Dominika Tarkovská
07.12.12,17:03
Laicky povedané: súbory, ktoré som mala predtým vo worde zmenili ikonu na formát PDF a keď ich chcem otvoriť (aj napriek tomu, že mám adobe reader a vždy mi všetko išlo), vyhadzujú, že súbor je buď nepodporovaného typu alebo je poškodený. Aj napriek tomu, že pár dokumentov sú mnou vytvorené a nie stiahnuté. Takisto to platí aj pre stiahnuté, otvorím ich len pravým tlačidlom a otvoriť vo worde.
- skúšala som aktualizovať verziu adobe, stále problém
- odinštalovala som adobe, ostalo mi to sice automaticky vo worde, ale samozrejme do pdf už to nedám...
viktorviktor
07.12.12,21:28
keď sa zmenili len ikony bude problém inde ak zostala tá istá prípona
(skúšal som súbor doc premenovať na pdf, zmenila sa ikona na pdf ikonu aj prípona na pdf, ale otvoriť súbor v AR nejde, ak dám pravé tlačítko tak tam sa dá otvoriť -Otvoriť v programe a mám na výber, keď dám -Otvoriť v Adobe reader tak vypíše to čo tebe)
KEJKA
07.12.12,21:32
presne tak. Zmenou prípony sa súbor javí ako súbor pdf, ale naďalej je to word formát.
odporúčam prepísať príponu.
word-súbor dáš do pdf formátu napr. cez pdf creator, alebo iný program, ktorý to vie konvertovať, či "vytlačiť" do pdf formátu.
Som tiež PC-laik, tak len takto.
Richard
07.12.12,21:55
Asi sa ti zmenila asociácia word prípony a namiesto Wordu má systém nastavené otváranie súboru v Adobe PDF.

Zmeníš to nasledovne:

V prehliadači súborov od Windows si nájdi Word súbor .doc .docx a klikni pravým tlačítkom myšky. Tam si nájdi položku "Open with" po slovensky asi "Otvoriť s programom" a tam si zvoľ "Choose default program" po slovensky asi "Nastavte predvolený program".

To ti zmení spomínanú asociáciu a bude otvárať v programe Word namiesto Acrobatu.
Tie ikonky vedľa súborov v podstate neznamenajú typ súboru ale program s ktorým sa súbor otvára.

Tie slovenské ekvivalenty neovládam, používam anglickú verziu...
command
08.12.12,07:09
Neviem presne o aky win ide ale tak ako pise Richard ide len o asociaciu to ze by sa z nicohonic zmenili vsetky pripony doc na pdf asi mozne nebude ale to ze sa ti vsetky subory s priponou doc docx snazi win otvorit v adobe reader mozne je. Tak pre win xp pramy tl. mysi na subor doc/docx vybrat otvorit otvorit v programe/otvorit s vybrat predvoleny program popripade zaskrtnut nieco ako vzdy otvarat subor tymto programom a hotovo ikonka by sa mala zmenit na wordacku.
Dominika Tarkovská
08.12.12,08:04
Ďakujem moc chlapci, už sa to otvára ako má ;-)