ekopo
10.12.12,08:09
Je zaujímavé ako jednoducho sa môže jednostranne previesť dohoda z EZU na podávanie dokumentov do eTax...
citujem časť dohody cez EZU

"(3) Táto dohoda zaniká:
a. na základe obojstrannej dohody
b. na základe výpovede ktorejkoľvek zo strán dohody. Výpoveď musí byť
písomná a doručená druhej strane dohody. Výpovedná lehota je 10 kalendárnych
dní a začína plynúť nasledujúci deň po dni doručenia výpovede druhej strane
dohody."

V dohode nie je zmienka o prípadnej migrácii z jedného systému do druhého......
Je to v poriadku? Podľa mňa nie....
A zaslanie hesla mailom......k tomu sa už radšej nevyjadrujem......
srska
10.12.12,07:11
Je zaujímavé ako jednoducho sa môže jednostranne previesť dohoda z EZU na podávanie dokumentov do eTax...
citujem časť dohody cez EZU

"(3) Táto dohoda zaniká:
a. na základe obojstrannej dohody
b. na základe výpovede ktorejkoľvek zo strán dohody. Výpoveď musí byť
písomná a doručená druhej strane dohody. Výpovedná lehota je 10 kalendárnych
dní a začína plynúť nasledujúci deň po dni doručenia výpovede druhej strane
dohody."

V dohode nie je zmienka o prípadnej migrácii z jedného systému do druhého......
Je to v poriadku? Podľa mňa nie....
A zaslanie hesla mailom......k tomu sa už radšej nevyjadrujem......zľahčili si ale na druhej strane - kto by tam zas rád chodil s novými lajstrami
ekopo
10.12.12,07:12
nie, z toho vychádza, že niekto môže všetko , ako sa to hodí (aj na to som chcel poukázať)........
srska
10.12.12,07:29
nie, z toho vychádza, že niekto môže všetko , ako sa to hodí (aj na to som chcel poukázať)........máš pravdu (už som minulý týždeň čítal niekde právny názor k tomu preklopeniu a posielaniu nových id)
Tweety
10.12.12,07:30
máš pravdu (už som minulý týždeň čítal niekde právny názor k tomu preklopeniu a posielaniu nových id)
Jednoznačne porušujú Zákon o ochrane osobných údajov.
srska
10.12.12,07:33
Jednoznačne porušujú Zákon o ochrane osobných údajov.porušujú aj iné a všetci to majú na háku (zodpovednosť = 0)
ekopo
10.12.12,07:46
ale keby si ty niečo nedajbože porušil, zmeškal termín, tak by ti skoro hrozili Leopoldovom
Niečo by sa s tým malo robiť.....


ešte k dohode , príloha č.1 autorizácia FO daňovým subjektom, cit:

"daňový subjekt ...xy....týmto autorizujem na podávanie písomností doručovaných prostredníctvom EZU
nižšieuvedenú fyzickú osobu ako používateľa EZU v mene daňového subjektu fyzickú osobu .......zz....."


čiže neoprávňuje ma k ničomu inému...........len k podávaniu cez jeden uvedený systém ... ale hlavne že všetky subjekty mám v eTaxe....
ekopo
11.12.12,11:40
Čo nás ešte čaká zo strany štátnej správy? Prehliadka moci?
Replasťačka
11.12.12,11:45
Čo nás ešte čaká zo strany štátnej správy? Prehliadka moci?
ja rozmýšľam nad štrajkom účtovníkov, ekonómov, malých a stredných podnikateľov ...
Topas
11.12.12,21:20
ja rozmýšľam nad štrajkom účtovníkov, ekonómov, malých a stredných podnikateľov ...

Myslím, že štát by sa potešil, keby sme štrajkovali a nepodávali DPH, prehľady, výkazy a pod. To by bolo príjmu do rozpočtu z pokút.
ekopo
12.12.12,08:57
v súvislosti s dohodami ma napadlo, ...mám nejakú dohodu ešte v "starom" eTaxe čiže do 5-dní krycí list, požiadam o "preklopenie" starej dohody na novú a nemusím dávať krycí list.....a budem mať všetkých pokope....
a prečo by sa to nemalo dat ?
dvd
22.12.12,11:41
podľa mňa bolo EZU lepšie ako e-Dane, po roku sa opäť vraciame späť.

moja skúsenosť: podal som DPH za 11/2012 cez nové e-Dane a následne som sa išiel kuknúť cez prehliadač či to tam dorazilo, samozrejme že až po niekoľkých minútach. Potom som si zmenil heslo v prehliadači a išiel som cez e-Dane podať Prehľad za 11/2012. S novým heslom sa nedalo nič poslať, iba so starým - t.j. na stránke FR fungovalo jedno heslo a v aplikácii e-Dane iné, no bordel čo stál niekoľko miliónov eur takto funguje.....
bodliak
28.12.12,07:59
Tak neviem. V jednej vete tak, v druhej onak.
Robia si z nás bláznov...
srska
28.12.12,08:04
Tak neviem. V jednej vete tak, v druhej onak.
Robia si z nás bláznov...normál. mne včera dp dph prešli cez ezu ok
KEJKA
28.12.12,12:12
EZU funguje aj dnes.
VÍNO NITRA
28.12.12,12:35
Zlaté EZU. Bude mi za ním smutno.