Juraj.Pd
07.12.12,19:40
Dobry den,

byvam v bytovom dome na vrchnom poschodi, ktory ma od nepamate poskytovatela kabelovej televizie fa.

Jana Revická - INŠTAL.J. Francisciho 8, 971 01 Prievidza
Telefón:

046 / 541 38 49



IČO: 33975442

Obchodné meno:

Jana Revická - INŠTAL

Sídlo:

Koncová 48, 971 01 Prievidza

DIČ:

1020588382

IČ DPH:

SK1020588382


Poplatok za poskytovanie uboheho televizneho signalu platim v najme. Po umrti nasej mamy sme zdedili tento byt somozrejme aj s poskytovatelom TV. Kedze nemam s nikym uzavretu zmluvu a zrejme ani predchadzajuci majitel (mama) nemal, mohlo sa jednat o daku ramcovu, domovu zmluvu o poskytovani sluzieb. Rad by som dal tejto spolocnosti vypoved, pretoze sluzby nie su kvalitne a cena rastie. Nie je vsak mozne signal odpojit, pretoze rozvody su instalovane v stenach na pevno. Niektory susedia to skusali, davali pisomne vypoved, no nedostali ziadnu odpoved ci vyrozumenie. Mohli by ste mi s tym prosim pomoct?

Za vasu odpoved vopred dakujem,
Juraj
wagner
07.12.12,18:43
Choď sa poradiť na Slovenskú obchodnú inšpekciu v PD.
buchač
07.12.12,18:48
Dobry den,
Poplatok za poskytovanie uboheho televizneho signalu platim v najme.
Prestaň platiť ...
Po umrti nasej mamy sme zdedili tento byt somozrejme aj s poskytovatelom TV. Kedze nemam s nikym uzavretu zmluvu a zrejme ani predchadzajuci majitel (mama) nemal, mohlo sa jednat o daku ramcovu, domovu zmluvu o poskytovani sluzieb.
Nemyslím , že všetci v dome sú zhodní v programovej ponuke ....
Rad by som dal tejto spolocnosti vypoved, pretoze sluzby nie su kvalitne a cena rastie.
Čo bráni v poslaní nejakého papiera , kde napíšeš výpoveď ???
Ako adekvátny dôvod je úmrtie mamy...
Cena prestane rásť , ak platby nebudeš posielať ...
Nie je vsak mozne signal odpojit, pretoze rozvody su instalovane v stenach na pevno.
Šak stačí len pripojenie odpojiť ...že kábel vytiahnuť zo zdierky ...
Niektory susedia to skusali, davali pisomne vypoved, no nedostali ziadnu odpoved ci vyrozumenie.
Ak pošleš papier doporučene , už je to len ich problém ....
Mohli by ste mi s tym prosim pomoct?

Za vasu odpoved vopred dakujem,
Juraj
...
nunenko
08.12.12,12:24
Podľa § 4 ods. 2 písm. a/ zákona o ochrane spotrebiteľa predávajúci – poskytovateľ služby nesmie spotrebiteľovi ukladať povinnosti bez právneho dôvodu.
- Nový vlastník bytu číslo 5 dňa 20. januára 2011 prevzal Zmluvu o výkone správy, ale s týmto novým vlastníkom bytu číslo 5, Nová Doba č. 505, Nižná účastník konania neuzavrel novú Zmluvu o prevádzkovaní televíznych káblových rozvodov, neakceptoval list zo dňa 4.4.2010, v ktorom spotrebiteľ žiadal o vyňatie bodov o dodávke televízno - káblových rozvodov a vo svojej odpovedi na tento list zo dňa 20.4.2010 sa k tomuto bodu vôbec nevyjadril, -
S novým majiteľom – spotrebiteľom, ktorý byt kúpil v roku 2010, nebola uzavretá Zmluva prevádzkovaní televíznych káblových rozvodov, ale vo vyúčtovaní za rok 2010 účtoval účastník konania spotrebiteľovi čiastku 36,50 €,

Týmto konaním teda účastník konania ako správca bytov a nebytových priestorov ukladal spotrebiteľovi povinnosti bez právneho dôvodu.

viac tu (http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDEQITAA&url=http%3A%2F%2Fwebcache.googleusercontent.com%2F search%3Fq%3Dcache%3AEy7LNjErWPUJ%3Awww.soi.sk%2Ff iles%2Fdocuments%2Fpravoplatne-rozhodnutie%2Fprvostupnove%2Fzilinsky-kraj%2Fza522011.rtf%2B%26cd%3D1%26hl%3Dsk%26ct%3Dc lnk%26gl%3Dsk&ei=tjnDUJKwB8enhAeNrIH4Cg&usg=AFQjCNEyq2Gohj_timFci6yaJL1B7l3VHw&sig2=pZHkJeE9HGNv2trNYjMTdA)
IggyPop
28.08.17,06:29
a ako si dopadol Juraj? mam podobny problem teraz s touto firmou