veve24
08.12.12,13:44
Ahojte, nedavno som oslavila 25 narodeniny a je to pre mna tak trochu "sok", ze uz mam tolko :D
Na nete je vela rad, ako sa v tomto veku start o plet. Chcela som sa spytat, ako to robite vy, resp ake su vase skusenosti s jednotlivymi znackami kozmetiky.
Je kopa reklam na rozne kremy, sera, BB kremy a pod a priznavam, ze v tom mam zmatok. Chcela by som nieco kvalitnejsie, najlepsie nieco na prirodnej baze, ale zaroven vyzivujuce do hlbky (tusim sa teraz zacala pouzivat nejaka nova technologia podla Nobelovej ceny). Plet mam myslim celkom dobru,
Nezvykne sa mi robit akne, mam trochu mastnejsiu T-zonu, ale nic strasne to nie je. Zacinaju sa mi robit male vrasky okolo ust (viditelne zatial len pri silnejsom svetle).Pouzivam cistiaci gel, obcas peeling, hydratacny krem denny aj nocny, z casu na cas si dam masku. Nemam nejaku oblubenu znacku, ako studentka sa priznam, ze som kupovala casto to, co bolo prave v akcii :) Chcela by som si takuto bezproblemovu plet udrzat co najdlhsie a teraz je zrejme najvyssi cas zacat na tom pracovat.
Teda aku dennu a tyzdennu starostlivost mi radite a pripadne viete odporucit kvalitnu znacku kozmetiky?
19empty19
08.12.12,17:06
http://www.bbc.co.uk/programmes/b00pst7w/episodes/guide
Je to celé len prírodné. Je to program, kde ten chlapík vytvára prírodné lieky z rôznych rastlín. Nájdeš tam aj rôzne krémy na tvár. Raz vytváral masku a spýtal sa jednej, či by si to kúpila, keby to dal do luxusnej krabičky za vysokú cenu a ona súhlasila. Pointa bola v tom, že presne tieto krémy si kupujeme za drahý peniaz a pritom si to môžme vyrobiť sami. Je to však po anglicky, takže to trochu dlhšie potrvá, kým nájdeš čo chceš, ale v tých dvoch sériach sú v každej podkapitole vypísané recepty týždňa a niekde tam bude spomenutá aj pleť. Treba sa s tou stránkou len pohrať a neskôr aj s tými rastlinami :).
tweedle
08.12.12,17:33
ja mám 26, cez leto som po 5 rokov vysadila antikoncepciu, vďaka ktorej som mala takmer dokonalú pleť, teraz to je strašné. T-zóna veľmi mastná, ráno si dám make up, púder a o 10 sa už lesknem, líca zase strašne suché, a každú chvíľu vyrážky - pubertálne akné- čo som nemala ani keď som mala 15 :(
pleť si čistím ráno aj večer, používam aj masky ale stále je to rovnaké,,,neviem už čo so sebou robiť,,,
veve24
08.12.12,17:41
empty, dakujem za tip, urcite to skusim, ja som dost taka prirodne zalozena, aj sirup proti kaslu si vyrabam sama doma, takze ten link sa akurat na mna hodi :)
tweedle mas to tazke, mozno by si to mala riesit u doktorky, lebo evidentne to mas z hormonalnych problemov.
tictac7
08.12.12,17:42
...dám Ti moje skúsenosti - neber to ako rady - to sa fakt nedá (aspoň podľa mňa - každý má inú pleť - iné reakcie, teda asi tak...a nezabudni, každá kozmetička, resp. predajca kozmetiky Ťa bude presviedčať, že to od neho je to najsamlepšie pre Taba....a teraz k veci:

- je rok 2012 - mám 42 - som bez vrások (netuším, možno je to geneticky dané, možno prístupom k živoru, možno nadváhou...netuším....)
- bola som na kozmetike niekedy v roku 1985 (mala som 15 a trocha čiernych bodiek na nose), po tej bolesti, čo som tam zažila a po tých fľakoch, čo mi ostali na ksichte ešte 3 dni - som si povedala - že už nikdy..........
- celý život som bola naučená používať prachobyčajnú niveu (tú v tom modrom plechovom obale....)
- keď som mala čosi cez 20, sesternica začala robiť predajkyňu jendej kozmetiky - som si kúpila tú najprírodnejšiu z prírodných a vyzerala som straaašneee -toľko "pupákov" som dovtedy nemala, ani za celé tie roky dohromady. Tak som sa vrátila k svojej obyčajnej Niveae. Neskôr, pod "vplyvom" reklám a tak som prešla na to, že si na tvár dávam (asi 10 rokov) Nivea denný krém s Q10 a každé ráno si tvár umývam Nivea gélom na umývanie pleti bez obsahu mydla... to je všetko. Každá kozmetička, alebo predajkyňa kozmetiky ma teraz asi zabije, ale mne to stačí....

...jaaaj a aby som nezabudla, nikdy som na ksichte nemala púder alebo čosi také.....
lujza.j
08.12.12,17:57
očný krém si treba kúpiť....používam od 25.....je rok 2012 - mám - 43 a nemám vráskavé oči...:)
misoft
08.12.12,18:00
mimotemy

Ahojte, nedavno som oslavila 25 narodeniny a je to pre mna tak trochu "sok", ze uz mam tolko
Bóžinku , ja mať toľko - se*iem ja na nejaké mastičky na vrásky. Iné by ma zaujímalo!

"Paintbrush" v téglikoch a tubičkách si nechaj na neskôr - cca 25 rokov počkaj a potom používaj.
taiko
08.12.12,18:13
No moja, zvykaj si uz to lepsie nebude :D. Moja zena Ti odkazuje, aby si si nasla nejakeho fesaka, co Ti bude kupovat La Praire. :D. A ze vraj mas cas to riesit po 30ke. Zatial je pre Teba klucom co najlepsi hydratacny krem. Anti-aging az po 30ke.

to Nobelovkou ocenene, by malo byt Cellular Power infusion. Len este raz, na to mas vraj este cas podla mojej zeny.

Jaj no si nas pobavila.
lujza.j
08.12.12,18:24
No moja, zvykaj si uz to lepsie nebude :D. Moja zena Ti odkazuje, aby si si nasla nejakeho fesaka, co Ti bude kupovat La Praire. :D. A ze vraj mas cas to riesit po 30ke. Zatial je pre Teba klucom co najlepsi hydratacny krem. Anti-aging az po 30ke.

to Nobelovkou ocenene, by malo byt Cellular Power infusion. Len este raz, na to mas vraj este cas podla mojej zeny.

Jaj no si nas pobavila.
sa tu toľko nešker:D aby si si necvrkol:---.....ty sa krémuješ...
taiko
08.12.12,18:28
sa tu toľko nešker:D aby si si necvrkol:---.....ty sa krémuješ...
Jaaaj no skerim sa, lebo by som chcel mat peripetie, co ma veve.
To radila moja zena. Mne je jedno ze mam vrasky, to len moja zena ma furt upozornuje, aby som sa nerehotal, lebo budem vraskavec :D
lujza.j
08.12.12,18:31
Jaaaj no skerim sa, lebo by som chcel mat peripetie, co ma veve.
To radila moja zena. Mne je jedno ze mam vrasky, to len moja zena ma furt upozornuje, aby som sa nerehotal, lebo budem vraskavec :D
nemusíš byť.......... kúp si krémik aj očný aj pleťový...dnes to predsa nie je hanba ;)
buchač
08.12.12,18:32
očný krém si treba kúpiť....používam od 25.....je rok 2012 - mám - 43 a nemám vráskavé oči...:)


http://media.tumblr.com/tumblr_mcrthoWDVo1ry5nic.gif
taiko
08.12.12,18:33
nemusíš byť.......... kúp si krémik aj očný aj pleťový...dnes to predsa nie je hanba ;)
Ja mam kremiky Matiz, len sa vela rehocem. :)
buchač
08.12.12,18:35
Ja mam kremiky Matiz, len sa vela rehocem. :)


http://media.tumblr.com/tumblr_mblboaucR11ry5nic.gif
lujza.j
08.12.12,18:37
ťa kopnem do riťi......:-D
buchač
08.12.12,18:41
hehhehe.....nezadusil som sa a v zálohe mám ešte aj ďaľšie tromfy..
tictac7
08.12.12,18:46
Jaaaj no skerim sa, lebo by som chcel mat peripetie, co ma veve.
To radila moja zena. Mne je jedno ze mam vrasky, to len moja zena ma furt upozornuje, aby som sa nerehotal, lebo budem vraskavec :D

...a veď to je taká peknučká majestátna rybička..... teda, si Ty ale riadny chlapisko....
arizona
08.12.12,18:59
V 25-ke mas este cas zacat pouzivat roznu kozmetiku proti vraskam. Ver, ze cim neskor zacnes na tvar "capat" rozne zazracne masticky, tym ti bude tvoja plet vdacnejsia.

Si este mladucka, treba radsej podporovat dobru plet prechadzkami na cerstvom vzduchu,dopriat jej vitaminy a mineraly v prirodzenej strave.A pit dostatok tekutin, co je pre plet tiez velmi dolezite.

Na mastnu zonu pomaha aj potretie citronovou stavou-po chvilke zmyt. Na zbytok tvare staci aj jemny detsky olejcek /hlavne v lete,ked je prudke slnko a v zime, ked mrzne/,alebo nejaky bezny,jednoduchy kremik. :)

Z mojho pozorovania mozem povedat, ze zeny ktore v mladom veku zacali pouzivat rozne kremiky proti vraskam maju v strednom veku ovela viac vraskavu a skaredsiu tvar, ako tie, co sa natierali obycajnou Niveou, ci Indulonou...
veve24
09.12.12,11:41
Diky vam vsetkym za povzbudenie :))) No ja by som tak nestresovala kvoli tomu veku, keby sa na mna v poslednej dobe zo vsetkych medii akoby nahodou nelepili info o tom, ze 25 je uz brana k starobe. V Novom Case, Bajecnej Zene, Rytme zivota... (nekupujem, predavam v novinovom stanku, tak to vidim, aj ked nechcem :p) Tak ten strach z tohto veku mi bol umelo navodeny zvonka :)
A nechcela som zacat pouzivat kremy proti vraskam, to viem, ze je zle, preto som sa pytala, ze co je teda vhodne na tento vek.
Beriem si teda z toho tu Niveu a bylinky, je to lacne a verim, ze efektivne a je to aj v sulade s mojou environmentalnou povahou.
Makeupy a pudre nepouzivam, som na to leniva.
Diky za rady a hlavne aj za povzbudenie, ze nemam dovod na depku, ako sa mi to snazia naznacit reklamne clanky.
lujza.j
09.12.12,12:48
Diky vam vsetkym za povzbudenie :))) No ja by som tak nestresovala kvoli tomu veku, keby sa na mna v poslednej dobe zo vsetkych medii akoby nahodou nelepili info o tom, ze 25 je uz brana k starobe. V Novom Case, Bajecnej Zene, Rytme zivota... (nekupujem, predavam v novinovom stanku, tak to vidim, aj ked nechcem :p) Tak ten strach z tohto veku mi bol umelo navodeny zvonka :)
A nechcela som zacat pouzivat kremy proti vraskam, to viem, ze je zle, preto som sa pytala, ze co je teda vhodne na tento vek.
Beriem si teda z toho tu Niveu a bylinky, je to lacne a verim, ze efektivne a je to aj v sulade s mojou environmentalnou povahou.
Makeupy a pudre nepouzivam, som na to leniva.
Diky za rady a hlavne aj za povzbudenie, ze nemam dovod na depku, ako sa mi to snazia naznacit reklamne clanky.
...ale ja som v mojom príspevku nepísala o očnom kréme proti vráskam.....krémy sú aj výživné....a pokožka - pleť potrebuje výživu v každom veku....a navyše koža okolo očí je tenká bez tuku, čiže starne rýchlo + mimika, tak potom "konec Japonec":mad:
veve24
09.12.12,12:55
ty si nepisala o kremoch proti vraskam, ale Lujza ano, tak to bola reakcia na nu. Zacnem si teda natierat aj oci.
misoft
09.12.12,16:27
Hehehe - vráskavec - keď to začuješ, rehníš sa ešte viac, čo? :D
misoft
09.12.12,16:31
Hele - ty 25-ka! Maj svoju prirodzenú pleť (maximálne jej pomôž, aby bola svieža) a o ostatné sa nestaraj.
No - trochu "kamufláže" nad kukadlá - budiž - ale nerobiť Picassa! :D

Inak - taká 25-ka - kua - keby som čočky-očky nemal, buľvy by mi vypadli (a najmä ak má všetko tam, kde to má byť :D)
Estetic
10.12.12,11:00
Všetko sa odvíja od toho,aký máš typ pleti,pokiaľ suchý,tak je na mieste ošetrovať pleť skôr,pokiaľ zmiešaný,tak hlavne držať pleť hydratovanú a ošetrovať na noc okolie očí,pričom ale stačí,ak krém obsahuje kolagen,prípadne vitamíny,inak netreba riešiť.Hydratácia zvnútra aj zvonka.
Ošetrovanie pleti tiež záleží od počasia,ľahšie hydratačné krémy v lete a trochu ťažšie v zime,ochrániť pred chladom a vetrom.Kľučový je kvalitný očný krém,pričom tým že vravím kvalitný neznamená že musí byť drahý.Pozor na peelingy,tie veľmi nedoporučujem ani v zime ani v lete,mali by byť skôr výnimkou.
V 25 rokoch je tvárička ešte pekná,ale hovorí sa,že po tridsiatke človek môže za to ako vyzerá.Starostlivosť o pleť v mladom veku najlepšie vidieť pri pomaturitnom stretnutí po 30 rokoch.
belanie
22.01.13,22:29
Ahoj,
mám rôzne skúsenosti so značkami nivea, garnier, avene, bioderma, isispharma a pod., pričom výsledok pre mňa nebol veľmi efektívny. Nakoniec som zakotvila pri prípravkoch starostlivosti o pleť kozmetiky Mary Kay a som s nimi veľmi spokojná, a to do takej miery, že som sa stala aj ich kozmetickou poradkyňou. Nebudem hovoriť, že naše prípravky sú najlepšie, každá žena má možnosť ich zdarma najskôr vyskúšať a potom sa rozhodnúť, či sa jej páčia alebo nie. Súčasťou toho vyskúšania, je aj navolenie vhodnej kombinácie produktov presne na daný typ pleti a s tým spojené poradenstvo. "Na diaľku" nie je ľahké povedať, aký typ pleti máš, ale ak si chceš krásnu pleť udržať čo najdlhšie, starať sa o ňu treba (min. čistenie, výživa, tonizácia, hydratácia, ochrana).
Naše prípravky nie sú len na prírodnej báze, ale sú zložené hlavne z prírodných výťažkov a sú vyrábané ako "eko-friendly" a "nature-friendly"
Ak máš záujem, môžme sa na takom poradenstve dohodnúť....
b.
19empty19
24.01.13,13:49
Ahoj,
mám rôzne skúsenosti so značkami nivea, garnier, avene, bioderma, isispharma a pod., pričom výsledok pre mňa nebol veľmi efektívny. Nakoniec som zakotvila pri prípravkoch starostlivosti o pleť kozmetiky Mary Kay a som s nimi veľmi spokojná, a to do takej miery, že som sa stala aj ich kozmetickou poradkyňou. Nebudem hovoriť, že naše prípravky sú najlepšie, každá žena má možnosť ich zdarma najskôr vyskúšať a potom sa rozhodnúť, či sa jej páčia alebo nie. Súčasťou toho vyskúšania, je aj navolenie vhodnej kombinácie produktov presne na daný typ pleti a s tým spojené poradenstvo. "Na diaľku" nie je ľahké povedať, aký typ pleti máš, ale ak si chceš krásnu pleť udržať čo najdlhšie, starať sa o ňu treba (min. čistenie, výživa, tonizácia, hydratácia, ochrana).
Naše prípravky nie sú len na prírodnej báze, ale sú zložené hlavne z prírodných výťažkov a sú vyrábané ako "eko-friendly" a "nature-friendly"
Ak máš záujem, môžme sa na takom poradenstve dohodnúť....
b.
Nechcem byť hnusná, ale zaregistrovať sa len prednedávnom a hneď na to sa pridať do ako sa starať o pleť a napísať že mary kay by som prežila, ale robiť si tu reklamu a k tomu hneď aj ponúkat produkty a dohodnutie poradenstva? Znie mi to presne tak ako keby si sa práve stala mary kaykov a hľadáš si zákazníčky. A ten text, presne ako keby som to počula u dvoch ďalších iných mary kay báb, ktoré mi to povedali a hneď potom mi ponúkli krem za 40eur. A k tomu natur, pozri si môj prvý príspevok v tejto diskusii (ak to tak môžem nazvať diskusiou). To pokladám za prírodné, 100% na prírodnej báze.
belanie
24.01.13,15:17
Nechcem byť hnusná, ale zaregistrovať sa len prednedávnom a hneď na to sa pridať do ako sa starať o pleť a napísať že mary kay by som prežila, ale robiť si tu reklamu a k tomu hneď aj ponúkat produkty a dohodnutie poradenstva? Znie mi to presne tak ako keby si sa práve stala mary kaykov a hľadáš si zákazníčky. A ten text, presne ako keby som to počula u dvoch ďalších iných mary kay báb, ktoré mi to povedali a hneď potom mi ponúkli krem za 40eur. A k tomu natur, pozri si môj prvý príspevok v tejto diskusii (ak to tak môžem nazvať diskusiou). To pokladám za prírodné, 100% na prírodnej báze.

Neviem prečo sú úprimnosť a rada z mojich skúseností považované hneď za reklamu, ale budiš. Kozmetiku Mary Kay používam viac ako rok, tak si myslím, že dnes už viem posúdiť jej účinky na mojej pleti a porovnať ich s ostatným prípravkami, ktoré som používala predtým. Dala som ti radu, že sa nedá "z fleku" povedať, čo máš na pleť používať /tým myslím či prípravky gélové alebo krémové/, keď to závisí od typu tvojej pleti a všetko ostatné o pleti bolo popísané vyššie, tak som sa nechcela opakovať.
Základnú starostlivosť o pleť aj jej udržiavanie som tiež uviedla, tak to ešte upresním: čistenie-krém alebo gél, výživa-maska príp.sérum, tonizácia-pleťová voda alebo tonikum, hydratácia-krém a ochrana-makeup. V princípe, ak to budeš dodržiavať o pleť bude postarané relatívne dobre. Ešte závisí od toho aké účinné látky a KOĽKO budú mať prípravky, ktoré budeš na seba dávať. Odporúčam na pleť používať neparfémovanú kozmetiku (kvôli možnej alergickej a nežiadúcej reakcii) a keď si budeš v drogérii vyberať prípravky, držím palce pri hľadaní.
Iná zákonná možnosť kúpenia produktov MK ako od poradkyne nie je a to je zrejme dôvod, prečo ti tie baby po poradenstve ponúkli nejaký krém. Lebo darmo by sa ti prípravok páčil a pozdával, ak by si nemala možnosť si ho zobrať domov používať.
V úplnom úvode bola otázka "Teda aku dennu a tyzdennu starostlivost mi radite a pripadne viete odporucit kvalitnu znacku kozmetiky?"
Tak teda, ja poznám prípravky kvalitnej kozmetiky Mary Kay aj na dennú aj na týždennú starostlivosť aj sú rozdelené na rady podľa rôznych typov pleti.
V obchode ju bohužial nekúpiš, ani nenájdeš vzorky, ale môžeš požiadať o vzorky na stránke www.marykay.sk (http://www.marykay.sk) alebo u svojej kozmetickej poradkyne.
Moje odporúčania a rady využiť nemusíš, keď sa ti nepáči spôsob podania informácií.
Ku kozmetike na 100% prírodnej báze by som bola len trošičku opatrná, lebo aj pleseň (ktorá vzniká keď nie je prítomný žiaden stabilizátor účinných zložiek, ktoré sa rýchlo rozkladajú prístupom vzduchu a pod.) je tiež 100% prírodná, ale už nie až tak pre pleť prospešná.
b.
lujza.j
24.01.13,19:47
Ahoj,
mám rôzne skúsenosti so značkami nivea, garnier, avene, bioderma, isispharma a pod., pričom výsledok pre mňa nebol veľmi efektívny. Nakoniec som zakotvila pri prípravkoch starostlivosti o pleť kozmetiky Mary Kay a som s nimi veľmi spokojná, a to do takej miery, že som sa stala aj ich kozmetickou poradkyňou. Nebudem hovoriť, že naše prípravky sú najlepšie, každá žena má možnosť ich zdarma najskôr vyskúšať a potom sa rozhodnúť, či sa jej páčia alebo nie. Súčasťou toho vyskúšania, je aj navolenie vhodnej kombinácie produktov presne na daný typ pleti a s tým spojené poradenstvo. "Na diaľku" nie je ľahké povedať, aký typ pleti máš, ale ak si chceš krásnu pleť udržať čo najdlhšie, starať sa o ňu treba (min. čistenie, výživa, tonizácia, hydratácia, ochrana).
Naše prípravky nie sú len na prírodnej báze, ale sú zložené hlavne z prírodných výťažkov a sú vyrábané ako "eko-friendly" a "nature-friendly"
Ak máš záujem, môžme sa na takom poradenstve dohodnúť....
b.
robíš tu reklamu...myslím, že každá z nás vie o existencii tejto kozm. a ked bude mať niekto záujem bude kontaktovať.....prezentácia na silu....
19empty19
25.01.13,13:35
Ku kozmetike na 100% prírodnej báze by som bola len trošičku opatrná, lebo aj pleseň (ktorá vzniká keď nie je prítomný žiaden stabilizátor účinných zložiek, ktoré sa rýchlo rozkladajú prístupom vzduchu a pod.) je tiež 100% prírodná, ale už nie až tak pre pleť prospešná.
b.

Keďže to všetko sú rastlinné výrobky v mojom odkaze, tak plesne rozkladajú organickú hmotu. Plesne nájdeme na zahnívajúcich organických substrátoch. Hnitie organických zvyškov prebieha všade (v teplom a vlhkom prostredí, pod vodou...).
Veľmi veľké množstvo tých produktov (napr. krémy) sa hneď dajú do chladničky (čiže chladné miesto, lebo tam sa plesne nerozmnožujú). Tie krémy, keby že si to prečítaš, tak za každým "receptom" je približne, že sa to nemá používať viac (v priemere) ako 1 rok, a nie ako tie vaše (práve pozerám na jednu krabičku) 2-3 roky. A ten chalan čo to vyrába je vyštudovaný etnobotanik (veda ktorá skúma vzťahy medzi rastlinami a človekom - ako pôsobia rastlinné látky na ľudský organizmus), takže vďaka hentakým ľuďom existuje napríklad aj Mary Kay (aj keď z 50 vecí čo obsahuje krém napr. tých čo ponúkate aj vy je prírodných asi 5 a všetko ostatné je chémia jak vyšitá). Trocha biológie a chémie. A len tak pomimo Mary Kay Ash môže hovoriť o neviem čom všetkom, ale genetiku neoblafneš. Týmto som ťa ale nechcela uraziť, len som napísala čo si myslím, pretože odkedy mi Mary Kay zhoršila môj pôvodný stav kože nadávam na túto značku (našťastie sa mi to upravilo).
pralinka19
09.02.13,18:05
Už tu bolo veľa popísaného, zatiaľ ti stačí hydratačný krém ale každému vyhovuje niečo iné, takže je zbytočné radiť niečo konkrétne. Ja mám celkom problematickú a citlivú pleť a hlavne oči. Očný krém už ani nepoužívam po tom ako mi po viacerých pokusoch napuchli oči tak, že som ich nemohla ani otvoriť. Teraz si na oči dávam len modrú indulonu a môžem povedať že vrásky čo sa mi začali pod očami robiť sú stabilizované, dokonca možno lepšie keď je pleť vyživená a premastená aj bez drahých krémov. Ale to som sa už rozpísala, to hlavné čo som chcela dodať: nezabúdaj na krk, na tom vidieť stopy starnutia najviac. Neviem ako ostatní, ale mňa nikdy nenapadlo si natierať aj krk až kým mi to nepovedala jedna známa kozmetička a odvtedy sa jej rady držím.
veve24
10.02.13,06:55
Dakujem vam vsetkym za tipy :) Urcite si budem castejsie natierat ten krk. Aj doteraz som to robila ale priznavam, ze nie vzdy. Kupila som si obycajnu modru niveu a som spokojna :) K tomu som si doma vyrobila vlstne serum zo sipkoveho a hroznoveho oleja. Som s tym zatial spokojna, plet je pevnejsia :)
lujza.j
10.02.13,07:24
Dakujem vam vsetkym za tipy :) Urcite si budem castejsie natierat ten krk. Aj doteraz som to robila ale priznavam, ze nie vzdy. Kupila som si obycajnu modru niveu a som spokojna :) K tomu som si doma vyrobila vlstne serum zo sipkoveho a hroznoveho oleja. Som s tym zatial spokojna, plet je pevnejsia :)
stále treba....a nezabudni na dekolt .....