chatko
08.12.12,09:04
Ahojte,

viem ze tu komis bol uz parkrat preberany, ale ani v jednom prispevku som sa nedocital presne to co potrebujem ja.

Som platca DPH a idem okrem inych predajni otvorit aj predajnu s pouzitou elektronikou, kde budem predavat aj taky tovar ktory si viem objednat cez dodavatelov platcov DPH, takze to je ok, ale budem predavat aj tovar na komisionalny predaj (za proviziu) od fyzickych osob, ktory pravdaze nie su platcami DPH...a toto je moj problem, ako to vyriesit tak aby som z celej sumy neodvadzal DPH?
Napr. ak niekto prenecha na komis tovar za 100€ a ja pravdaze musim dat doklad z ERP spotrebitelovi, kde bude (kedze som platca DPH) cena s DPH...takze to bude z hladiska ERP vyzerat tak ze 100€ s DPH, 83,33 bez DPH, 16,67€ DPH, ale ja napr. budem mat len 10%-nu proviziu z predaja, takze dostanem 10€ za predaj a mal by som 16,67€ zaplatit DPH?!....
Co vy na to? Viete mi nieco logicke a zakonne poradit?

Dakujem za kazdu radu.
KEJKA
08.12.12,14:14
chatko
08.12.12,14:20
Tu sa nejedna o auta, ale o elektroniku na komis od fyzickych osob.
Dovoz zo zahranicia nie je problem, lebo tam budem odoberat od platcov DPH. Mne sa jedna len o to ze ako to poriesit s fyzickymi osobami :/
kedzino
21.05.13,08:48
Dobrý deň,
tak isto by ma toto zaujímalo ako to je?
Prosím poradte nám?
Dakujem

(predavat aj tovar na komisionalny predaj (za proviziu) od fyzickych osob, ktory pravdaze nie su platcami DPH...a toto je moj problem, ako to vyriesit tak aby som z celej sumy neodvadzal DPH?)