bude opakovat, ten prvy zlyhal s tazkej situacii. Tiez je vinny, ale nie je taky nebezpecny a preto nie je dovod na to, aby isiel sediet na rovnaky cas ako ten druhy opilec, nedajboze ten ukladny vrah.

Aj medzi vrahmi je rozdiel. Je ine, ci niekto zavrazdi ineho, lebo mu nechce dat zlatu retiazku, alebo ci dlhodobo tyrana zena po rokoch tyrania nevidi ine vychodisko, ako manzela zavrazdit.

A ak uz chces brat do uvahy iba ucinok cinu, vezmi si tento priklad: soferujes a zrazu dostanes infarkt alebo mrtvicu, pricom ta lekar nezaradil do rizikovej skupiny (take pripady uz boli), a niekoho zrazis a usmrtis, lebo skratka stratis kontrolu. Ucinok rovnaky - smrt osoby. Mas ist sediet na 25 rokov ako ukladny vrah?
budeš niekomu dávkovať arzén - vieš že ho zabíjaš. je to úmysel
niekoho presvedčíš na konzumáciu drogy - vieš že ho zabíjaš je to úmysel
Slayer666
09.12.12,17:26
Slayer v dacom mas pravdu,ale hacik je v tom ze ked niekto opity zabije autom niekoho, tak neraz dostane iba podmienku-za take nieco ma ist na tvrdo bez vynimky do basy,

Podla mna nikomu nepomoze, ked hodime vsetkych takych pachatelov do jedneho vreca. Nemyslim si, ze ak clovek, ktory kvoli nejakej vaznej traume to prehnal s pitim a nedajboze niekoho autom usmrtil, a svoje konanie olutoval a uvedomuje si, co spravil, tak to komukolvek pomoze, ak ho posadime medzi nasilnikov, lupicov, zlodejov, podvodnikov a podobne tvory. Isteze, su potom aj ine pripady - nezodpovedni, ktori iba chlastaju a je im uplne jedno, ci niekoho zabiju alebo zabili. Lenze mali by sme sa vyhnut tomu, aby sme automaticky zaradili kazdeho, kto niekoho zrazi pod vplyvom, do tej druhej kategorie.


lebo velku ulohu pri postihovani hraju konexie a korupcia.

Bohuzial, aj to sa deje. Ibaze to na vyssie povedanom nic nemeni. Ale samozrejme, je to dolezity problem, ktory treba riesit. Netreba zavadzat trest smrti ani ine sproste napady, to je typicky slovenske stekanie na zly strom (ako tie nezmyselne vasne tykajuce sa poslaneckej imunity). Problem je, ak si pachatel mysli, ze trestu, ktory si zasluzi, moze uniknut a ze dokonca svojim konanim dokaze tuto hrozbu minimalizovat (uplatok, otecko sudca atd.). Toto podkopava odstrasovaciu funkciu trestneho prava a trestu, nie nedostatocne vysoke tresty.


dam taky priklad na ilustraciu,za zabitie nasledkom porusenie dopravnych predpisov by mala byt min.sadzba 5 rokov natvrdo,

Cize ak si nevsimnem stopku a sposobim smrtelnu nehodu, tak mam ist na aspon 5 rokov? To nemyslis vazne. Komu to pomoze? Za vrazdy si budeme zatvarat este vnucata?


pri umyselnej vrazde min 15 rokov natvrdo

Ved aj je. Jeden detail: vrazda je vzdy umyselna, to je jej definicia - umyselne usmrtenie ineho.


co sa tyka drog,pokial velke ryby budu unikat,tak nic sa nevyriesi,ale suhlas zo zadavatelom temy ze vela robi aj vychova v rodinach,ale niekedy ani ta najlepsia vychova nemusi byt uplne ucinna,mala by ju doplnit putava osveta a prevencia-ved mladez ma minimum priestoru na lacne a putave spolocenske vyzitie a travenie volneho casu a nedostatocne info o nebezpecenstvach zavislosti.

S tymto v zasade suhlasim.
__________________________________________________ __________________________________________________
Este Stormcatcher sa pytal, ze preco tocime o tomto. Nuz niekto to aj v tejto teme, aj v tej starej, pouzil ako premisu pre svoj argument. Normalne by som si takuto temu predstavoval tak, ze zadavatel predostrie tezu (pretoze neziadal o radu), ze Cinkota by mal byt prepusteny pre toto, toto, toto a tamto. Teraz by sa mohla rozprudit diskusia, kde by sa tento navrh podrobil kritike, cize ci je tie dovody (premisy) naozaj odovodnuju prepustenie (= ci je argument formalne platny) a ci su tie dovody, o ktore sa opiera, pravdive. Vtedy ma takato diskusia zmysel a moze sa vobec niekam pohnut, k niecomu dospiet a byt presvedciva. Toto sa nestalo a prave preto sa to zvrtlo na krcmove tliachanie, ktore bolo nakoniec chvalabohu jednym z moderatorov ukoncene.
Slayer666
09.12.12,17:27
budeš niekomu dávkovať arzén - vieš že ho zabíjaš. je to úmysel
niekoho presvedčíš na konzumáciu drogy - vieš že ho zabíjaš je to úmysel

Prepac, ale naozaj neviem, co si tym chcel povedat.
pavol54
09.12.12,19:52
Prepac, ale naozaj neviem, co si tym chcel povedat.
že je rozdiel medzi zabitím z nedbanlivosti a v úmysle zabiť tým kto predáva drogy koná vedome teda s úmyslom
pivko
09.12.12,20:01
Téma je o drogách tak že by sme si mali brať príklad z Thajska a prijať rovnaké zákony.By si rozmysleli feťáci.A netreba tu riešiť zabitia a iné veci.
vulxy
09.12.12,20:09
kolko ludi uz zomrelo na nasledky alkoholu? a kolko ich este bude?.........tusim ze v kazdej sirsej rodine sa najde aspon jedna obet.....preco oslovujeme majitelov krciem "pan podnikatel"a preco nie " s.....ý díler".....:confused:
vlado 33
09.12.12,20:23
Prajem si aby to nikdy nebolo také zlé ako v Thajsku. Ani sa nečudujem, že tam drogy tak prísne berú: http://www.hedvabnastezka.cz/rady/1595-drogy-v-thajsku-marihuana-opium/
pivko
09.12.12,20:33
No tak som si to prečítal , a už sme pri koreni : Barman predá marišku , ale šak ja marišku nechcem ani v Thajsku ani na Slovensku tak na čo by som ju kupoval , ja si dám Singhu a to čo tam je napísané tak z toho nech si zoberú príklad mariškári , že v Thajsku sa nehuli, tam sa chodí za inou zábavou.
Ináč úpná pravda :http://www.hedvabnastezka.cz/rady/1595-drogy-v-thajsku-marihuana-opium/
tak že platí : V Thajsku sa nebaviť s nikým kto drogy ponúka.
vlado 33
09.12.12,20:43
buchač
10.12.12,08:18
kolko ludi uz zomrelo na nasledky alkoholu? a kolko ich este bude?.........tusim ze v kazdej sirsej rodine sa najde aspon jedna obet.....preco oslovujeme majitelov krciem "pan podnikatel"a preco nie " s.....ý díler".....:confused:

Ako potom nazvať štát ?
Lebo ten najviac ryžuje na tom chlaste a cigaretách - zákonom povolené drogy...
misomiso
10.12.12,09:36
Ako potom nazvať štát ?
Lebo ten najviac ryžuje na tom chlaste a cigaretách - zákonom povolené drogy...

Zodpovedne staty uz tolko neryzuju. Napriklad vo Svedsku mali odvahu zaviest ciastocnu prohibiciu a v Australii naozaj uccine bojuju s fajcenim napriek tomu, ze im to znizuje prijmy.
buchač
10.12.12,11:44
Zodpovedne staty uz tolko neryzuju. Napriklad vo Svedsku mali odvahu zaviest ciastocnu prohibiciu a v Australii naozaj uccine bojuju s fajcenim napriek tomu, ze im to znizuje prijmy.
...hehehe....a švédi sa jak dáni dajú pod obraz boží....každý víkend ...;)

Kdežto Švédi jako by se za alkohol styděli. Teda ti slušní. Ochlastům je špatná reputace úplně volná, neberou si žádné servítky a klidně se opíjejí na veřejnosti. To slušňáci ne, ti jako by chtěli celý ten svůj vztah k alkoholu ututlat, dá-li se to tak nazvat. Všechno je to zahaleno jakousi rouškou spiklenectví, pocitem něčeho zakázaného. Možná pozůstatky z dob minulých. kdy byl alkohol skutečně zakázán a pak vydáván na knížku. Ale jen mužskému pokolení. Pěkný nesmysl. A jak je známo, zakázané ovoce nejvíc chutná. Obzvlášt za hranicemi švédského království. Tak se to alespoň jeví mně.
Přirovnala bych to asi jako k tomu, když vypustíte ven týden zavřeného psa. Taky neví co by radostí dělal. Skáče, štěká a vyvádí. Stejně tak Švédi. Jakmile se ocitnou v zahraničí, konec tutlání. Hned na lodi se dají do bujarého opíjení se levným alkoholem podle zásady ani chvilka a ani kapka nazmar. Dost ubohý pohled na hulákající opilou švédskou mládež, jak se válí po po palubě mezi plechovkami piva a flaškami alkoholu z Free Shopu. Cestu do Alp prospí v opileckých výparech v autobusu a pokráčování následuje celý týden - efter ski opíječky, noční maratony po barech a tak podobně. Nakonec se ani není čemu divit, že na leckterých rakouských gasthausech jsou vylepené cedule ve švédštině, které zvěstují, že švédští hosté tam nejsou vítáni.

...Austrália len teraz začala s tou brutálnou kampaňou , nuž nezavádzaj ....
Čas ukáže výsledky ...:rolleyes:
Slayer666
10.12.12,13:01
Prajem si aby to nikdy nebolo také zlé ako v Thajsku. Ani sa nečudujem, že tam drogy tak prísne berú: http://www.hedvabnastezka.cz/rady/1595-drogy-v-thajsku-marihuana-opium/

Zvlastne, clovek by si myslel, ze s trestami ako smrt ci zvysok kratkeho zivota v takej prisernej base bude Thajsko jednou z tych krajin, kde problemy s drogami prakticky neexistuju. Aha, uz viem. Asi maju prilis mierne tresty. Na basu by sa mali vykaslat, radsej by mali zaviest dvojity trest smrti (teda ho zabiju dvakrat) nielen pre pachatela, ale aj pre clenov rodiny. By si rozmysleli, fetaci. Samozrejme, hlavne nesmu podlahnut dristom niektorych naiviek a zaoberat sa korupciou. Boli by predsa idioti, keby si mysleli, ze korupcia moze s tym mat nieco spolocne. Tu vobec netreba riesit, staci zaviest prisnejsie tresty. Tym sa vyriesi vsetko, aj chlieb bude lacnejsi.
misomiso
10.12.12,13:12
Takto sa sprava 0.5% Svedov. Tym, ze vzdy v zahranici narobia bordel, tak si ich samozrejme kazdy vsimne a zapamata. Dolezite je, ze v krajine to funguje O.K. Ak mas pochybnosti, odporucam osobnu navstevu Svedska.

Australcania zacali uz pomerne davno. To, co sa teraz zverejnile je iba posledne, zatial najtvrdsie "kolo" tohto usilia.
troll
13.12.12,09:50
Keď čítam názory v tejto téme, tak mám dosť zmiešané pocity. Každý z vás by najradšej dával hrdelné tresty za veci, ktoré sa ho absolútne netýkajú. Pramení to z nás všetkých - jednak máme málo skúseností so slobodou (a tým aj vlastnou osobnou zodpovednosťou) a máme z nej strach a jednak máme všetci potrebu určovať ostatným, ako majú žiť (samozrejme, že majú žiť tak ako my :)).

Drvivá väčšina trestnej činnosti nie je motivovaná úsilím získať drogu a ani účinkami drogy. Spájanie drog a trestnej činnosti mi preto pripadá ako nezmysel.

Takisto nehody - zakazovať alkohol len preto, že tupec, ktorý ho pije, si sadne za volant a potom je nebezpečný pre seba a hlavne pre svoje okolie? Drvivá väčšina ľudí za volant pod vplyvom alkoholu a drog nesadne.

Cigarety a ich fajčenie vám vadia v podstate len kvôli masívnej propagande za posledné desaťročia. Inak by ste ich vôbec nevnímali. Boli časy a neboli tak dávno, keď bolo fajčenie brané ako zdravé a dokonca ho odporúčali lekári. Samozrejme, toto treba brať dnes už inak, pretože medzičasom sa robili výskumy, ktoré z cigariet spravili pomaly najväčšieho zabijaka ľudstva. Ale čo ak sa o 10-20 rokov urobia nové výskumy a zistí sa, že tabak neškodí? Čo potom? A nehovorte, že sa to nemôže stať, pretože predpokladám, že ani jeden z vás na tých terajších výskumoch nepracoval a tým pádom nevie zodpovedne povedať, že sú to fakty a hotovo.

A nakoniec, áno, fajčím a občas aj pijem - kameňujte, ak máte potrebu.
misomiso
13.12.12,10:06
Keď čítam názory v tejto téme, tak mám dosť zmiešané pocity. Každý z vás by najradšej dával hrdelné tresty za veci, ktoré sa ho absolútne netýkajú.

Praveze sa tykaju kazdeho z nas, minimalne tych, ktori maju deti a vnucata. Ked si uz ty nicis zivot navykovymi latkami, ako si na konci prispevku napisal, tak aspon dopraj sancu zit inak svojim detom a vnucatam. Neviem, ci jestuje ela ludi, ktori nepoznaju nejaky tragicky probeh o drogach zo svojho okolia. Mozno iba z malych dedin, kde sarapati "iba" alkohol.


Drvivá väčšina trestnej činnosti nie je motivovaná úsilím získať drogu a ani účinkami drogy. Spájanie drog a trestnej činnosti mi preto pripadá ako nezmysel.

Trestna cinnost je samozrejme motivovana mnohymi pricinami, ale ziskat peniaze na drogy ja jednou znich a tieto treste ciny patria k najbrutalnejsim. To je ako keby si napisal, ze jazda na cervenu nie je jedinou, ani hlavnou pricinou nehod a ze mozeme zrusit semafory.


Takisto nehody - zakazovať alkohol len preto, že tupec, ktorý ho pije, si sadne za volant a potom je nebezpečný pre seba a hlavne pre svoje okolie? Drvivá väčšina ľudí za volant pod vplyvom alkoholu a drog nesadne.

Obrovske mnozstvo ludi denne sada za volant pod vplyvom alkoholu a drog. Ti, co ich prichyti policia, to je len tam mikro vzorka, spicka ladovca. Napriklad ja som naposlady fukal asi pred 15 rokmi, a to najazdim 40 - 50.000 km rocne. Praveze policia to vobec nekontroluje, mali by to robit castejsie.


Cigarety a ich fajčenie vám vadia v podstate len kvôli masívnej propagande za posledné desaťročia. Inak by ste ich vôbec nevnímali. Boli časy a neboli tak dávno, keď bolo fajčenie brané ako zdravé a dokonca ho odporúčali lekári. Samozrejme, toto treba brať dnes už inak, pretože medzičasom sa robili výskumy, ktoré z cigariet spravili pomaly najväčšieho zabijaka ľudstva. Ale čo ak sa o 10-20 rokov urobia nové výskumy a zistí sa, že tabak neškodí? Čo potom? A nehovorte, že sa to nemôže stať, pretože predpokladám, že ani jeden z vás na tých terajších výskumoch nepracoval a tým pádom nevie zodpovedne povedať, že sú to fakty a hotovo.

Toto hadam naozaj nepotrebuje komentar. Mne je uplne jedno, co povedia vyskumy, ci fajcenie skodi alebo nie, pretoze ja nefajcim. Tiez je mi uplne jedno, ci ty fajcis alebo nie, ak fajcis doma. Ja iba nechcem byt obtazovany dymom, to je vsetko. Ja ti v restauracii tiez nevylievam sustavne na hlavu pivo. Apropos - pivo na vlasy zarucene neskodi, dokonca sa priam odporuca.
alaya1
13.12.12,10:16
Keď čítam názory v tejto téme, tak mám dosť zmiešané pocity. Každý z vás by najradšej dával hrdelné tresty za veci, ktoré sa ho absolútne netýkajú. Pramení to z nás všetkých - jednak máme málo skúseností so slobodou (a tým aj vlastnou osobnou zodpovednosťou) a máme z nej strach a jednak máme všetci potrebu určovať ostatným, ako majú žiť (samozrejme, že majú žiť tak ako my :)).

Drvivá väčšina trestnej činnosti nie je motivovaná úsilím získať drogu a ani účinkami drogy. Spájanie drog a trestnej činnosti mi preto pripadá ako nezmysel.

Takisto nehody - zakazovať alkohol len preto, že tupec, ktorý ho pije, si sadne za volant a potom je nebezpečný pre seba a hlavne pre svoje okolie? Drvivá väčšina ľudí za volant pod vplyvom alkoholu a drog nesadne.Ak by sa to tykalo tvojho dietata, ze ti hoci len ten 1 tupec, ktory sadol opity za volant, to dieta zabije, urcite by si toto nenapisal a ak by si ako dieta mal otecka, ktory by v "dobrej nalade" chodil domov kazdy den a robil s vami poriadky, tiez by si si myslel, ze je to pocit jeho slobody...

Cigarety a ich fajčenie vám vadia v podstate len kvôli masívnej propagande za posledné desaťročia. Inak by ste ich vôbec nevnímali. Boli časy a neboli tak dávno, keď bolo fajčenie brané ako zdravé a dokonca ho odporúčali lekári. Samozrejme, toto treba brať dnes už inak, pretože medzičasom sa robili výskumy, ktoré z cigariet spravili pomaly najväčšieho zabijaka ľudstva. Ale čo ak sa o 10-20 rokov urobia nové výskumy a zistí sa, že tabak neškodí? Čo potom? A nehovorte, že sa to nemôže stať, pretože predpokladám, že ani jeden z vás na tých terajších výskumoch nepracoval a tým pádom nevie zodpovedne povedať, že sú to fakty a hotovo.

A nakoniec, áno, fajčím a občas aj pijem - v pohode, rob co chces, len tym neobtazuj inych....- kameňujte, ak máte potrebu.
.
troll
13.12.12,11:28
Alaya1, kde som písal, že schvaľujem alkohol alebo iné omamné látky za volantom? Takisto som nehovoril o tom, že schvaľujem akúkoľvek formu násilia, odoberania cudzieho majetku a obťažovania ostatných ľudí - či už pod vplyvom alebo bez vplyvu akýchkoľvek látok. Nikde som nič také nenapísal, takže prosím čítať s porozumením!

Nemám pocit, žeby som svojim konaním niekoho obťažoval, takže ani to mi nemusíte prikazovať ani odporúčať.

Pokiaľ ide o argument s tými semaformi, tak hlavnou príčinou trestnej činnosti je získanie prospechu a to hlavne majetkového. Čiže ak zrušíme osobné vlastníctvo, tak drvivá väčšina trestnej činnosti nebude mať zmysel. Takto je myslená prevencia? Predpokladám, že nie.

V podstate som očakával takéto reakcie a preto som aj napísal prvý odsek svojho príspevku. Chcel som ukázať pohľad z inej strany. Nehovorím, že správny, ale kto z nás môže súdiť, čo je správne?
pmajap
13.12.12,11:35
Keď čítam názory v tejto téme, tak mám dosť zmiešané pocity. Každý z vás by najradšej dával hrdelné tresty za veci, ktoré sa ho absolútne netýkajú. Pramení to z nás všetkých - jednak máme málo skúseností so slobodou (a tým aj vlastnou osobnou zodpovednosťou) a máme z nej strach a jednak máme všetci potrebu určovať ostatným, ako majú žiť (samozrejme, že majú žiť tak ako my :)).

Drvivá väčšina trestnej činnosti nie je motivovaná úsilím získať drogu a ani účinkami drogy. Spájanie drog a trestnej činnosti mi preto pripadá ako nezmysel.

Takisto nehody - zakazovať alkohol len preto, že tupec, ktorý ho pije, si sadne za volant a potom je nebezpečný pre seba a hlavne pre svoje okolie? Drvivá väčšina ľudí za volant pod vplyvom alkoholu a drog nesadne.

Cigarety a ich fajčenie vám vadia v podstate len kvôli masívnej propagande za posledné desaťročia. Inak by ste ich vôbec nevnímali. Boli časy a neboli tak dávno, keď bolo fajčenie brané ako zdravé a dokonca ho odporúčali lekári. Samozrejme, toto treba brať dnes už inak, pretože medzičasom sa robili výskumy, ktoré z cigariet spravili pomaly najväčšieho zabijaka ľudstva. Ale čo ak sa o 10-20 rokov urobia nové výskumy a zistí sa, že tabak neškodí? Čo potom? A nehovorte, že sa to nemôže stať, pretože predpokladám, že ani jeden z vás na tých terajších výskumoch nepracoval a tým pádom nevie zodpovedne povedať, že sú to fakty a hotovo.

A nakoniec, áno, fajčím a občas aj pijem - kameňujte, ak máte potrebu.

Som zásadne proti drogám, tak ako tu už bolo napísané, užívanie je nezvratné a dôsledky fatálne, ale sme ľudia aj s chybami a prehreškami a mali by sme správať tak, ako chceme aby sa k nám správalo naše okolie. Nie som za fanatizmus v akomkoľvek podaní, prečo nie sme k sebe empatickejší a zhovievavejší, prečo nepostavíme ochotu pomôcť človeku ( tým čo sú na dne z akéhokoľvek dôvodu) nad naše zásady. Nevraživosť je ďaleko nebezpečnejšia.
Llívia
13.12.12,11:40
čo sa týka drog, každý sa môže slobobodne rozhodnúť, či drogy bude brať alebo nie. Feťáci škodia hlavne sebe.
Lenže ak niekto v opitosti alebo z nedbanlivosti, neprimeranej rýchlosti zabije s autom chodcov, alebo rovno dve dievčatká vracajúce sa zo školy, alebo ak niekto napadne niekoho tak, že toho človeka úderom do tvárne na mieste zabije, a títo páchatelia vrážd dostanú pár smiešnych rokov, tak toto je už zlé.

Obete takýchto trestných činov, ktorí zomreli na cestách na prechodoch, alebo na zastávkach MHD po útoku vrahov, si svoj osud nevybrali. Ale feťáci o svojom deštruktívnom osude rozhodujú sami.

Preto si myslím, že feťákom by namiesto dlhoročných pobytoch vo väzení malo byť nariadené ústavné liečenie.
Dlhoročné tresty by mali patriť vrahom, agresorom, a zabijakom.

Lenže u nás je to celé na hlavu postavené.
Cinkota - 8 rokov basy za drogy (lebo je Cinkota).
Policajti, ktorí dobili človeka takmer na smrť a nechali ho bez pomoci - podmienečný trest (lebo to boli policajti).
Idem podpísať petíciu.
Llívia
13.12.12,11:44
Som zásadne proti drogám, tak ako tu už bolo napísané, užívanie je nezvratné a dôsledky fatálne, ale sme ľudia aj s chybami a prehreškami a mali by sme správať tak, ako chceme aby sa k nám správalo naše okolie. Nie som za fanatizmus v akomkoľvek podaní, prečo nie sme k sebe empatickejší a zhovievavejší, prečo nepostavíme ochotu pomôcť človeku ( tým čo sú na dne z akéhokoľvek dôvodu) nad naše zásady. Nevraživosť je ďaleko nebezpečnejšia.
(Takto to nefunguje (vidieť aj v inom okolí než len na Porade). )
Nie každý o pomoc stojí.
Letko
13.12.12,11:52
Pre TROLLa,

tabak a cigaretový papier škodí až pri horení.
alaya1
13.12.12,12:01
Som zásadne proti drogám, tak ako tu už bolo napísané, užívanie je nezvratné a dôsledky fatálne, ale sme ľudia aj s chybami a prehreškami a mali by sme správať tak, ako chceme aby sa k nám správalo naše okolie. Nie som za fanatizmus v akomkoľvek podaní, prečo nie sme k sebe empatickejší a zhovievavejší, prečo nepostavíme ochotu pomôcť človeku ( tým čo sú na dne z akéhokoľvek dôvodu) nad naše zásady. Nevraživosť je ďaleko nebezpečnejšia.
V ramci svoje terajsej, ale hlavne povodnej profesie som sa stretla s roznymi ludmi. Myslim si, ze tymto ludom je pomocna ruka nie podavana, ale vystierana . Zial, vacsina drogovo zavislych ludi, v sucasnosti, ale aj v predoslom rezime, tak sa to vsak nikde nezverejnovalo, o tu pomoc nestoji. Ich jedinym zivotnym cielom je ziskat drogu. Za kazdu cenu. Sluby a sluby- to je ich kazdodenna pesnicka. V hlave vsak maju uplne ine myslienky, ako im vychadzaju z ust.

Nesmierne si vazim ludi, ktori dokazali s drogou skoncovat. Ja som len prestala fajcit, myslela som, ze to bude horsie. Nebolo. Az na 2 sny s fajcenim. Takze vsetko je v hlave a sile cloveka.

Ja skor ako tych zavislych velmi lutujem ich okolie.

Ale tito ludia si sposobuju problem sami sebe. Ale ti, co predavaju drogy, aj malym detom pred skolou,ci ubohym ludskym troskam poznacenych drogami hoci niekto povie- hm..len mariska, tych by som ja osobne potrestala inak- ako ich tresta trestny zakon.

V umeleckych kruhoch je tato zavislost rozsirena. Kto vie, kto koho zasobuje...Oni vedia.
misomiso
13.12.12,12:04
Som zásadne proti drogám, tak ako tu už bolo napísané, užívanie je nezvratné a dôsledky fatálne, ale sme ľudia aj s chybami a prehreškami a mali by sme správať tak, ako chceme aby sa k nám správalo naše okolie. Nie som za fanatizmus v akomkoľvek podaní, prečo nie sme k sebe empatickejší a zhovievavejší, prečo nepostavíme ochotu pomôcť človeku ( tým čo sú na dne z akéhokoľvek dôvodu) nad naše zásady. Nevraživosť je ďaleko nebezpečnejšia.

Kto je tu na dne? Jeden drogovy diler, ktoreho ani prvy rest neprevychoval a zarabal na predji drog dalej?


Cinkota - 8 rokov basy za drogy (lebo je Cinkota).
Policajti, ktorí dobili človeka takmer na smrť a nechali ho bez pomoci - podmienečný trest (lebo to boli policajti).
Idem podpísať petíciu.

V najblizsich dnoch by nam vraj mali vydat z Kosova drogoveho dilera Bakiho Sadikiho. Zorganizujete peticiu aj za jeho omilostenie? Aj jemu treba pomoct?
alaya1
13.12.12,12:13
Prehovoril blízky kamarát Cinkotu: Dušan je na Slovensku... a bojím sa o jeho život!http://vas.cas.sk/clanok/7170/prehovoril-blizky-kamarat-cinkotu-dusan-je-na-slovensku-a-bojim-sa-o-jeho-zivot.html

„Ak sa sám neprihlási, každú ďalšiu minútu hrozí, že si pichne zlatú dávku. "
Takze toto je priznacne. Zastrasovanie, ze sa zabije...no, ale na nasledky mal mysliet skor, ako s tym co robil zacal......


-Bojí sa väzenia a niet sa čomu čudovať. Je známa osoba a môže sa dostať za mreže s ľuďmi, ktorých tam dostal, a to nie je trest, ale rozsudok smrti. Veď nebuďme naivní, všetci vedia, ako to v base s viacerými mužmi na izbách chodí,“ dodáva Cinkiho kamarát.
Llívia
13.12.12,12:15
V najblizsich dnoch by nam vraj mali vydat z Kosova drogoveho dilera Bakiho Sadikiho. Zorganizujete peticiu aj za jeho omilostenie? Aj jemu treba pomoct?
Čítať, rozmýšľať a čítať to, čo tam je, nie to, čo tam vidíš len ty (ja žiadnu petíciu neorganizujem a Sadiki je iné kafé ako Cinkota):

Cinkota - 8 rokov basy za drogy (lebo je Cinkota).
Policajti, ktorí dobili človeka takmer na smrť a nechali ho bez pomoci - podmienečný trest (lebo to boli policajti).
Idem podpísať petíciu.
pmajap
13.12.12,12:18
[QUOTE=misomiso;2202796]Kto je tu na dne? Jeden drogovy diler, ktoreho ani prvy rest neprevychoval a zarabal na predji drog dalej?



Na toho som pravdu povediac ani nepomyslela.Ten stále myslí len na seba a čo jeho matka.
buchač
13.12.12,12:29
Keď čítam názory v tejto téme, tak mám dosť zmiešané pocity. Každý z vás by najradšej dával hrdelné tresty za veci, ktoré sa ho absolútne netýkajú. Pramení to z nás všetkých - jednak máme málo skúseností so slobodou (a tým aj vlastnou osobnou zodpovednosťou) a máme z nej strach a jednak máme všetci potrebu určovať ostatným, ako majú žiť (samozrejme, že majú žiť tak ako my :)).

Drvivá väčšina trestnej činnosti nie je motivovaná úsilím získať drogu a ani účinkami drogy. Spájanie drog a trestnej činnosti mi preto pripadá ako nezmysel.

Takisto nehody - zakazovať alkohol len preto, že tupec, ktorý ho pije, si sadne za volant a potom je nebezpečný pre seba a hlavne pre svoje okolie? Drvivá väčšina ľudí za volant pod vplyvom alkoholu a drog nesadne.

Cigarety a ich fajčenie vám vadia v podstate len kvôli masívnej propagande za posledné desaťročia. Inak by ste ich vôbec nevnímali. Boli časy a neboli tak dávno, keď bolo fajčenie brané ako zdravé a dokonca ho odporúčali lekári. Samozrejme, toto treba brať dnes už inak, pretože medzičasom sa robili výskumy, ktoré z cigariet spravili pomaly najväčšieho zabijaka ľudstva. Ale čo ak sa o 10-20 rokov urobia nové výskumy a zistí sa, že tabak neškodí? Čo potom? A nehovorte, že sa to nemôže stať, pretože predpokladám, že ani jeden z vás na tých terajších výskumoch nepracoval a tým pádom nevie zodpovedne povedať, že sú to fakty a hotovo.

A nakoniec, áno, fajčím a občas aj pijem - kameňujte, ak máte potrebu.
Nuž mal by si sa zamyslieť aj nad inými faktormi tej trestnej činnosti , ktorá sa odvíja od drog ...
Drogy sú na rozdiel od chlastu a cíg vysoko návykové .

Vezmime so prohibíciu chlastu v USA ...veď na základe nej sa zvýšila neskutočne kriminalita až do takých rozmerov , že od nej nakoniec aj upustili ...nehľadiac už aj na to , že aj tak bola čierna výroba v plnom prúde a aj to pašovanie ...

Cigarety detto ...veď z Ukrajiny sa koľko ku nám vláči ???...
Samozrejme , že u nás je len hento info ... no do Grécka , Talianska a ostatných južných krajín sa po mori nosia celé kontajnery ... a tam to už iná mafia má pod palcom a nie tí naši šuflikári ...

Spomínaš zdravie ...
Nuž je vedecky dokázané , že všetky neduhy sú škodlivé - drogy , chlast a aj cigy ...
Zabijak to je , nakoľko všetky druhy postihujú predsa práve tie najdôležitejšie orgány a ich liečba je vysoko nákladná .
Nie každá krajina sa stavia k problému tak laxne ako Slovensko ... holt , naši mocipáni " bojujú " proti chlastu a cigaretám , no jedným dychom vie financminister ( na strane fakt nezáleží , aj keď ten Kažimír je fakt pako ) povedať , že o koľko by prišla štátna kasa , ak by sa predaj takpovediac znížil....
Že na to drbnú tie výstražne texty a či fotečky ??...a či dajú vyššiu DPH ???
Nuž je to jedno ...chlastať a fajčiť sa bude aj naďalej ...
Či si dá niekto jointa , šlahu a či čáru ???.... keď je debo a na tie dávky má ??? ...nuž neovplyvní nik , bude fungovať aj naďalej , všetkých do basy nestrčia - dílerov...

Mňa len jedno zaujíma v súvislosti zaujíma , taká ani nie fikcia na Slovensku :
Andy Hric sa angažuje za Cinkiho ... nuž pekné gesto .
Nehodnotím teraz , že prečo sa nik neangažoval v tých iných prípadoch a či kauzách ... ale šak jasné , bojuje za jedinca zo svojich radov .
No som zvedavý , ak odnesie žiadosť o Starému a ON vyhovie !
Čo budú robiť a ako sa zachovajú všetci traja ...Cinky , Hric a Starký ...ak znova ten prvý menovaný zasa siahne po dávke ???
Darina1234
13.12.12,12:37
Neblázni.

Díler a že matka :D.

Síce vie, že nejaká žena o niečo staršia od neho s ním býva , ale že matka ????????
To je čo že matka ?
To on nepozná !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dristaš kde sa da
Slayer666
13.12.12,12:45
Keď čítam názory v tejto téme, tak mám dosť zmiešané pocity. Každý z vás by najradšej dával hrdelné tresty za veci, ktoré sa ho absolútne netýkajú. Pramení to z nás všetkých - jednak máme málo skúseností so slobodou (a tým aj vlastnou osobnou zodpovednosťou) a máme z nej strach a jednak máme všetci potrebu určovať ostatným, ako majú žiť (samozrejme, že majú žiť tak ako my :)).

Suhlasim s tym, ze davat hrdelne tresty za akukolvek drogovu cinnost, je nezmysel, ale z inych dovodov, ako vravis ty. Totiz nesuhlasim s tvrdenim, ze sa nas to absolutne netyka.


Drvivá väčšina trestnej činnosti nie je motivovaná úsilím získať drogu a ani účinkami drogy. Spájanie drog a trestnej činnosti mi preto pripadá ako nezmysel.

Sorry, ale toto bolo pozitivne v teste na nezmyselnost. Vacsina nie, ale cast ano, takze co si tym chcel povedat?


Takisto nehody - zakazovať alkohol len preto, že tupec, ktorý ho pije, si sadne za volant a potom je nebezpečný pre seba a hlavne pre svoje okolie? Drvivá väčšina ľudí za volant pod vplyvom alkoholu a drog nesadne.

S tymto suhlasim. Alkohol ma vraj aj pozitivne ucinky na zdravie a koniec koncov, vo velkych mnozstach su zdraviu nebezpecne aj vacsina vitaminov, mineralov, ci proteiny. Takisto niektore lieky mozu mat vedlajsie ucinky take, ze su nezlucitelne s vedenim vozidla. Zakazeme ich? Ak je vysoka nehodovost kvoli alkoholu, urcite je to preto, ze alkohol nie je absolutne zakazany? Nemoze to byt tym, ze to policia prilis nekontroluje?


Cigarety a ich fajčenie vám vadia v podstate len kvôli masívnej propagande za posledné desaťročia. Inak by ste ich vôbec nevnímali.

Ak sa nad tym tvrdenim zamyslis, tak to velmi zmysel nedava. Isteze, kedysi ludia vobec nevedeli, ako moze skodit olovo. A umierali kvoli tomu. Teraz zacneme jest z olovenych tanierov, aby sme nepodliehali nejakej propagande? Ak nevieme, ze to skodi, tak to nevnimame. A co to akoze dokazuje?


Boli časy a neboli tak dávno, keď bolo fajčenie brané ako zdravé a dokonca ho odporúčali lekári. Samozrejme, toto treba brať dnes už inak, pretože medzičasom sa robili výskumy, ktoré z cigariet spravili pomaly najväčšieho zabijaka ľudstva. Ale čo ak sa o 10-20 rokov urobia nové výskumy a zistí sa, že tabak neškodí? Čo potom? A nehovorte, že sa to nemôže stať, pretože predpokladám, že ani jeden z vás na tých terajších výskumoch nepracoval a tým pádom nevie zodpovedne povedať, že sú to fakty a hotovo.

Asi vychadzas z toho, ako casto sa menia odporucania ohladom zdravej vyzivy. Boli sme v tejto oblasti svedkami mnohych zmien, aj striedaniu protichodnych odporucani. Lenze ta problematika je komplexnejsia.

Jedna vec je vyskum. Teda:
1, ako zbieras data - napr. asi nebude uplne OK posielat kazde dva-styri roky zdravotnym sestram dotazniky o tom, kolko plechoviek piva, poharov vina ci shotov tvrdeho vypili, ze?
2, ako ich vyhodnocujes - ak testujes liek na znizovanie cholesterolu a mas 3800 muzov s hladinou 2,9 mg/dl (7,5 mmol/l), rozdelis na kontrolnu placebo skupinu a testovanu (1900 + 1900), a vyjde ti, ze na konci (nejakych 7 rokov) ti ich nejakych 38 zomrelo v placebo (cca. 2%) a nejakych 30 v testovanej (1,6%) na srdcovo-cievne choroby. To nie je pekny vysledok, ale co spravis? Namiesto toho, aby si povedal, ze si ''zachranil'' 0,4% (= vyhodil peniaze von oknom = priznal drvivu porazku), tak spravis maly statisticky podvod a to, ze nie 1900 = 100%, ale 30=100% a 8/30=25% a teda v placebo skupine zomrelo na srdcovo-cievne choroby o 25% ludi viac. WOW! Och, a este zamlcis, ze celkova mortalita bola 71 u placebo a 68 u testovanej skupiny, cize statisticky bezvyznamne (traja ludia = 0,15%) a asi nahoda. A vyhlasis vytazstvo.
3, ako ich prezentujes - ak mas udaje z 22 krajin o konzumacii nasytenych tukov a vyskyte srdcovo-cievnych chorob, tak asi nebude celkom OK, ak si ucelovo vyberies 6 tak, aby si dostal na grafe peknu krivku (najmenej tukov = najmenej infarktov az po najviac = najviac) a mohol ist do TV vyhlasit, ze bum, uz viem, preco mame tolko infarktov. Ze si uplne odignoroval vysledky, ktore ti do tvojej teorie nepasuju, lebo inak by tam nebol ziaden vztah (a nie je), nikomu nehovor. Nie je totiz na svete nic horsie, ako ked sa krasna hypoteza pospini skaredym faktom.

Toto vyssie popisane je len spicka ladovca. No a o tomto referuju media, samozrejme a tu je ten problem, ze oni tie studie nijak neskumaju, len predavaju info z tlacovky (v podstate). Cize nemas istotu, ze napr. ten vyskum v bode 2 hore, o ktorom informovali, ze zachranime teraz vsetkych liekmi pred infarktom (na zaklade presne tohto vyskumu), naozaj dokazuje to, co media alebo jeho autori (alebo ine zdroje) tvrdia, ze dokazuje. Lebo oni tvrdia, ze 25%, ale ty, ak sa dostanes k udajom (co sa v pohode da), zistis, ze vlastne 0,4% plus 0,15% celkovo. K mediam sa dostavaju informacie z roznych zdrojov - niektore zdroje klamu, niektore sa mylia z hrubej nedbanlivosti, niektore hovoria pravdu - takze tu mas pekny mix a plus este aj media to zvyknu domotat.


Ak ta naozaj zaujima, ako to je s fajcenim a rakovinou napr., a nemas tento postoj len ako wishful thinking, tak si mozes vyhladat tie vyskumy a precitat si ich. Ja som sa o to nikdy nezaujimal, kedze som nefajciar (raz som skusil - nechutilo).

Misomiso mal vo svojom komentari k tejto casti tvojho prispevku jeden dobry postreh - ide v prvom rade o to, ci mozes dymom obtazovat inych, ak si to nezelaju. No so zvyskom uz uplne nesuhlasim.

V prvom rade, pivo vyliate na hlavu asi nebude celkom dobrou analogiou k tomu, ked niekto pri vedlajsom stole fajci. Nie som si isty, ci sa vyliate pivo da vobec porovnat s tym, ked ti niekto fukne dym do tvare (teraz berieme do uvahy len cistu nepohodlnost).

Pokial ide o fukanie dymu do tvare, to netreba zakazovat. Staci sa s prisediacim dohodnut, ze to nebude robit.

Teraz pokial ide o fajcenie pri vedlajsom stole, je otazka, co nas opravnuje to zakazat (teda zaviest povinne nefajciarske miestnosti v restikach/baroch alebo zakazat fajcenie vo verejnych budovach uplne). Napadaju mi argumenty:
1, miestnost bude zadymena a budem smrdiet
2, znechuti mi to obed (v restike)

Ak zistime, ze tieto dva dovody nestacia, tak potom asi bude predsa dolezite to, ci cigarety skodia aj pasivnym fajciarom.
__________________________________________________ ________________

Ozaj, co je cielom tejto temy? K comu ma dospiet? Lebo z uvodneho prispevku mi ziaden ciel nevyplyva. Ak niekto ziada o radu, tak ciel je vyriesit jeho problem, ale tu? Vie niekto?
Darina1234
13.12.12,12:45
Fakt si to nepochopila ?

Ty vari chceš apelovať na deelerovo svedomie (že má matku a tak ?? ) ?

Svatá prostoto = to si potom v blízkosti nestretla ani len alkoholika.
dristaš
Slayer666
13.12.12,12:52
Cinkota - 8 rokov basy za drogy (lebo je Cinkota).
Policajti, ktorí dobili človeka takmer na smrť a nechali ho bez pomoci - podmienečný trest (lebo to boli policajti).
Idem podpísať petíciu.

Tak moment. S tymi policajtmi som postrehol len to o neposkytnuti pomoci, ale dobili na smrt? Nejaky zdroj?
Slayer666
13.12.12,12:54
Ale tito ludia si sposobuju problem sami sebe. Ale ti, co predavaju drogy, aj malym detom pred skolou,ci ubohym ludskym troskam poznacenych drogami hoci niekto povie- hm..len mariska, tych by som ja osobne potrestala inak- ako ich tresta trestny zakon.


Ako by si ich trestala a ako ich tresta TZ?
misomiso
13.12.12,12:54
Čítať, rozmýšľať a čítať to, čo tam je, nie to, čo tam vidíš len ty (ja žiadnu petíciu neorganizujem a Sadiki je iné kafé ako Cinkota):

Norganizujes, ale ides podpisat. V com je pripad Sadikiho iny?
misomiso
13.12.12,12:59
Aha, tak uz dokonca aj v najliberalnejsom Holandsku zistuju, ze drogy, dokonca aj "makke" su problem. Dobre rano.

http://www.sme.sk/c/6636273/amsterdam-uz-nechce-marihuanu-pri-skolach.html

"Amsterdam ako prvé mesto v liberálnom Holandsku tak začalo aktívne bojovať proti fajčeniu marihuany mládeže. Tá potom pod jej vplyvom chodí aj na vyučovanie. „V niektorých školách to bol problém,“ povedala pre AP hovorkyňa mesta."
Llívia
13.12.12,13:03
S tymto suhlasim. Alkohol ma vraj aj pozitivne ucinky na zdravie a koniec koncov, vo velkych mnozstach su zdraviu nebezpecne aj vacsina vitaminov, mineralov, ci proteiny. Takisto niektore lieky mozu mat vedlajsie ucinky take, ze su nezlucitelne s vedenim vozidla. Zakazeme ich? Ak je vysoka nehodovost kvoli alkoholu, urcite je to preto, ze alkohol nie je absolutne zakazany? Nemoze to byt tym, ze to policia prilis nekontroluje?
:confused: A nie je to náhodu tak tým, že si ľudia sadajú ožratí za volant? :confused: Čo majú s tým spoločné policajti? :confused: Každý predsa vie, že ak je pod vplyvom alkoholu, tak nemá čo šoférovať. Detto platí o liekoch, ktoré "mozu mat vedlajsie ucinky take, ze su nezlucitelne s vedenim vozidla" - každý vie, že si má prečítať príbalový leták a doržiavať, čo je v ňom napísané. Zvaľovanie viny na policajtov, ktorí to nekontrolujú alebo kontrolujú len málo, je opäť prenášanie zodpovednosti na niekoho iného. Presne tak sa prenáša napr. zodpovednosť z rodičov na TV, ktorá je obviňovaná z toho, aké sú dnešné deti vďaka vysielaným programom - telka zlá, rodič dobrý :mad: (že rodič má dohliadať na to, čo robí jeho dieťa, je vedľajšie a nepodstatné :confused: ).
Llívia
13.12.12,13:05
Norganizujes, ale ides podpisat. V com je pripad Sadikiho iny?
Som netušila, že aj Cinkota je narkobarón :---
Llívia
13.12.12,13:06
Tak moment. S tymi policajtmi som postrehol len to o neposkytnuti pomoci, ale dobili na smrt? Nejaky zdroj?
Silnejšie pohlavie má dnes problém s čítaním?
Policajti, ktorí dobili človeka takmer na smrť a nechali ho bez pomoci - podmienečný trest (lebo to boli policajti).
misomiso
13.12.12,13:09
Som netušila, že aj Cinkota je narkobarón :---

Co je to narkobaron? Obaja zarabali na sireni drog.
bettylou
13.12.12,13:11
to marleau: Ak človek skúsi drogu viac ako raz,s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou sa stane závislým a po krátkej dobe je z neho troska.Keby boli drogy prístupné tak ako alkohol,malo by to fatálne následky na spoločnosť.Stále pripomínam,že alkohol neobhajujem,ale s ním sa dá v rozumnej miere narábať,kdežto s drogou to nie je možné.

Výnimky potvrdzujú pravidlo
marjankaj
13.12.12,13:12
Podľa mňa my fajčiari patríme k najtolerantnejším ľuďom v tejto spoločnosti !
No už len to by chýbalo, aby ste nefajčiarov vo vašej blízkosti nútili fajčiť, lebo vám čistý vzduch prekáža.:---:eek:
bettylou
13.12.12,13:13
aj fajčiar dýcha okrem prefiltrovaného aj ten neprefiltrovaný dym. ja neviem, čo ste poloslepí?
bettylou
13.12.12,13:19
Pred a sa dáva čiarka, ak nahrádza spojku ale. Povedal, že príde, a neprišiel.
troll
13.12.12,13:20
Slayer666, samozrejme, že to nie je len moje "wishful thinking", ale naozaj ma to zaujíma. Nie som ochotný uveriť na prvý šup médiam, ktoré "len preberajú tlačovky" a večne vyrobia z komára somára. A to ani jedným smerom. Čiže ani keby odzajtra na všetkých spravodajských portáloch bolo na prvých stránkach veľkými písmenami napísané, že "Fajčenie tabaku je zdravé, dobré na pleť a všetci by mali začať fajčiť aspoň kartón denne", tak tomu neuverím, ale budem hľadať ďalšie argumenty.

Zoberme napr. fajčenie elektronických cigariet. Pri nich nie je šanca, aby otravovali nefajčiarov, napriek tomu ich naša legislatíva, ktorá má slúžiť na ochranu nefajčiarov berie rovnako ako klasické cigarety.

Mimochodom, neviem, kde bývate, ale v mestách, kde sa pohybujem ja, sú vo všetkých reštauráciach nefajčiarske miestnosti a sú to tie prvé od vchodu a väčšie ako fajčiarske - pretože tak to ukladá zákon. Prípadne sú celé reštaurácie nefajčiarske. Neviem teda, o čo ide pri tom spomínaní "reštík" a barov, pretože tí, ktorí to tu najviac spomínajú, tak nepijú, čiže predpokladám, že do barov nechodia.

Ešte sa vrátim k argumentom o trestnej činnosti spojenej s drogami. Predpokladám, že štatistiky sa o tom nevedú, ale aj tak som presvedčený o tom, že drvivá väčšina trestnej činnosti nemá súvislosť s tým, že za peniaze získané z trestnej činnosti si dotyčný páchateľ kúpi drogy. A čo som tým chcel povedať? Nuž to, že vytvárať tu obraz, že po ulici ťa za bieleho dňa naháňajú hordy feťákov, ktorí ťa podrežú kvôli pár drobným v peňaženke len preto, aby získali prachy na dávku, je KLAMSTVO. Nehovorím, že sa to nedeje, samozrejme, že sa to stáva. Ale nedeje sa to v takej miere, aby sme tu pomaly žiadali vyhlásenie stanného práva!

A znova: Nezľahčujem situáciu, nepropagujem drogy, len žiadam o trochu menej fanatizmu.
Slayer666
13.12.12,13:22
:confused: A nie je to náhodu tak tým, že si ľudia sadajú ožratí za volant? :confused: Čo majú s tým spoločné policajti? :confused: Každý predsa vie, že ak je pod vplyvom alkoholu, tak nemá čo šoférovať. Detto platí o liekoch, ktoré "mozu mat vedlajsie ucinky take, ze su nezlucitelne s vedenim vozidla" - každý vie, že si má prečítať príbalový leták a doržiavať, čo je v ňom napísané. Zvaľovanie viny na policajtov, ktorí to nekontrolujú alebo kontrolujú len málo, je opäť prenášanie zodpovednosti na niekoho iného. Presne tak sa prenáša napr. zodpovednosť z rodičov na TV, ktorá je obviňovaná z toho, aké sú dnešné deti vďaka vysielaným programom - telka zlá, rodič dobrý :mad: (že rodič má dohliadať na to, čo robí jeho dieťa, je vedľajšie a nepodstatné :confused: ).

Absolutne si nepochopila, co som napisal. Samozrejme, ze vinny je ten, kto sadne za volant ozraty. Ved to netreba zakazovat, to zakazane predsa je, dokonca za istych podmienok trestne (tam vedia byt v istych pripadoch tresty po dvanast rokov, samozrejme s moznostou zvysenia sadzby v istych pripadoch). Ja som hovoril o absolutnom zakaze alkoholu - teda ze alkohol bude mat status ako heroin. Ziadne pripitky na Vianoce, nic. Hovorim, ze absolutny zakaz predaja/konzumacie alkoholu nie je odovodneny tym, ze niekto si sadne ozraty za volant a... Treba citat pozornejsie.
Slayer666
13.12.12,13:23
Silnejšie pohlavie má dnes problém s čítaním?
Policajti, ktorí dobili človeka takmer na smrť a nechali ho bez pomoci - podmienečný trest (lebo to boli policajti).

Na smrt, takmer na smrt, o to nejde. Skratka nic o dobiti (akomkolvek) som nepocul. Preto chcem zdroj.
Llívia
13.12.12,13:35
Absolutne si nepochopila, co som napisal. Samozrejme, ze vinny je ten, kto sadne za volant ozraty. Ved to netreba zakazovat, to zakazane predsa je, dokonca za istych podmienok trestne (tam vedia byt v istych pripadoch tresty po dvanast rokov, samozrejme s moznostou zvysenia sadzby v istych pripadoch). Ja som hovoril o absolutnom zakaze alkoholu - teda ze alkohol bude mat status ako heroin. Ziadne pripitky na Vianoce, nic. Hovorim, ze absolutny zakaz predaja/konzumacie alkoholu nie je odovodneny tym, ze niekto si sadne ozraty za volant a... Treba citat pozornejsie.
Čítam pozorene, ale ty si asi nepamätáš, čo píšeš, alebo nečítaš pozorne, čo píšeš, alebo nerozumieš tomu, čo si napísal - vyber si:

S tymto suhlasim. Alkohol ma vraj aj pozitivne ucinky na zdravie a koniec koncov, vo velkych mnozstach su zdraviu nebezpecne aj vacsina vitaminov, mineralov, ci proteiny. Takisto niektore lieky mozu mat vedlajsie ucinky take, ze su nezlucitelne s vedenim vozidla. Zakazeme ich? Ak je vysoka nehodovost kvoli alkoholu, urcite je to preto, ze alkohol nie je absolutne zakazany? Nemoze to byt tym, ze to policia prilis nekontroluje?
Llívia
13.12.12,13:40
Na smrt, takmer na smrt, o to nejde. Skratka nic o dobiti (akomkolvek) som nepocul. Preto chcem zdroj.
O to nejde? Zásadný, podstatný rozdiel.
http://tvnoviny.sk/video/videospravy/televizne-noviny/2390068 - chceš napísať aj presný čas?
misomiso
13.12.12,14:21
O to nejde? Zásadný, podstatný rozdiel.
http://tvnoviny.sk/video/videospravy/televizne-noviny/2390068 - chceš napísať aj presný čas?

No tento pripad je samozrejme zaujimavy. Trocha mi ale nesedi, ze nikoho netrapi, ze v tomto pripade nebola asi naplnena spravodlivost a za po takychto sudnych rozhodnutoach logicky budeme moct (aj od policajtov) cakat cokolvek. Nikoho to zjavne netrapi, nitko proti tomu nedemonstruje, neorganizuje peticie.

Zato sa tu podpisju peticie za omilostenie drogoveho dilera, a este sa najdu aj taki, ktori to ospravedlnuju tymto (zjavne zvlastnym) rozhodnutim sudu. Este mi vysvetlite, za co potom drzia vo vazbe Varehu, ked "iba" neodviedol dan, a uz budem spokojny.
misomiso
13.12.12,14:22
Dalej mi nejde do hlavy, preco sa nepodpisovali peticie za omilostenie Zitneho, ked Skrucany za to iste par rokov pred tym nesiel sediet.
Slayer666
13.12.12,14:25
Čítam pozorene, ale ty si asi nepamätáš, čo píšeš, alebo nečítaš pozorne, čo píšeš, alebo nerozumieš tomu, čo si napísal - vyber si:

Ja neviem, ale ked napisem:

Zakazeme ich? Ak je vysoka nehodovost kvoli alkoholu, urcite je to preto, ze alkohol nie je absolutne zakazany? Nemoze to byt tym, ze to policia prilis nekontroluje?

HRUBE: Je z toho jasne, ze hovorim o prohibicii alkoholu (alebo tych liekov), nie o tom, ze mame zakazat viest pod ich vplyvom motorove vozidlo - ved to zakazane je.

PODCIARKNUTE: Ak si precitas prispevok, na ktory som reagoval (+ este jeden, na ktory zas ten reagoval), musi ti byt jasne, ze tu ide o to, ako zabranit tej nehodovosti. V prvom rade treba zakazat soferovat pod vplyvom, to je jasne. Ibaze o tom ta debata nebola a je to z nej jasne. To uz zakazane davno je. Islo tam o to, ci je potrebne zakazat alkohol (uplne), aby sa tento ciel dosiahol. Ja som povedal, ze kedze soferovanie pod vplyvom je protipravne, tak ak sa to deje casto, tak je to preto, ze policia to nedostatocne kontroluje.

Teda som nehovoril o tom, kto je vinny zo spachania skutku, ale o tom, v com zlyhava prevencia.


O to nejde? Zásadný, podstatný rozdiel.

Opat sme sa nepochopili. Tym 'o to nejde', som nemyslel nasledok skutku (teda ci umrel alebo prezil) ako taky pre neho, ale ze pre to, kvoli comu som sa pytal, o ktorom pripade to hovoris, to nie je rozhodujuce. Totiz pocul som o nedavnom pripade, ked policajti nechali zomriet niekoho, o kom si udajne mysleli, ze je opity a pritom bol tazko zraneny (asi olupeny alebo take nieco). Ale toto je ocividne iny pripad.
Slayer666
13.12.12,14:31
No tento pripad je samozrejme zaujimavy. Trocha mi ale nesedi, ze nikoho netrapi, ze v tomto pripade nebola asi naplnena spravodlivost a za po takychto sudnych rozhodnutoach logicky budeme moct (aj od policajtov) cakat cokolvek. Nikoho to zjavne netrapi, nitko proti tomu nedemonstruje, neorganizuje peticie.

Zato sa tu podpisju peticie za omilostenie drogoveho dilera, a este sa najdu aj taki, ktori to ospravedlnuju tymto (zjavne zvlastnym) rozhodnutim sudu. Este mi vysvetlite, za co potom drzia vo vazbe Varehu, ked "iba" neodviedol dan, a uz budem spokojny.

Suhlasim, ze nemozno ospravedlnit iny trestny cin tak, ze iny pachatel bol bezdovodne oslobodeny alebo mu bola ulozena iba podmienka. Na druhej strane, chcel by som vidiet rozsudok v tej veci Cinkotu, lebo mam iste pochybnosti (tie tvrdenia o tom, ze tam bol ako volavka a tak). Takisto by ma zaujimal ten pripad toho, ktory v BB dostal 10 (potom 8) rokov za §172, pricom udajne pestoval marihuanu pre svoju onkologicky choru matku. Tam je este viac divnych veci. Ale rozsudok zatial zverejneny nie je.
marjankaj
13.12.12,14:47
Dalej mi nejde do hlavy, preco sa nepodpisovali peticie za omilostenie Zitneho, ked Skrucany za to iste par rokov pred tym nesiel sediet.
Jasné, Skrúcaný je vinný, veď on auto ovládal. Ale Žitný vyletel mimo a auto neovládal, takže to bola iba nešťastná náhoda.:rolleyes::eek: Žitný za to vôbec nemohol.
bettylou
13.12.12,15:02
ta potom aj ty možeš isť sedieť, šak vrana k vrane...
bettylou
13.12.12,15:04
kde je dopyt, tam je aj ponuka. a niektorí spravia za peniaze alebo za ... veľa
bettylou
13.12.12,15:06
no, drogy majú aj svoje pozitívne účinky na psychiku človeka, aj keď krádkodobé, ale o to intenzívnejšie, takže to nie je len o zabíjaní, a vôbec, kto otom h.. vie nech nemudruje o nesmrteľnosti chrústa. toť vsjo
bettylou
13.12.12,15:15
že je rozdiel medzi zabitím z nedbanlivosti a v úmysle zabiť tým kto predáva drogy koná vedome teda s úmyslom

Kto predáva drogy, nekoná v úmysle zabiť, ale zarobiť, a snaží sa klienta udržať. Nepripomína vám to niečo?
Darina1234
13.12.12,15:17
keby nekupovali nemal by komu ponukať,ako so vsetkym
bettylou
13.12.12,15:18
blbosť, začali už v 2004tom, keď zakázali fajčiť v krčmách
marleau
13.12.12,15:22
Jasné, Skrúcaný je vinný, veď on auto ovládal. Ale Žitný vyletel mimo a auto neovládal, takže to bola iba nešťastná náhoda.:rolleyes::eek: Žitný za to vôbec nemohol.

Žitný tam ani nebol. Čo? Kto? Kde? To Nie on! To nejaký "sedlák",on je predsa celebrita,priam vyvolený.
bettylou
13.12.12,17:50
tak toto už je citové vydieranie
bettylou
13.12.12,17:51
si piš, že siahne
bettylou
13.12.12,17:56
[QUOTE=mravecs;2202827]Fakt si to nepochopila ?

Ty vari chceš apelovať na deelerovo svedomie (že má matku a tak ?? ) ?

Svatá prostoto = to si potom v blízkosti nestretla ani len alkoholika.

To neni o tom, že je díler, ale o tom, že je sám závislý, lebo tam sa zvyknu aj city stratiť. A okrem toho, takmer každý krčmár/ka alebo čašník/čka sú po rokoch v práci alkoholici.
bettylou
13.12.12,18:04
Cinkota mal aj druhý job
bettylou
13.12.12,18:09
:confused: A nie je to náhodu tak tým, že si ľudia sadajú ožratí za volant? :confused: A ty si už dakedy skúšala dačo vysvetliť spitemu? On to vie triezvy, ale ked je spity ta može na to zabudnuť, že nema sadať za volant. A to neni vyhovorka, ale skutočnosť, reakcia mozgu na alkohol, vlastne jeho otupenie. To ne je len tak. Čo majú s tým spoločné policajti? :confused: Každý predsa vie, že ak je pod vplyvom alkoholu, tak nemá čo šoférovať. Detto platí o liekoch, ktoré "mozu mat vedlajsie ucinky take, ze su nezlucitelne s vedenim vozidla" - každý vie, že si má prečítať príbalový leták a doržiavať, čo je v ňom napísané. cZvaľovanie viny na policajtov, ktorí to nekontrolujú alebo kontrolujú len málo, je opäť prenášanie zodpovednosti na niekoho iného. Presne tak sa prenáša napr. zodpovednosť z rodičov na TV, ktorá je obviňovaná z toho, aké sú dnešné deti vďaka vysielaným programom - telka zlá, rodič dobrý :mad: (že rodič má dohliadať na to, čo robí jeho dieťa, je vedľajšie a nepodstatné :confused: ).

v txt
bettylou
13.12.12,19:00
pýtal sa na zdroj
bettylou
13.12.12,19:02
netrep
Llívia
13.12.12,20:29
v txt
Aha, takže keď ožratý sadne za volant a spôsobí dopravnú nehodu, tak za ňu môžu policajti, že ho nechytili a nedali mu fúkať, lebo veď on chudáčik - ožran bol mimo a nemohol predsa vedieť, že si nemá ožratý sadať za volant? :confused: Ty kokos, to je logika na hovado :eek: Nie všetci ožratí, ktorí spôsobili dopravnú nehodu, boli v takom stave, že nevedeli, čo robia.
buchač
13.12.12,20:29
Kto predáva drogy, nekoná v úmysle zabiť, ale zarobiť, a snaží sa klienta udržať. Nepripomína vám to niečo?

Vládu Slovenskej republiky ???
Prípadne stranu Smer ???

...a voličov ???

Kua , včera som videl v telke nejaký prieskum....šak hentí , oní , majú 49,8 % ...dôveru ( :eek::confused: ) volov - či voličov ...
Llívia
13.12.12,20:35
Vyjadruj sa jednoznačne a na prvýkrát, myšlienky čítať neviem :-)
marleau
13.12.12,20:36
Všetkých narkomanov treba odsunúť na kraj spoločnosti a nie starať sa o nich.
Llívia
13.12.12,20:45
keby nekupovali nemal by komu ponukať,ako so vsetkym
Čo bolo skôr - vajce alebo sliepka?
Darina1234
13.12.12,20:49
to ti neviem odpovedat, tak ako aj nič neporiešime stouto debatou, kto, preco a ako vedia len ti, čo maju k nej maju blizko.
buchač
13.12.12,20:50
hm...anemika ???
Llívia
13.12.12,20:51
Dalej mi nejde do hlavy, preco sa nepodpisovali peticie za omilostenie Zitneho, ked Skrucany za to iste par rokov pred tym nesiel sediet.
Bránil ti niekto/niečo v tom, aby si ju spravil? Má niekto povinnosť petíciu robiť?
Tipujem, že kvôli tomu, že zo smrti decka sú všetci pos..ní na rozdiel od smrti dospelého + rozdiel v prístupe a správaní sa Skrúcaného a Žitného po nehode (Skrúcaný sa nevykrúcal z toho, čo spravil).
Llívia
13.12.12,20:54
...Zato sa tu podpisju peticie za omilostenie drogoveho dilera, a este sa najdu aj taki, ktori to ospravedlnuju tymto (zjavne zvlastnym) rozhodnutim sudu. Este mi vysvetlite, za co potom drzia vo vazbe Varehu, ked "iba" neodviedol dan, a uz budem spokojny.
http://www.peticie.com/peticia_za_milos_pre_neprimerane_tvrdo_potrestaneh o_umelca
Petícia za milosť pre neprimerane tvrdo potrestaného umelca
Vysvetlenie k Varehovi si pýtaj od kompetentných.
bettylou
13.12.12,21:31
to si povedala ty. ti to nikto nebere, ani tú logiku, ale ľudia sa občas správajú nelogicky
bettylou
13.12.12,21:32
Vládu Slovenskej republiky ???
Prípadne stranu Smer ???

...a voličov ???

Kua , včera som videl v telke nejaký prieskum....šak hentí , oní , majú 49,8 % ...dôveru ( :eek::confused: ) volov - či voličov ...

ne - našu farmaceutiku
bettylou
13.12.12,21:52
asi dakto omylom zahryzol do koka lístku, dáky pračlovek pri hľadaní potravy. ak myslíš to tak najprv bola závislosť, až potom díler
bettylou
13.12.12,21:53
ale v súčasnosti aj sliepky, aj vajcia
jar88
14.12.12,06:42
Ozaj, co je cielom tejto temy? K comu ma dospiet? Lebo z uvodneho prispevku mi ziaden ciel nevyplyva. Ak niekto ziada o radu, tak ciel je vyriesit jeho problem, ale tu? Vie niekto?



Ja si myslím, že zadanie témy a zásadná otázka témy je dosť jasná:
---------------------------------------------------------------------
z čoho pramení alkoholizmus u neplnoletých a závislosť na drogách? Nie je to vo veľkej miere spôsobené výchovou dieťaťa?
-------------------------------------------------------------------
Ja mám pocit, že sa nad tým ľudia zamýšľajú, ale naozaj len veľmi povrchne.
----
----
Lebo samotný problém s drogami je dosť jednoducho riešiteľný, ale veľkej skupine ľudí by to nepasovalo. Je to hlavne problém ziskov a naozaj veľkých ziskov, a naviac veľmi ľahko dostupných ziskov.
---------------------------------
Ak sa zamyslíte, komu to prináša najľahšie zisky a čo všetko je dôležité na zachovanie tých ziskov, ľahko dospejete ku koreňom týchto neduhov.
jar88
14.12.12,07:24
Zamyslel sa už niekedy niekto z vás nad tým, ako by ovplyvnila cenu drog ich legalizácia?
Čo vlastne spôsobuje vysoké, enormne vysoké ceny drog, všetkých drog?
Je to finančná náročnosť ich výroby?
Je to finančná náročnosť ich prepravy? Skladovania? Predaja?
---------------------------------------
Nie, nič z toho nieje drahé, drahé je len riziko spojené s týmto obchodom. No a to riziko je tým väčšie, čím väčšie sú tresty za všetky nelegálne činnosti spojené s distribúciou drog.
--------------------------------
Argument proti vysokým trestom:
Je problém získať predajcov drog?
Je problém získať pomerne neobmedzené množstvo predajcov drog?
Je problém vytvárania viacstupňovej distribúcie drog a tým bezpečne oddeliť organizátorov drogových obchodov od ich vykonávateľov?
--------------------------------------------------------
Čo nám pomôže trestať (zatvárať) drobných predajcov, ak nezrušíme organizátorov (tých, ku ktorým prúdi už čistý zisk, bez rizika) a štátnych ochrancov tohto špinavého zdroja peňazí.
----------------------------
Prečo napríklad colníci niečo odhalia a niečo neodhalia?
Prečo polícia niekoho chytí a niekoho nechytí?
----
----
Čo by sa stalo, ak by sme vytvorili určité zóny (uzatvorené miesta), kde by bolo užívanie drog legálne a štátom zdanené, napríklad formou jednorázových poplatkov za dávku? Myslím tým len legálne užívanie, nie legálny predaj a držbu drog. Predaj a držba by bola pod štátnou licenciou a za naozaj vysokú cenu.
--------------------------
Vo feťáckych getách by sfetovaní nikoho slušného neobťažovali, štát by ich kontroloval a naviac by mal povinnosť informovať rodinu o každej návšteve ich neplnoletého dieťaťa. Samozrejme povinne a za poplatok. Poplatok za odber otlačkov, poplatok za fotenie a registráciu návštevníka, atd.
troll
14.12.12,07:59
Vo feťáckych getách by sfetovaní nikoho slušného neobťažovali, štát by ich kontroloval a naviac by mal povinnosť informovať rodinu o každej návšteve ich neplnoletého dieťaťa. Samozrejme povinne a za poplatok. Poplatok za odber otlačkov, poplatok za fotenie a registráciu návštevníka, atd.

Otázka je, či by to za takto nastavených podmienok malo zmysel. Chápem načo myslíš, len sa mi to zdá neuskutočniteľné. Podľa mňa by to takmer nikto nevyužíval a všetko by fungovalo tak ako doteraz, akurát by existovalo vcelku absurdné "feťácke geto" :)
marleau
14.12.12,08:04
--------------------------------


Čo by sa stalo, ak by sme vytvorili určité zóny (uzatvorené miesta), kde by bolo užívanie drog legálne a štátom zdanené, napríklad formou jednorázových poplatkov za dávku? Myslím tým len legálne užívanie, nie legálny predaj a držbu drog. Predaj a držba by bola pod štátnou licenciou a za naozaj vysokú cenu. Všetci tí,čo by tam raz vkročili,by sa odsúdili behom krátkej doby k smrti,no ešte predtým by vycicali zo štátu kopec peňazí na záchranky,liečenia apod.Viem,že aj teraz to stojí mnoho peňazí,ale potom by to bolo asi tak,že všetci tí sprostí (narkomani) by to vzali rýchlosťou blesku.Možno by to to bolo dobré,keby sme sa ich rýchlo zbavili,ale išlo by to aj ináč.
--------------------------
Vo feťáckych getách by sfetovaní nikoho slušného neobťažovali, štát by ich kontroloval a naviac by mal povinnosť informovať rodinu o každej návšteve ich neplnoletého dieťaťa. Samozrejme povinne a za poplatok. Poplatok za odber otlačkov, poplatok za fotenie a registráciu návštevníka, atd. Peniaze na to by dostávali zo štátneho rozpočtu formou neziskoviek a čo ja viem akých inštitúcii,lebo oni sú a vždy budú spodina ľudstva,teda bez peňazí.

V texte.
marleau
14.12.12,08:13
lenže fajčiar to robí dobrovoľne,ON je tá príčina,nie nefajčiar.
misomiso
14.12.12,08:57
Predaj a držba by bola pod štátnou licenciou a za naozaj vysokú cenu.


Odpovedal si si sam.

Ak by stat dal vysoku cenu za predaj a drzbu, potom by ho nelegalny trh vzdy cenou "podliezol" Presne takto je to nastavene s alkoholom a preto je v kazdej druhej pivnici na dedine nelegalne zariadenie na palenie a preto sa vzdy nejde niekto, kto tam na ciernom trhu zamiesa dokonca aj metanol, aby podliezol statne ceny a este k tomu aj zarobil.
Llívia
14.12.12,12:16
...Ale ti, co predavaju drogy, aj malym detom pred skolou,ci ubohym ludskym troskam poznacenych drogami hoci niekto povie- hm..len mariska, tych by som ja osobne potrestala inak- ako ich tresta trestny zakon..
Ak je tvoje decko vychované tak, že si zoberie niečo od cudzieho človeka, dokonca drogu!!!, mala by si sa veľmi, veľmi, veľmi hlboko, hlboko, ešte hlbšie zamyslieť, kde vo výchove si spravila chybu. A každý jeden, koho sa to týka. Obviňovaním dílerov za závislosť ich decka sa rodičia zase len zbavujú zodpovednosti za výchovu! To je také moderné - za vlastné chyby obviňovať niekoho iného.
bettylou
14.12.12,12:24
drogy sú o slobode nie o šikane
buchač
14.12.12,13:36
Ale tito ludia si sposobuju problem sami sebe. Ale ti, co predavaju drogy, aj malym detom pred skolou,ci ubohym ludskym troskam poznacenych drogami hoci niekto povie- hm..len mariska, tych by som ja osobne potrestala inak- ako ich tresta trestny zakon.

Špecifikuj výraz " malé decko "....

Ak je tvoje decko vychované tak, že si zoberie niečo od cudzieho človeka, dokonca drogu!!!, mala by si sa veľmi, veľmi, veľmi hlboko, hlboko, ešte hlbšie zamyslieť, kde vo výchove si spravila chybu. A každý jeden, koho sa to týka. Obviňovaním dílerov za závislosť ich decka sa rodičia zase len zbavujú zodpovednosti za výchovu! To je také moderné - za vlastné chyby obviňovať niekoho iného.

Nuž snáď nevymyslím teplú vodu , ak poviem , že tá prvá dávka sa dáva grátis ...
Výchova sem , výchova tam...ak sa decko niekde na diskotéke napije niečoho neovereného , nuž aj k tej onej udalosti môže dôjsť a už lieta v problémoch ....
Snáď nebudem obviňovať seba , starých rodičov , školu ......predsa len ten díler je vinovatý ...
misomiso
14.12.12,13:55
Špecifikuj výraz " malé decko "....


Nuž snáď nevymyslím teplú vodu , ak poviem , že tá prvá dávka sa dáva grátis ...
Výchova sem , výchova tam...ak sa decko niekde na diskotéke napije niečoho neovereného , nuž aj k tej onej udalosti môže dôjsť a už lieta v problémoch ....
Snáď nebudem obviňovať seba , starých rodičov , školu ......predsa len ten díler je vinovatý ...

Presne tak to chodi, tym,ktori nechcu to miesaju do napojov "kamarati". Este ked som ucil na strednej skole, tak sa pamatam na taketo pripady, nakoniec tie decka bohuzial museli opustit skolu, ani liecenie vacsinou nepomohlo.
pavol54
14.12.12,14:13
Špecifikuj výraz " malé decko "....


Nuž snáď nevymyslím teplú vodu , ak poviem , že tá prvá dávka sa dáva grátis ...
Výchova sem , výchova tam...ak sa decko niekde na diskotéke napije niečoho neovereného , nuž aj k tej onej udalosti môže dôjsť a už lieta v problémoch ....
Snáď nebudem obviňovať seba , starých rodičov , školu ......predsa len ten díler je vinovatý ...
Na základnej škole v mojich časoch by som bol zbabelec, baba, neriadny chlap(dnes by asi prischol názov buzi) keby som si s partiou nedal loka z fľašky borovičky a nezapálil cigu radšej si dať ako byť vytlačený z partie To isté platí dnes len iný matroš Treba brať dílerom a ich rodinným príslušníkom všetok majetok, zavrieť je málo.
marleau
14.12.12,14:51
Na základnej škole v mojich časoch by som bol zbabelec, baba, neriadny chlap(dnes by asi prischol názov buzi) keby som si s partiou nedal loka z fľašky borovičky a nezapálil cigu radšej si dať ako byť vytlačený z partie To isté platí dnes len iný matroš Treba brať dílerom a ich rodinným príslušníkom všetok majetok, zavrieť je málo.

Zastreliť,utratiť ako škodnú. Bez povolenia,bez čakania,bez možnosti milosti.
pavol54
14.12.12,15:58
Zastreliť,utratiť ako škodnú. Bez povolenia,bez čakania,bez možnosti milosti.doživotie, rúbať kameň
eNBe
14.12.12,16:15
Nerozumiem, prečo ľudia majú tendenciu hľadať vinníkov. Ak sa môžem zapojiť, tak z vlastnej skúsenosti, nemá cenu niekoho obviňovať, ak je problém, tak ho treba vyriešiť. Ja som bral drogy veľmi dlho, predtým ako soms nimi začal, tak som mal aj koníčky, aj lásku oboch rodičov. A rodičia me nevychovali zle. Prečo som začal? Lebo som si myslel, že ak raz vyskúšam, tak sa nič nestane. A vyskúšla som. Nemohli to ovplivniť ani rodičia, ani výchova, ani moje koníčky. Nikto nezačne brať drogy s tým, že sa chce stať narkomanom.
pavol54
14.12.12,16:17
Nerozumiem, prečo ľudia majú tendenciu hľadať vinníkov. Ak sa môžem zapojiť, tak z vlastnej skúsenosti, nemá cenu niekoho obviňovať, ak je problém, tak ho treba vyriešiť. Ja som bral drogy veľmi dlho, predtým ako soms nimi začal, tak som mal aj koníčky, aj lásku oboch rodičov. A rodičia me nevychovali zle. Prečo som začal? Lebo som si myslel, že ak raz vyskúšam, tak sa nič nestane. A vyskúšla som. Nemohli to ovplivniť ani rodičia, ani výchova, ani moje koníčky. Nikto nezačne brať drogy s tým, že sa chce stať narkomanom. Preto treba dílera tak zmáčknuť za gule aby druhý raz nedíloval, alebo mu ich zrovna odtrhnúť ak si nedá povedať
jar88
15.12.12,07:34
Odpovedal si si sam.

Ak by stat dal vysoku cenu za predaj a drzbu, potom by ho nelegalny trh vzdy cenou "podliezol" Presne takto je to nastavene s alkoholom a preto je v kazdej druhej pivnici na dedine nelegalne zariadenie na palenie a preto sa vzdy nejde niekto, kto tam na ciernom trhu zamiesa dokonca aj metanol, aby podliezol statne ceny a este k tomu aj zarobil.

Pravdepodobne si si neuvedomil, že by na trhu s drogami nastala úplne iná situácia.
Štát by dal vysokú cenu za licenciu na prevádzkovanie feťáckeho stradiska a tú by platili predsa terajší predajcovia drog. Stali by sa legálnymi predajcami, ale len na vyhradenom a uzatvorenom priestore. Niečo ako kasíno s hotelom a zábavným parkom.
Kto by od tial vyniesol akékoľvek malé množstvo drogy, alebo by vyšiel von pod vplyvom drogy, bol by automaticky trestne stíhaný (napríklad tri mesiace verejnoprospešných prác). Pritom by bol zároveň stíhaný aj prevádzkovateľ, napríklad finančnou pokutou. Sám by musel dohliadať na dodržovanie stanovených pravidiel.
-------------
No a nakoniec, určite by bol licencovaný predajca viac konkurencie schopný, ako nelegálny a večne stíhaný pouličný predajca. Pritom aj ľudia túžiaci po drogách, napríklad aj takí, čo to chcú len "vyskúšať" akože z mladíckej nerozvážnosti, by si to mohli prežiť a určite by pri tom mali možnosť bezprostredne vydieť, ako dopadajú tí, čo vydržia drogovať dlhšiu dobu.
-----------------
Skús sa nad tým zamyslieť a predstaviť si celkovú situáciu, ktorá by po takej legalizácii nastala.
jar88
15.12.12,07:49
V texte.

http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: jar88 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t205486-p10-drogy.html#post2203333)
--------------------------------


Čo by sa stalo, ak by sme vytvorili určité zóny (uzatvorené miesta), kde by bolo užívanie drog legálne a štátom zdanené, napríklad formou jednorázových poplatkov za dávku? Myslím tým len legálne užívanie, nie legálny predaj a držbu drog. Predaj a držba by bola pod štátnou licenciou a za naozaj vysokú cenu. Všetci tí,čo by tam raz vkročili,by sa odsúdili behom krátkej doby k smrti,no ešte predtým by vycicali zo štátu kopec peňazí na záchranky,liečenia apod.Viem,že aj teraz to stojí mnoho peňazí,ale potom by to bolo asi tak,že všetci tí sprostí (narkomani) by to vzali rýchlosťou blesku.Možno by to to bolo dobré,keby sme sa ich rýchlo zbavili,ale išlo by to aj ináč.
--------------------------
Vo feťáckych getách by sfetovaní nikoho slušného neobťažovali, štát by ich kontroloval a naviac by mal povinnosť informovať rodinu o každej návšteve ich neplnoletého dieťaťa. Samozrejme povinne a za poplatok. Poplatok za odber otlačkov, poplatok za fotenie a registráciu návštevníka, atd. Peniaze na to by dostávali zo štátneho rozpočtu formou neziskoviek a čo ja viem akých inštitúcii,lebo oni sú a vždy budú spodina ľudstva,teda bez peňazí.


Prečo by mali zo štátu cicať peniaze? Veď by si to každý platil sám, zo svojho. Prevádzku strediska a jasné že aj zdravotný servis, by predsa platil licencovaný predajca a organizátor toho kupleraja.
--------------------
No a k tomu že spodina je bez peňazí, len toľko, že ta spodina by vlastne ani vzniknúť nemohla a ta súčasná, by v priebehu krátkej doby skončila pod trestným dozorom na verejnoprospešných prácach (samozrejme že bez legálneho prístupu k drogám)
----------------------
No a v nie poslednom rade, je fakt, že by to bolo aj humánnejšie v porovnaní s dnešným nešťastím feťákov a ich príbuzných.
jar88
15.12.12,08:00
Otázka je, či by to za takto nastavených podmienok malo zmysel. Chápem načo myslíš, len sa mi to zdá neuskutočniteľné. Podľa mňa by to takmer nikto nevyužíval a všetko by fungovalo tak ako doteraz, akurát by existovalo vcelku absurdné "feťácke geto" :)

Skôr nechápeš, ako chápeš.
-----------------------------
Neuvedomuješ si totiž to podstatné. Nastala by situácia, kde by si každý mohol určiť, či sa bude správať v súlade so zákonom, alebo sa nechá za to isté trestať.
No a že sa ti to zdá neuskutočniteľné?
Nechápem, veď by stačilo prijať zákon a o ostatné, by sa postaral trh. Raz dva by do toho naskočili najsilnejší drogový mafiáni a ešte by tu vznikla aj ďalšia zárobková brandža.
---------------------------------
Možno aj zahraničná turistika.:)
---------------------------------------------------
To ako je to nastavené teraz, zákonite vytvára situácie, kedy sa z mladých hlúpich pubišov, stávajú kriminálnici a feťáci. Raz sa trochu viac šmykne a hneď je pod tlakom zákona a jasné, že prvý, kto to využije, je predajca drog.
Sám štát svojimi zákonmi toto prostredie vytvára. Hrozba veľkého trestu vytvára dojem, že hrozba od predajcu drogy sa zdá byť nicotnou. A tak mladí podľahnú radšej ponuke dílera a stávajú sa tiež dílermi. No a tým sa kruh z ktorého niet úniku uzavre.
pavol54
15.12.12,08:10
Pravdepodobne si si neuvedomil, že by na trhu s drogami nastala úplne iná situácia.
Štát by dal vysokú cenu za licenciu na prevádzkovanie feťáckeho stradiska a tú by platili predsa terajší predajcovia drog. Stali by sa legálnymi predajcami, ale len na vyhradenom a uzatvorenom priestore. Niečo ako kasíno s hotelom a zábavným parkom.
Kto by od tial vyniesol akékoľvek malé množstvo drogy, alebo by vyšiel von pod vplyvom drogy, bol by automaticky trestne stíhaný (napríklad tri mesiace verejnoprospešných prác). Pritom by bol zároveň stíhaný aj prevádzkovateľ, napríklad finančnou pokutou. Sám by musel dohliadať na dodržovanie stanovených pravidiel.
-------------
No a nakoniec, určite by bol licencovaný predajca viac konkurencie schopný, ako nelegálny a večne stíhaný pouličný predajca. Pritom aj ľudia túžiaci po drogách, napríklad aj takí, čo to chcú len "vyskúšať" akože z mladíckej nerozvážnosti, by si to mohli prežiť a určite by pri tom mali možnosť bezprostredne vydieť, ako dopadajú tí, čo vydržia drogovať dlhšiu dobu.
-----------------
Skús sa nad tým zamyslieť a predstaviť si celkovú situáciu, ktorá by po takej legalizácii nastala.
situácia by nastala tá istá ako pri pašovaní cigariet, daňovej optimalizácii zisku a pod, takže si nenamýšľaj že by zrazu díleri sa stali čestní a poctiví a spokojne by dodávali štátu odvody z predaja drog. to by tu už bol úplný komunizmus" Každý podľa svojich schopností a každému podľa potrieb"
marleau
15.12.12,08:13
Len aby sa potom nedomáhali svojich stredísk aj pedofili,vrahovia a im podobní. Takýchto treba likvidovať,nedať im šancu a nie im stavať strediska. Guľka do čela a je vybavené.
jar88
15.12.12,08:48
Odpovedal si si sam.

Ak by stat dal vysoku cenu za predaj a drzbu, potom by ho nelegalny trh vzdy cenou "podliezol" Presne takto je to nastavene s alkoholom a preto je v kazdej druhej pivnici na dedine nelegalne zariadenie na palenie a preto sa vzdy nejde niekto, kto tam na ciernom trhu zamiesa dokonca aj metanol, aby podliezol statne ceny a este k tomu aj zarobil.

Ešte k tej akože cenovej konkurencii a konkurenčnému boju ako takému.
Vieš si predstaviť, ako by sa asi pestovala koka, alebo mak v pivnici?
To že sa pri dnešných cenách oplatí investovať do pestovania konope pod lampami, je dané hlavne cenou produktu a tu cenu vytvára hrozba trestu a dopyt.
-----------------------------------------------------------------------
Na dnešnom trhu s drogami sa nesúťaží cenou a kvalitou. Konkurenčný boj prebieha so zbraňou v ruke a pritom najúčinnejšou zbraňou v boji s konkurenciou je udavačstvo.
--------------------
Čo myslíš, že naši policajti a colníci sú tak schopní a neuplatní pri odhaľovaní drogových deliktov? Veď aj ty obchoduješ so zahraničím a tak si myslím, že si tiež vieš predstaviť, ako ľahko by si prepašoval tovar. Ja osobne som veľa legálneho tovaru previezol cez hranice a naozaj si viem predstaviť milión spôsobov, ako čokoľvek previesť (prepašovať) nelegálne - a pritom legálne pod colným dozorom a naviac aj pod policajným dohľadom.
--------------------------------
No a pritom až také veľké známosti s colníkmi, deklarantmi a policajtmi nemám. Aj keď ich z minulosti poznám dosť, poznám aj ľudí, ktorí ich poznajú aj oveľa viac a lepšie, ako ja. Osobne mám skúsenosti aj z rotácie colníkov a vždy mi odchádzajúci vopred oznámili, že od budúceho mesiaca budem komunikovať s tým a tým kolegom. No a tak sa stáva, že namiesto toho, aby sa kanále uzavreli, známosti prerušili, tak sa kanále a známosti rozrastajú a zdokonaľujú.
---------------------------------
Kladný účinok by nastal skôr výmenou obchodníkov, ako výmenou colníkov.
vulxy
15.12.12,09:54
guglim jak besny ale neviem to najst....v skratke:
pred par rokmi som cital clanok .....ze vraj existuje (cca 30rokov dozadu) dokument v ktorom FBI,CIA,NSA a vsetky tieto trojpismenkove firmy dorazne ziadaju USA prezidenta o nejaku formu zlegalizacie drog.podla nich boj proti drogam je prehraty na vsetkych frontach a nema cenu dalej to skusat.pokial sa tak nestane o 20 rokov prehraju boj aj s organizovanou kriminalitou.....
jar88
15.12.12,10:09
Len aby sa potom nedomáhali svojich stredísk aj pedofili,vrahovia a im podobní. Takýchto treba likvidovať,nedať im šancu a nie im stavať strediska. Guľka do čela a je vybavené.

To aj tie poblbnuté decka by si strielal?
---------------------------------------
Ako by mi bolo dobre na svete, mať taký jednoducho usporiadaný mozok, akým si obdarovaný ty, marleau.
jar88
15.12.12,10:21
guglim jak besny ale neviem to najst....v skratke:
pred par rokmi som cital clanok .....ze vraj existuje (cca 30rokov dozadu) dokument v ktorom FBI,CIA,NSA a vsetky tieto trojpismenkove firmy dorazne ziadaju USA prezidenta o nejaku formu zlegalizacie drog.podla nich boj proti drogam je prehraty na vsetkych frontach a nema cenu dalej to skusat.pokial sa tak nestane o 20 rokov prehraju boj aj s organizovanou kriminalitou.....

Ešte treba doplniť, že tie organizácie majú iné technické a finančné zabezpečenie, ako tí naši babráci. Naviac majú neskutočné skúsenosti a aj napriek tomu boj s narkomafiami nezvládajú a pritom im priamo pod rukami narastá neskutočné množstvo pouličných gangov. Tieto gangy majú tiež neskutočný vplyv a príjem prameniaci v drogách.
-------------------------------------------
Pred týmito trendmi niet inej ochrany, ako legalizácia drog a naviac aj kupliarstva.
To sú totiž hlavné finančné príjmi týchto zločineckých skupín. Ostatné, ako napríklad korupcia a podobné neduhy sú len následkom. Tam sa totiž tie zdroje dokonale preperú.
-----------------------
Takže na tej drogovej prohibícii, doplácame všetci a všade a budeme doplácať stále viac a viac.
marleau
15.12.12,10:35
guglim jak besny ale neviem to najst....v skratke:
pred par rokmi som cital clanok .....ze vraj existuje (cca 30rokov dozadu) dokument v ktorom FBI,CIA,NSA a vsetky tieto trojpismenkove firmy dorazne ziadaju USA prezidenta o nejaku formu zlegalizacie drog.podla nich boj proti drogam je prehraty na vsetkych frontach a nema cenu dalej to skusat.pokial sa tak nestane o 20 rokov prehraju boj aj s organizovanou kriminalitou.....

Keby tie trojpísmenkové organizácie nemali v tom prsty až po lakeť,ten boj by sa dal veľmi ľahko vyhrať.
vulxy
15.12.12,10:43
mne sa zda ze status quo aky je tu a teraz spolocnosti vyhovuje ....raz zacas chytia niekoho, urobi sa velke halooo ,ludia sa nanom vyzuria a ide sa dalej.....nic sa nevymysli.... vsetko je v poriadku sak pachatel bol potrestany...
to sa nejedna len o drogy ale aj korupciu ,organizovany zlocin atd
slovami klasika....este sa mame co ucit od eskimakov
marleau
15.12.12,11:02
To aj tie poblbnuté decka by si strielal?
---------------------------------------
Ako by mi bolo dobre na svete, mať taký usporiadaný mozok, akým si obdarovaný ty, marleau.

Ty chceš poblbnutým deťom stavať strediská,kde možu legálne drogovať?
Decko sa k droge dostane len cez dospelého.
jar88
15.12.12,11:13
Keby tie trojpísmenkové organizácie nemali v tom prsty až po lakeť,ten boj by sa dal veľmi ľahko vyhrať.

A ako ľahko? Tak ako v tej reklame? Jadnoducho takto?:---
--------------------
Alebo tým tvojim osvedčeným medzi oči?
bettylou
15.12.12,11:18
pripomína mi to marxizmus-leninizmus
jar88
15.12.12,11:21
Ty chceš poblbnutým deťom stavať strediská,kde možu legálne drogovať?
Decko sa k droge dostane len cez dospelého.

Pekná úvaha.
Že by si konečne začal aj uvažovať?
Skús pokračovať ďalej.
--------------------------
Ak nastane situácia, že sa decko, môže dostať k drogám len cez dospelého, čo tak asi bude nasledovať?
Čo by nasledovalo, ak by sa organizátori drogových obchodov dostali k legálnym ziskom prostredníctvom tých licencovaných kuplerajov. Hľadali by ďalej nejaký ten komplikovaný spôsob, ako dostať pár drobných od detí a to ešte s rizikom trestnosti?
--------------------------
Skús uvažovať a predstavovať si, čo by bolo, keby bolo.
eNBe
15.12.12,11:32
Priatelia vznikla tu zaujimavá diskusia a dovoľte mi ešte sa zapojiť. Píšete o nejakých zónach kde by bolo legálne fetovať. Hmmm, ale také existujú. Neveríte? A čo je potom to čo s nazýva "substitučnou liečbou"? Myslíte si, že metadon, ktorý sa tu využíva je len nejaký sirup? Je to brutálne svinstvo z ktorého je vystúpiť veľmi ťažko a drvivá väčšina ľudí ktorí si každé ráno chodí pre svoju dávku metadonu má nastavené také dávky, že sú sfetovanejší ako z heroínu a málo kto z nich si nedáva k tomu aj pervitín. Potom sa trasú aby im na to neprišli keď sa berie moč, lebo by im mohli znížiť dávku a kríza je z toho fakt nepríjemná.......viem na vlastnej koži.

Mňa najviac hnevá, že ľudia si myslia, že informácii o drogách a závislosti je dosť, stačí ísť na internet. Áno, stačí. Ale aké sú to informácie??? Sú to samé kraviny, kde je závislosť buď absolútne zjednodušená, alebo neriešiteľná. Bolo by fakt dobré sa zamerať na prevenciu, no to niekomu nevyhovuje. Prečo si to myslím? Začali sme robiť besedy na školách, kde hovorím deckám bez vymýšľania a prikrášovania realitu narkomanského života, života na ulici. No z nejakého dôvodu ma pozývajú len súkromné školy, čo so nechápal. Až mi raz na rovinu jedna pani čo má na starosti protigrogovú prevenciu na štátnej škole na rovinu povedala, že sú "experti" ku ktorím robia školenia a oni takéto akcie nedoporučujú. Prečo???

Kľudne sa môžete u mňa na stránke pozrieť na odozvu z tých škôl kde som bol, a je jedno či na odozvu od detí, alebo učiteľov. No žiaľ niekomu v tomto štáte ide o to, aby sa situácia nemenila a keď aj niekto chce niečo robiť, tak mu len hádžu polená pod nohy.
pavol54
15.12.12,13:03
mne sa zda ze status quo aky je tu a teraz spolocnosti vyhovuje ....raz zacas chytia niekoho, urobi sa velke halooo ,ludia sa nanom vyzuria a ide sa dalej.....nic sa nevymysli.... vsetko je v poriadku sak pachatel bol potrestany...
to sa nejedna len o drogy ale aj korupciu ,organizovany zlocin atd
slovami klasika....este sa mame co ucit od eskimakov
však nech si drbnú, trocha aj legálne potom im drbne a vystrieľajú na škole zo tridsať detí a život pobeží ďalej a pre zmenu poletí nejaké lietadlo CIA na obrátku do Afganistanu a medzi iným dohodia zopár ton drogy a ak sa všetci zainteresovaní podelia nikto na nič nepríde, prezident si poplače ako mu je ľúto že strieľal (nesprávnym smerom ako je do detstva pripravovaný médiami to síce nepovie ale my to vieme) Na škole sme robili rôzne analýzy tzv "vírenie mozgov" jednoznačne najväčšie riziko bolo vyhodnotené prístup obsluhy strategických zbraní k akýmkoľvek drogám, pretože sa predpokladá nevyspytateľné konanie pod vplyvom drog alebo ako abstinenčný účinok po požití drog. Síce by si prezidenti povedali že prepáčte omyl lenže tie následky si nevie nikto predstaviť. takže voľný priebeh drogám - NIKDY. Alebo je rozdiel za dvacku na legálne predávanú drogu niekoho okolo idúceho zabiť, alebo po jej požití vystrieľať pol školy alebo sedieť za pultíkom pri kľúčikoch? Požívanie drog môže presadzovať len šulin
misomiso
15.12.12,14:11
Pravdepodobne si si neuvedomil, že by na trhu s drogami nastala úplne iná situácia.
Štát by dal vysokú cenu za licenciu na prevádzkovanie feťáckeho stradiska a tú by platili predsa terajší predajcovia drog. Stali by sa legálnymi predajcami, ale len na vyhradenom a uzatvorenom priestore. Niečo ako kasíno s hotelom a zábavným parkom.
Kto by od tial vyniesol akékoľvek malé množstvo drogy, alebo by vyšiel von pod vplyvom drogy, bol by automaticky trestne stíhaný (napríklad tri mesiace verejnoprospešných prác). Pritom by bol zároveň stíhaný aj prevádzkovateľ, napríklad finančnou pokutou. Sám by musel dohliadať na dodržovanie stanovených pravidiel.
-------------
No a nakoniec, určite by bol licencovaný predajca viac konkurencie schopný, ako nelegálny a večne stíhaný pouličný predajca. Pritom aj ľudia túžiaci po drogách, napríklad aj takí, čo to chcú len "vyskúšať" akože z mladíckej nerozvážnosti, by si to mohli prežiť a určite by pri tom mali možnosť bezprostredne vydieť, ako dopadajú tí, čo vydržia drogovať dlhšiu dobu.
-----------------
Skús sa nad tým zamyslieť a predstaviť si celkovú situáciu, ktorá by po takej legalizácii nastala.

No radsej si to ani neskusam predstavit.

1. Ty si myslis, se drogova mafia by sa vzdala nelegalnej distribucie vymenou za legalnu, kde by museli odozvdavat vacsinu zisku (ktory teraz beru za vysoke riziko) v podobe najekej oficialnej licencie? Ved tito ludia miluju riziko a velke peniaze, ak by nie, tak nerobia z drogami, ale by si otvorili papiernictvo alebo obchod s obuvou. Teda dopadlo by to tak, ze potom by to distribuovali dvoma kanalmi - malu cast prvym oficialnym, (v podstate bez zisku) a vacsinu potom neoficialnym, kde by mali zisk v rovnajek miere, ako maju aj teraz. Ibaze by to uz vobec nebolo dohladatelne. Ked by zastavili nejaky kamion na hranicich, tak by mal pochopitelne spravene papiere do oficialneho obchodu, podobne ako mnoha nafta prekracuje hranice ako vykurovaci olej.

2. Ty si vazne myslis, ze by si mohol vyzadovat, aby sa nevynasali drogy a aby fetaci pod vplyvom drog neopustali stredisko? Ako to komu zakazes? Ved uz dnes nie je jednoduche vysvetlit opitemu, ze nema sadat za volant, pretoze si asi neuvedomuje, ze vlastne porusuje zakon. Videl si niekedy fetaka?

To si vazne myslis, ze ludia by tam chodili fetovat podobne ako dnes chodime rekreacne lyzovat alebo do kina? Odkilal by ti fetaci brali peniaze na drogy, keby boli stale zhuleni iba v tom stredisku? To by akoze chodili od pondelka do piatka poctivo pracovat do zamestnania a v sobotu by si isli za poctivo zarobene peniaze "kontrolovane" pichnut? Potom by opat vytriezveli, a kedze drogy, ako je zname nevyvolavaju ziadnu zavislost, tak by v pondelok nastupili opat do prace aby si zarobili na dalsiu davku? Teda vznikol by nejaky novy typ obcana "uvedomely, poctivo pracujuci markoman"?

Tieto uvahy mi pripadaju este naivnejsie ako ked komunisti verili, ze sa im podari "Prevychovat" ludstvo tak, ze kazdy bude pracovat co mu budu sily stacit a spotrebovavat bude iba to najnutnejsie.
eNBe
15.12.12,14:21
No radsej si to ani neskusam predstavit.

1. Ty si myslis, se drogova mafia by sa vzdala nelegalnej distribucie vymenou za legalnu, kde by museli odozvdavat vacsinu zisku (ktory teraz beru za vysoke riziko) v podobe najekej oficialnej licencie? Ved tito ludia miluju riziko a velke peniaze, ak by nie, tak nerobia z drogami, ale by si otvorili papiernictvo alebo obchod s obuvou. Teda dopadlo by to tak, ze potom by to distribuovali dvoma kanalmi - malu cast prvym oficialnym, (v podstate bez zisku) a vacsinu potom neoficialnym, kde by mali zisk v rovnajek miere, ako maju aj teraz. Ibaze by to uz vobec nebolo dohladatelne. Ked by zastavili nejaky kamion na hranicich, tak by mal pochopitelne spravene papiere do oficialneho obchodu, podobne ako mnoha nafta prekracuje hranice ako vykurovaci olej.

2. Ty si vazne myslis, ze by si mohol vyzadovat, aby sa nevynasali drogy a aby fetaci pod vplyvom drog neopustali stredisko? Ako to komu zakazes? Ved uz dnes nie je jednoduche vysvetlit opitemu, ze nema sadat za volant, pretoze si asi neuvedomuje, ze vlastne porusuje zakon. Videl si niekedy fetaka?

To si vazne myslis, ze ludia by tam chodili fetovat podobne ako dnes chodime rekreacne lyzovat alebo do kina? Odkilal by ti fetaci brali peniaze na drogy, keby boli stale zhuleni iba v tom stredisku? To by akoze chodili od pondelka do piatka poctivo pracovat do zamestnania a v sobotu by si isli za poctivo zarobene peniaze "kontrolovane" pichnut? Potom by opat vytriezveli, a kedze drogy, ako je zname nevyvolavaju ziadnu zavislost, tak by v pondelok nastupili opat do prace aby si zarobili na dalsiu davku? Teda vznikol by nejaky novy typ obcana "uvedomely, poctivo pracujuci markoman"?

Tieto uvahy mi pripadaju este naivnejsie ako ked komunisti verili, ze sa im podari "Prevychovat" ludstvo tak, ze kazdy bude pracovat co mu budu sily stacit a spotrebovavat bude iba to najnutnejsie.

toto bolo paradne he he........uvedomely, poctivo pracujuci narkoman

chodte sa pozriet na iste centrum pre liecbu v nasom hlavnom meste....tam takych uvidite na tzv. substitucnej liecbe.....ci to pomaha? sami sa pozrite a presvedcte ;)
janka.sestra
15.12.12,15:17
Podla mna stat dovoluje predaj drog. policajti velmi dobre vedia kto predava drogy ci travu alebo aj tvrde drogy. a nic nerobia a dovolia dealerom predavat vela rokov. to je naisto pravda. vacsinou okolia aj blizky aj ti kamarati tych co beru vedia kto predava drogy. chces kupit travu? kontakt si zozenies. chces ine? tiez si zozenies. policia to velmi dobre vie a nekona. to nie je tazke. najlahsie je zahrat sa na uzivatela a najdes dealerov. ale nechaju ich tak nech dalej predavaju a nicia zivoty. s tym Cinkotom nevierm o co ide ale je to divne. ak jedna davka pervitinu stoji najmenej jedna ciara 10 eur kubik okolo 30 to je ina makacka zarobit si s tym. gram travy tiez stoji 10 eur ak chces zarobit tiez riskujes vela vela ludi stretnes a tak to velmi nechapem, to Cinkota asi musel byt naozaj neviem no vo velkom to nejak pasovat alebo co zeby mal pri svojom povolani malo a ako umelec by sa zaplietol s predajom drog. ved nafetovany velmi by nevedel ani hrat ci dabovat. pred nasim cinziakom vyrastli deti na dospievajucich, prestali chodit do skoly a stali na zastavke cez tyzden acez den doobeda poobede v noci robili bordel, vsetci vedeli ze by mali byt v skole a nikomu to nevadilo ani policajtom ci rodicia boli v praci a nakoniec skoncili niektory z nich zle az sa dostali v 19 do vazenia a stali sa z nich zavislaci. matky bez otcov va smeny pracujuce to nejak nezvladali s nimi a tak aj niektory skoncili. tak o co tam ide s Cinkotom neviem ale viem ze tu nieco nehra lebo nepovedali presne vsetko koko mu nasli a maju dokaz ze predaval ake mnozstvo. tak je potom riadny hlupak ak mu to stale za tie drobne a vacsinou predavaju bud nenazrane svine tuziace po peniazoch cez mrtvoly alebo zavisli. kto sa o to zaujima vie kto predava drogy a rozsiruje ich v kazdom meste na Slovensku ale nechaju ich tak. kym to niekomu nezacne vadit inemu kto chce predavat. stale sa vyroja dalsi ale ti sa tiez nechaju posobit v predaji a ak ich zavru ak vobec nechaju ich predavat a vyrabat dost dlho aby zatial znicili zivoty..
jar88
17.12.12,13:38
Aj to čo si napísal, JE NÁZOR
alaya1
17.12.12,21:15
[QUOTE=buchač;2203619]Špecifikuj výraz " malé decko "....


Male deti pred skolou, su deti na ZS. A ci sa jedna o deti 10 ci 15 - rocne je snad v tomto pripade jedno. Mam dospele deti, chvala Bohu, nikdy som neriesila problem opiteho syna, ci dcery, ktora v noci nie je doma.

Mam profesionalne skusenosti z predosleho posobiska, pripadne poznatky sprostredkovane od kolegyn z daneho typu skoly.
buchač
17.12.12,21:31
[QUOTE=buchač;2203619]Špecifikuj výraz " malé decko "....
Male deti pred skolou, su deti na ZS. A ci sa jedna o deti 10 ci 15 - rocne je snad v tomto pripade jedno. Mam dospele deti, chvala Bohu, nikdy som neriesila problem opiteho syna, ci dcery, ktora v noci nie je doma.
Mam profesionalne skusenosti z predosleho posobiska, pripadne poznatky sprostredkovane od kolegyn z daneho typu skoly.
Nuž odpovedala si ...konečne ....

Pre mňa je malé decko do tých 10 rokov ...
Potom je to už skôr puberťák ...
Ale Tebe snáď nemusím vysvetľovať ....či ???

Nuž ...spomínaš vždy tú špeciálnu školu ...
Tá má určite iné kritéria , čo si budeme nahovárať ...ak sú tam tie deti , ktoré majú následky neblahých činov svojich rodičov , tak niekedy sa predsa takáto škola nazývala osobitnou ...
Pred takouto školou sa určite drogy nevyskytujú...
Boli ( sú ) tam také decká , ktoré si vyžadujú špeciálnu starostlivosť predsa ..
Tvrdé slová ?...nuž aj hej , ale nazývané reálnymi - bez pozlátok a zaobaľovania - slovami .

Máš dospelé deti ...hm , dospelosť začína tým 18 rokom veku , takže ???
Že si neriešila chlast decka ? Nevieš , o čo si prišla ...žiadna kniha od hocakého pedagóga a či psychológa nenahradí životnú skúsenosť ...

Alaya ...škola , ako škola ...
Či zasran a či vysokoškolák , problémy robia obaja .........vieš , totiž aj ja mám nejakú tú prax ( netvrdím , že pedagogickú ) z vysokoškolského prostredia , iba tých smiešnych 20 rokov...
alaya1
17.12.12,21:45
[QUOTE=alaya1;2205668]
Nuž odpovedala si ...konečne ....Tak pardon, ja nesedim cele dni tu na Porade, rada sem zavitam, pre par velmi uzitocnych rad od uzasnych ludi, alebo len tak- vyvetrat hlavu po celom dni.

Pre mňa je malé decko do tých 10 rokov ...
Potom je to už skôr puberťák ...
Ale Tebe snáď nemusím vysvetľovať ....či ??? ja som pisala o detoch na ZS- su to deti do 15-16 rokov na beznej ZS.

Nuž ...spomínaš vždy tú špeciálnu školu ...pisala som o beznej ZS, ja na takej neucim, ani som neposobila nikdy.mam sprostredkovane informacie.
Tá má určite iné kritéria , čo si budeme nahovárať ...ak sú tam tie deti , ktoré majú následky neblahých činov svojich rodičov , tak niekedy sa predsa takáto škola nazývala osobitnou ...ja sa zaoberam len jednym typom postihu deti, robim to preto, ze je to pre mna velmi inspirujuce aj z hladiska len nedavneho popisu a definovania tejto "odchylky".Koli tomu som, upustila od predosleho pracovneho zaradenia.
Pred takouto školou sa určite drogy nevyskytujú...To urcite nie, take deti nie su pre tych uboziakov zaujimave. Aspon nemam o tom vedomost.
Boli ( sú ) tam také decká , ktoré si vyžadujú špeciálnu starostlivosť predsa ..
Tvrdé slová ?...nuž aj hej , ale nazývané reálnymi - bez pozlátok a zaobaľovania - slovami .Preco myslis, ze su to tvrde slova? Je to predsa tak. vyzaduju si v prvom rade lasku, pozitivne pristup a velke objatie/

Máš dospelé deti ...hm , dospelosť začína tým 18 rokom veku , takže ??? Vetu, su uz dospele a pekne dlho-)
Že si neriešila chlast decka ? Nevieš , o čo si prišla ...žiadna kniha od hocakého pedagóga a či psychológa nenahradí životnú skúsenosť ...Vies, ze mi to ani neprekaza, dokazem plnohodnotne zit bez tohoto poznania.

Alaya ...škola , ako škola ...
Či zasran a či vysokoškolák , problémy robia obaja .........vieš , totiž aj ja mám nejakú tú prax ( netvrdím , že pedagogickú ) z vysokoškolského prostredia , iba tých smiešnych 20 rokov...




.
zknihy
17.12.12,22:06
Tak pardon, ja nesedim cele dni tu na Porade, rada sem zavitam, pre par velmi uzitocnych rad od uzasnych ludi, alebo len tak- vyvetrat hlavu po celom dni.



Nuž odpovedala si ...konečne ....





Neprovokuj, pokiaľ o tom nič neviaš





Výchova sem , výchova tam Či zasran a či vysokoškolák , problémy robia obaja




Si sa mohla popritom opýtať, ako sa na Porade cituje




netrep





Nuž ...spomínaš vždy tú špeciálnu školu
Že by si konečne začala aj uvažovať?


Mam velmi dobre poznatky sprostredkovane od kolegyn z daneho typu skoly, tak nepotrebujem ani tvoje rady, ani uvazovat



Alebo aj multicitácie
alaya1
17.12.12,22:19
Dik za skolenie, ale uvitala by som aj bez prenicku-!!)
zknihy
17.12.12,22:19
-)), dik za skolenie-)

Vydýššššššššššš :D

a to fšecko satarmo

PS
A stačí povedať
alaya1
17.12.12,22:21
Pan Cinkota sa prihlasil v noci do ustavu na vykon trestu. Nezavidim mu, je to mlady clovek. Ale nelutujem ho, to v ziadnom pripade.
buchač
18.12.12,06:35
Alebo aj multicitácie

Vydýššššššššššš :D
a to fšecko satarmo
PS
A stačí povedať
...Ty si puk..........:---:D
Llívia
18.12.12,07:12
Nerozumiem, prečo ľudia majú tendenciu hľadať vinníkov. Ak sa môžem zapojiť, tak z vlastnej skúsenosti, nemá cenu niekoho obviňovať, ak je problém, tak ho treba vyriešiť. Ja som bral drogy veľmi dlho, predtým ako soms nimi začal, tak som mal aj koníčky, aj lásku oboch rodičov. A rodičia me nevychovali zle. Prečo som začal? Lebo som si myslel, že ak raz vyskúšam, tak sa nič nestane. A vyskúšla som. Nemohli to ovplivniť ani rodičia, ani výchova, ani moje koníčky. Nikto nezačne brať drogy s tým, že sa chce stať narkomanom.
Môže za to, že si začal fetovať, díler?

Mimochodom, vraj ten, čo Cinkotovi predal drogy, dostal 5 rokov.
eNBe
18.12.12,12:10
Môže za to, že si začal fetovať, díler?

Mimochodom, vraj ten, čo Cinkotovi predal drogy, dostal 5 rokov.

Nie, bol to môj výber, prvý krát mi to ponúkol kamoš ktorý už s tým mal skúsenosť.

Čo sa týka dílerov, tak tých absolútne neriešim, je strašné keď niekto žije na úkor druhého a ničí toľko životov.
Slayer666
18.12.12,12:19
Mimochodom, vraj ten, čo Cinkotovi predal drogy, dostal 5 rokov.

Nebol uz Cinkota za rovnaky trestny cin odsudeny?
eNBe
18.12.12,12:19
Bol.
buchač
18.12.12,14:10
Pan Cinkota sa prihlasil v noci do ustavu na vykon trestu. Nezavidim mu, je to mlady clovek. Ale nelutujem ho, to v ziadnom pripade.
...nuž , keď je Cinky mladý ( (* 13. október 1970 ).....tak ja som potom starý ded...
marjankaj
18.12.12,14:12
...nuž , keď je Cinky mladý ( (* 13. október 1970 ).....tak ja som potom starý ded...
Furt lepšie ako starý .ujo:D
buchač
18.12.12,14:17
Furt lepšie ako starý .ujo:D
Kľudne aj to ......hocikedy ...
Ibaže ak ja budem ten juch , tak sa nič nedeje ..;)
Ak ale ostane starý tým oným , tak sa rehoce ešte aj zahraničie ....alebo čuduje ...:rolleyes:
misoft
18.12.12,14:56
...nuž , keď je Cinky mladý ( (* 13. október 1970 ).....tak ja som potom starý ded...
Hehehehehe - možno obal by údržbu a nový lak potreboval, ale obsah je v tebe furt ako za mlada - medzi 18-30! U Cinkiho je to asi naopak - potreboval by výmenu obsahu (no možno aj kus úpravy obalu).
misoft
18.12.12,15:44
U niekoho aj fasádu ;)
eNBe
18.12.12,15:58
lol :)
buchač
19.12.12,12:47
lujza.j
19.12.12,13:00
mimotemy chlapci vy co sa tu "masírujete" :D
eNBe
19.12.12,13:57
:)