emartina
09.12.12,17:32
Dobrý deň všetkým,
potrebujem poradiť. Stala sa mi taká vec, že od augusta som pracovala na mandátnu zmluvu, v práci som potrebovala založiť živnosť, čo som založila v októbri. Som študent, takže žiadne odvody som zatiaľ neplatila. No bohužiaľ, v práci končím a teda chcem zrušiť čím skôr živnosť a všetko potrebné náležitosti, lebo to už nepotrebujem a zbytočne to budem mať. Je to v podstate len pár mesiacov. Moja otázka znie, koľko som musela zarobiť, resp. aká je maximálna suma zárobku za všetky mesiace od kedy som registrovaná ako platiteľ dane, ktorú som mohla zarobiť, aby som vôbec nemusela podávať daňové priznanie. Alebo sa daňové podáva automaticky vždy? Určite sa to tu rozoberalo, no neviem to nájsť, a kto tomu rozumie tak by som poprosila pomoc.

ďakujem
grammatika
09.12.12,16:37
daňové priznanie sa nepodáva ak je príjem za rok do 1/2 nezdaniteľnej čiastky na daň (NČ za rok 2012 = 3 644,74 €)
emartina
09.12.12,16:56
čiže tých 1822Eur? teda, ak som toľko nezarobila, tak nepodávam na rok daň. priznanie?
Gabhus
27.03.13,13:42
Spýtam sa - ak z daňového priznania vyplýva daňová povinnosť 4 centy - musí ju subjekt zaplatiť? Nie je tam nejaká hranica? kedysi bola - ale ešte asi v devädesiatych rokoch. Ďakujem.
Tweety
27.03.13,14:22
Spýtam sa - ak z daňového priznania vyplýva daňová povinnosť 4 centy - musí ju subjekt zaplatiť? Nie je tam nejaká hranica? kedysi bola - ale ešte asi v devädesiatych rokoch. Ďakujem.
Aj teraz je. Výška dane, ktorú za určitých podmienok netreba platiť, je 3,32 €.
Gabhus
28.03.13,03:23
Ďakujem. Totiž som niesla DP a preberajúci pracovník mi tvrdil, že ak dôchodkyňa tie 4 centy nezaplatí, že bude mať problém.... Ja som tvrdila že asni nie, no tak som rada že tých 3,32 platí. Predtým to bolo myslím 100 SK, ale ďakujem ešte raz. Pekné sviatky:);)
Indeed
28.03.13,03:54
je to blud, ako može vyjsť dań 0,04 eur ??