gerlach
08.12.12,19:53
Mam problem z autom ktore som chcel predat inemu zaujemcovi .Lenže sa vyskytol problem v tom že auto bolo napisane na otca kedže otec zomrel a my sme nevedeli že to treba dat do dedickeho konania :Pan ktorý auto zobral s tym že papiere dame dokopy neskor lenže sa blíži koniec roka a on nedal urobit EK STK .Dozvedel som sa že je za to pokuta cca 350 eur kedže sa jedna o Fiat 125 jeho cena ani neni taka ..Pan my oznamil že dlho sa vybavuje konanie tak ho dal zošrotovat teraz neviem čo s tim vdaka za rady z pozdravom Gerlach PS ospravedlnujem sa za pravopis
buchač
08.12.12,19:12
Zdravim vás poradaci . Mam problem z autom ktore som chcel predat inemu zaujemcovi .Lenže sa vyskytol problem v tom že auto bolo napisane na otca kedže otec zomrel a my sme nevedeli že to treba dat do dedickeho konania :Pan ktorý auto zobral s tym že papiere dame dokopy neskor lenže sa blíži koniec roka a on nedal urobit EK STK .Dozvedel som sa že je za to pokuta cca 350 eur kedže sa jedna o Fiat 125 jeho cena ani neni taka ..Pan my oznamil že dlho sa vybavuje konanie tak ho dal zošrotovat teraz neviem čo s tim vdaka za rady z pozdravom Gerlach PS ospravedlnujem sa za pravopis
Jasné je len iba to dedičské konanie - ibaže tu sa dá povedať iba to , že ..." neznalosť zákona neospravedlňuje ".....

Špecifikuj problém presnejšie ...
gerlach
08.12.12,19:21
Jasné je len iba to dedičské konanie - ibaže tu sa dá povedať iba to , že ..." neznalosť zákona neospravedlňuje ".....

Špecifikuj problém presnejšie ...

Problem je v tom že skončilo stk emisna a on dal auto zošrotovat lebo vybavovanie konania trva dlho .Od nove roku su pokuty ked neni stk a emisna prišla zaplatit aj poistka neviem ako z toho dam ho policii že zlikvidoval cudzu vec a pod alebo ako na to vdaka
buchač
08.12.12,19:32
Problem je v tom že skončilo stk emisna a on dal auto zošrotovat lebo vybavovanie konania trva dlho .Od nove roku su pokuty ked neni stk a emisna prišla zaplatit aj poistka neviem ako z toho dam ho policii že zlikvidoval cudzu vec a pod alebo ako na to vdaka
Pán dal zošrotovať cudzie auto ???
Ale ako dal zošrotovať auto ???....veď predsa nebol majiteľ ...

Šak jasné , že musíš na polícií riešiť ...
Veď bez tých prepisov na PZ sa ani platenia poistiek nezbavíš ....

No ....máš pekný problém na riešenie ...
gerlach
08.12.12,19:43
Pán dal zošrotovať cudzie auto ???
Ale ako dal zošrotovať auto ???....veď predsa nebol majiteľ ...

Šak jasné , že musíš na polícií riešiť ...
Veď bez tých prepisov na PZ sa ani platenia poistiek nezbavíš ....

No ....máš pekný problém na riešenie ...




No a ako sa zbavit tohto problemu bez toho aby som nemusel nejakemu tupcovi odkrutit hlavu ta policia je my jasna ale čo dalej ved papiere od auta mam ja kvoli vybavovaniu dedickeho konania teraz my ho asi nebude treba
blavaciko
08.12.12,21:47
kto je to "ON"? ten pan, co dal zosrotovat auto?
gerlach
09.12.12,06:42
kto je to "ON"? ten pan, co dal zosrotovat auto?


ano on je ten čo dal zošrotovat auto
Ice dive
09.12.12,07:59
no pokiaľ tomu správne rozumiem, auto je písané ešte na nebohého otca... auto je tiež už na onom svete... takže poistku a ani pokutu ako NEmajiteľ auta platiť nebudeš... nakoľko za to nie si zodpovedný a nie je to tvoja povinnosť...

takže na tvojom mieste by som zašiel za tým pánom vypýtal si potvrdenie o ekologickej likvidácií auta zašiel na políciu odovzdal značky a papiere s tým, že otec zomrel auto bolo zošrotované... tu máte papiere dajte mi potvrdenie...
blavaciko
09.12.12,08:02
ano on je ten čo dal zošrotovat auto

ale kto je to?
ako sa dostal k autu? odkial ho ma? preco ho zlikvidoval?
kto je to???
gerlach
09.12.12,08:08
no pokiaľ tomu správne rozumiem, auto je písané ešte na nebohého otca... auto je tiež už na onom svete... takže poistku a ani pokutu ako NEmajiteľ auta platiť nebudeš... nakoľko za to nie si zodpovedný a nie je to tvoja povinnosť...

takže na tvojom mieste by som zašiel za tým pánom vypýtal si potvrdenie o ekologickej likvidácií auta zašiel na políciu odovzdal značky a papiere s tým, že otec zomrel auto bolo zošrotované... tu máte papiere dajte mi potvrdenie...


a nebude problem že som umrtie otca nenahlasil lebo som dedič a poistka je na brata lebo on je zdravotne postihnuti maju rovnake mena len datumy narodienia nie on my navrhol aby som ho dočasne odhlasil a po roku ževraj nebude treba nič tak neviem
gerlach
09.12.12,08:10
ale kto je to?
ako sa dostal k autu? odkial ho ma? preco ho zlikvidoval?
kto je to???

To je pan od ktoreho som kupil v bazare auto a kedže videl že som prišiel v zachovalom Fiate 125 tak my navrhol či ho nechcem predat kedže sme sa stahovali a druhe auto som nemal kde dat tak som suhlasil
Ice dive
09.12.12,08:17
a nebude problem že som umrtie otca nenahlasil lebo som dedič a poistka je na brata lebo on je zdravotne postihnuti maju rovnake mena len datumy narodienia nie on my navrhol aby som ho dočasne odhlasil a po roku ževraj nebude treba nič tak neviem

akože si úmrtie otca nenahlásil? to ho máte ešte doma a nedali ste ho ani pochovať??? no ak je poistka na brata, ale držiteľom v papieroch je otec, tak ju môže brat ukončiť zákonným spôsbom 6 týždňov pred výročím zmluvy....
gerlach
09.12.12,08:37
akože si úmrtie otca nenahlásil? to ho máte ešte doma a nedali ste ho ani pochovať??? no ak je poistka na brata, ale držiteľom v papieroch je otec, tak ju môže brat ukončiť zákonným spôsbom 6 týždňov pred výročím zmluvy....



otca sme samozrejme pochovali len nikoho nenapadlo že auto ktore je na neho tak spada do dedicstva a šek za poistku na druhy rok už prišiel
buchač
09.12.12,10:33
Keď tak čítam tie všetky príspevky , nuž zareagujem na tento ...celkom sa hodí

No a ako sa zbavit tohto problemu bez toho aby som nemusel nejakemu tupcovi odkrutit hlavu ta policia je my jasna ale čo dalej ved papiere od auta mam ja kvoli vybavovaniu dedickeho konania teraz my ho asi nebude treba
Sorry , ale budem asi nepríjemný ...

Tupec je ten dotyčný ???
IBA ON ???
Ty a všetci naokolo ste asi normál ...čo ?
Nuž , NEMYSLÍM SI ....
Do dedičského konania sa iné veci dávajú a nie ešte auto .
Auto nebožtíka otca , písané na invalidného brata , ktoré si bez papierov predal Ty , nakoľko je výhodnejšie dočasné odhlásenie...

...." a po roku ževraj nebude treba nič tak neviem "....
Ale bude ...


...ešte blbá otázka .......
Peniaze za auto ste dostali ...máte ich vôbec ??????
draik
09.12.12,10:37
Skúste ísť na dopravný inšpektorát, predložiť potvrdenie o ekologickej likvidácií vozidla (bez neho auto neodhlásite), úmrtný list vlastníka vozidla, požiadať policajta o vyradenie a dúfať, že Vám ako potomkovi nebohého vyhovie bez ďalších formalít. Netlačte na pílu, ak by sa v tom začali aktívni úradníci vŕtať, máte ako dediči zarobené na problém, nielen kvôli STK a EK, ale predovšetkým preto, že vlastník vozidla nemal zaplatené PZP.
misoft
09.12.12,10:49
> gerlach: tupci ste všetci - on, ty, tvoj brat.
On: kúpil auto od niekoho, čo ani majiteľom nie je a zrazu zistí, že ešte by sa malo riešiť v dedičstve - šak to neplatná KPZ, mal lóve späť pýtať, auto vrátiť - nie zošrotovať. Inak takto poškodil cudzí majetok, bo papierovo je furt vaše (teda nebožtíkovo).
Ty a tvoj brat: Idete do dedičského konania a nespomeniete si na auto? Veď papiere hovorili jasne, komu patrí. A tvoj brat: platí poistku na auto, čo ani jeho nie je. Poisťovne z toho mali bohovskú radosť, vysomáriť sa z toho mišmašu. Inak - aby to nekvalifikovali ako poistný podvod! Teda si predal cudzie auto bez akýchkoľvek splnomocnení a potvrdení.

Takže pýtaj od "on" značky (ak ich ešte má) - pretože sú stále tvojho nebohého otca - potvrdenie o likvidácii auta - lebo stále je ešte nebohého otca - vráť mu peniaze, anuluj KPZ (i tak bola neplatná), vysporiadaj v dedičskom auto, pochoduj na políciu a do poisťovne a odhlasuj. A chýbajúce poistné - zacáluj - za blbosť sa platí.
A tvoj brat 6 týždňov pred koncom poistky - ukončiť poistku.

Inak - budeš platiť do konca (kým nebudú dediť po tebe a nenapravia tvoj bordel).