feny
09.12.12,11:21
Dobry den
Chcel by som sa opyatat ako uskutocnit predaj pozemku ak sa predavajuci nachadza v USA jedna sa len o maly podiel coz cini iba 44m2 ktoreho je on vlastnikom. A ake zmluvy mi ma ten doticny poslat... Dakujem
hubatá
09.12.12,10:46
Ak vieš adresu do Ameriky, tak postupuješ ako na Slovensku: pošleš mu na podpis kúpno-predajnú zmluvu a podpísanú u advokáta ti ju on pošle naspať. Buď budeš mať zmluvu napísanú dvojjazyčne alebo dáš na kataster overený preklad. Kataster ti povie aké doklady k prevodu budeš potrebovať. Keďže to nebude lacná záležitosť, oslov nejakého notára alebo usadeného advokáta, čo ti poradí a vyzná sa v medzinárodnom práve.
blavaciko
09.12.12,13:24
nebude potrebny na zmluve apostil?
Mária27
10.12.12,17:14
On si tam dá iba overiť podpis notárom, žiadna verejná listina z cudziny sa na Slovensku uznávať nebude, netreba apostil. Nebude sa ani overovať zmluva, len podpis.

Pozri notársky poriadok = zák. 323/1992
§ 58
Legalizácia
(1) Legalizáciou notár alebo ním poverený zamestnanec osvedčuje, že osoba,ktorej podpis má byť osvedčený v jeho prítomnosti, listinu vlastnoručnepodpísala alebo podpis na listine uznala pred ním za vlastný. Pre zistenietotožnosti tejto osoby platí § 48.
(5) Osvedčovanie pravosti podpisu na listinách so vzťahom k cudzinevykonáva výlučne notár.