Drobec37
07.12.12,19:09
Dobrý deň, nastupil som 12. novembra do prace a za tento mesiac som odrobil niekolko hodin nadčasov. kolegovia maju nadčasi preplacane mne zamestnavatel nadčasy preratal na rovnaky počet hodin nahradneho volna. Ja ale chem aby mi boli tieto nadčasi preplatene a nemusel som si brat nahradne volno. Veduci odelenia mi teda nahradne volno neudeli v dosledku pracovnej vytaženosti. Ak teda nevyužijem nahradne volno je my zamestnavatel nutený zaplatit tieto nadčasy alebo nie? Som prvy mesiac v práci a rysuje sa mi že za škušobnu dobu odrobim celkom dost hodin v nadčasoch chcel by som teda vediet ako sa ktomu postavit či tie nadčasy nemam robit pretože mi aj tak zaplatene nemusia byt alebo ich možem robit stým že po skušobnej dobe mi ich vyplatia. Dakujem dufam že to nebola príliš dlhá otazka
Darina1234
07.12.12,18:19
vieš to mas dnes tak, clovek sa boji ozvať v skus. dobe, aby ho nevyhodili, takze je to na tebe, v prikaze na nadcas su dve polička, bud NV alebo preplatit, ziadaj si preplaiť, preco by si ich nemal ma preplatene, ked naozaj pracuješ naviac.