Katrina13
08.12.12,11:44
Mam problem s byvalou uctovnickou. A to taky, ze mi viedla uctovnictvo za ktore som jej riadne platil co nepoprela od roku 2007 do 2011..cca 4 roky a nechce mi ho vrátiť.
V sudnom procese sud vydal rozkaz na plnenie „O vydanie veci“ na ktory sa neodvolala. Doslo az k exekucii, ktorej som sa zucastnil a ziadal predmetne vypracovane dokumenty.Exekucia zahrna okrem dokumentov aj sudne a exekucne trovy.
Na mieste sa nasli len pokladnicne blocky (jeden plny zakladac). Exekutor zapisal co bolo treba a dohodlo sa, ze podla najdenych pokladnicnych blockov – ktore jej nechame k dispozicii dorobi vsetko do tyzdna. Nestalo sa tak. Povinna sa neodvolala.
Exekutor mi po mesiaci vola, ze mu povinna odovzdala dokumenty za rok 2007 a chce aby som si to skontroloval a prevzal. Ze ked spiseme, ktore veci vratila, tak moze podať trestne oznamenie na policiu ako trestny cin ale musi to byt aktualne ku dnu podania..... .
Ja sa pytam- teraz mesiac po exekucii??????
Este jedna moja otazka: Je to normalny exekucny postup, ze exekutor dava povinnej dalsie nejake terminy na odovzdanie...neviem ci to bude rok, dva tri....a nedal jej ziadnu pokutu, nezablokoval ucet, nedal zrazky zo mzdy...nic. A presviedca ma ze on to musi prevzat aj po roku, aj nespravne vypracovane a ja si to musim zobrat.A on ze nic nezmoze. Ja som presvedceny, ze ak to prevezmem-zoberiem na seba zodpovednost a danova kontrola mi da pokuty ak to bude v neporiadku.... .Moze to dat exekutor skontrolovat externej uctovnickej firme?
Co sa tyka predmetnych dokumentov – v sudnom procese sa predpokladalo, ze dokumenty existuju a ziadalo sa o vydanie veci. Teraz sa na exekucii zistilo, ze uctovnictvo treba vypracovat-(dopracovat). Ide teda o vec alebo o pracu????? Dopracovat by sa to mohlo dat externej uctovnickej firme, ktoru by zaplatila povinna?????? Alebo ked je to klasifikovane ako vydanie veci tak to nepojde?
Vyjadrenie exekutora je, ze ide o „vydanie veci“ (co je v sudnom prikaze)a exekutor tvrdi ze musi cakat, kym mu to povinna vsetko odovzda a musi to prevziat.(priebezne ze moze prebiehat trestne oznamenie na policii).
Prosim poradte mi, ci exekutor postupuje spravne aj termínovo, pripadne ako to mam doriesit ja. Ďakujem.
veronikasad
08.12.12,10:53
Mal si s účtovníčkou uzatvorenú písomnú zmluvu na spracovanie účtovníctva ?
Katrina13
09.12.12,14:39
Písomná zmluva nebola uzavretá, ale to na veci nič nemení. V riešení na obvodnom úrade priznala, že je všetko tak ako som vypovedal.V súdnom procese sa takisto neodvolala a súd rozhodol v môj prospech. Teraz je to už v riešení exekútora, takže mne už ide len o správny postup exekúcie.
veronikasad
09.12.12,14:42
Písomná zmluva nebola uzavretá, ale to na veci nič nemení. V riešení na obvodnom úrade priznala, že je všetko tak ako som vypovedal.V súdnom procese sa takisto neodvolala a súd rozhodol v môj prospech. Teraz je to už v riešení exekútora, takže mne už ide len o správny postup exekúcie.
Predmetom exekúcie je len vrátenie dokladov ? Nie som právnik, ale bez písomnej zmluvy s účtovníčkou to asi na náhrade škody, ktorú chceš požadovať - dosť mení. Odmenu za spracovanie účtovníctva si jej vyplácal na základe ňou vystavenej faktúry, v ktorej je uvedené za aké obdobie bola odmena vyplatená ?
Aký text máš uvedený na faktúre ?

Ak daňová kontrola zistí nedostatky, zodpovedný si ty ako daňovník. Práve na základe tej písomnej zmluvy si môžeš uplatniť náhradu škody voči účtovníčke, ktorá účtovníctvo (zle) spracovala - na súde.
Katrina13
09.12.12,14:58
Predmetom je vrátenie - vydanie spracovaného účtovníctva -(je presne špecifikované čo všetko) a súdne aj exekučné trovy.....Mimochodom právnik potvrdil že aj ústna dohoda je dohoda a ak nepoprela, že som jej za to platil, tak je to bez problémov. odmeny som jej vyplácal kvartálne na základe jej faktúr....ktoré má stále ona-resp. mi ich nevrátila. A teraz v tomto procese sa nejedná o náhrady škody, ktoré prípadne vzniknú na základe daňovej kontroly. To bude proces iný....ak sa rozhodnem.