Sofra
10.12.12,11:52
Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu ako je to s povinnosťami vlastníkov byt. Som vlastníkom bytu v bytovej jednotke avšak mám iné trvalé bydlisko. Byt je momentálne prázdny, neobývaný. Povinné poplatky si platím (fond opráv, voda a pod.). Môj problém: predseda vlastníkov bytov vyvesil rozpis upratovania suterénu ako aj snehu (v zimnom období) a samozrejme, že "nezabudol" ani na moje meno. Pod rozpis ešte uviedol, že v prípade že sa v zime stane nejaký úraz vplyvom neupratania prístupovej cesty, tak všetku zodpovednosť na seba preberá vlstník bytu, ktorý mal v tom období "SLUŽBU". Príde mi to dosť blbé, to mám akože chodiť upratovať suterén a odhŕňať sneh na cca 100m prísupovej cesty aj keď tam nebývam?? Prosím o radu ďakujem Zuzana
Tweety
10.12.12,10:53
Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu ako je to s povinnosťami vlastníkov byt. Som vlastníkom bytu v bytovej jednotke avšak mám iné trvalé bydlisko. Byt je momentálne prázdny, neobývaný. Povinné poplatky si platím (fond opráv, voda a pod.). Môj problém: predseda vlastníkov bytov vyvesil rozpis upratovania suterénu ako aj snehu (v zimnom období) a samozrejme, že "nezabudol" ani na moje meno. Pod rozpis ešte uviedol, že v prípade že sa v zime stane nejaký úraz vplyvom neupratania prístupovej cesty, tak všetku zodpovednosť na seba preberá vlstník bytu, ktorý mal v tom období "SLUŽBU". Príde mi to dosť blbé, to mám akože chodiť upratovať suterén a odhŕňať sneh na cca 100m prísupovej cesty aj keď tam nebývam?? Prosím o radu ďakujem Zuzana
ÁNo presne tak, si vlastníkom, máš teda aj povinností nielen práva.
Sofra
10.12.12,11:23
OK to je mi jasné, len si neviem predstaviť cestovať v zime zo zahraničia upratať suterén a tiež sneh:)
Tweety
10.12.12,11:25
OK to je mi jasné, len si neviem predstaviť cestovať v zime zo zahraničia upratať suterén a tiež sneh:)
Môžeš tým niekoho poveriť.
Xanti
10.12.12,11:25
OK to je mi jasné, len si neviem predstaviť cestovať v zime zo zahraničia upratať suterén a tiež sneh:)
Dohodni sa s nejakým susedom, že to bude pratať za teba a dáš mu dáku odmenu. A nemusíš nikam cestovať.
buchač
10.12.12,11:28
Hehehehehehe......že poveriť ......a nie náhodou požiadať ???
Tweety
10.12.12,11:37
šak požiadam, poverím, v podstate delegujem povinnosť
arizona
10.12.12,11:38
Ja som byvala prv v cinziakoch,ale nikdy som sneh neodpratavala./ani susedia/
Vzdy sa o to staral domovnik,alebo niekto,kto mal na starosti uptratovanie cinziaku.

Ak nemate taketo sluzby, tak treba poziadat nejakeho suseda,ktory to bude robit za vas
Sofra
10.12.12,12:48
Ďakujem za príspevky. Veľmi mi to nepomôže, pretože v činžiaku nikoho nepoznám, kúpila som si byt a momentálne v ňom nebývam. Suterén som ešte ani poriadne nevidela, nie to ešte zašpinila a už ho musím upratovať - nehovoriac o snehu:mad: No nič nejak sa s tým vyporiadam. Ešte jedna otázka, v prípade, že sa naozaj niekomu niečo stane - pošmykne sa alebo podobne - to ma budú za to stíhať?????Alebo čo????
Mária27
10.12.12,17:37
Veď to oznám správcovi, on niekoho nájde - ak zaplatíš:)
buchač
10.12.12,17:43
....júúúj ...šak aj delegovanie sa dá odmietnuť ...