ojka
27.02.06,09:20
Ak podávam priznanie za dieťa, ktoré má účet v banke mám priložiť výpisy z účtu alebo nie. Chcem uplatniť vrátenie zrážkovej dane
STRELEC
27.02.06,08:22
Výpisy z účtu sa neprikladajú.
martina12
27.02.06,08:31
Ak podávam priznanie za dieťa, ktoré má účet v banke mám priložiť výpisy z účtu alebo nie. Chcem uplatniť vrátenie zrážkovej dane

Možno som mimo, ale dá sa uplatniť vrátenie zrážkovej dane z úrokov na bankovom účte. To počujem prvý krát.... :confused:
Katija
27.02.06,09:01
Možno som mimo, ale dá sa uplatniť vrátenie zrážkovej dane z úrokov na bankovom účte. To počujem prvý krát.... :confused: Áno môže sa podať DPFO typ B. Umožňuje to § 43 ods. 7 zákona 595/2003 Z.z. Ak bude preplatok na dani vyšší ako 100,- Sk, tak ho DÚ vráti. Katija:):cool:
ojka
27.02.06,09:02
No dobre a na základe čoho si daň. úrad odsúhlasí, že je to správne?
HUPKA64
27.02.06,09:05
Za podané DP zodpovedá daňovník. Správca dane to posúdi až pri kontrole. Ak zistí, že je to nesprávne tak potom to dá do zápisu z daňovej kontroly.

Až pri kontrole sa predkladajú doklady, medzi nimi sú aj bankové výpisy a tak sa zistí, či je to správne, alebo nie.
STRELEC
27.02.06,09:26
Za podané DP zodpovedá daňovník. Správca dane to posúdi až pri kontrole. Ak zistí, že je to nesprávne tak potom to dá do zápisu z daňovej kontroly.

Až pri kontrole sa predkladajú doklady, medzi nimi sú aj bankové výpisy a tak sa zistí, či je to správne, alebo nie.
Namiesto "súhlasím" s HUPKA64: ani pri podávaní iných priznaní nepredkladáme predsa účtovné doklady hneď s priznaním.
Adresované vlastne : "ojka"