sabikeuk
10.12.12,13:02
Dobry den,

predavam byt ale kedze zijem v zahranici tak som splnomocnil mamu na vsetky pravne ukony spojene s predajom bytu.

Realitka teraz prisla stym ze banka vyzaduje plnu moc podpisanu (uradne overeny podpis) mnou a mojou mamou kedze kupujuci berie uver. Je to standardny postup ? Preco nestaci splnomocnenie ?

Dakujem,
Daniel
zknihy
10.12.12,14:22
Hlavne tam musí byť správna formulácia .
Napr Splnomocňujem k podpisu KPZ na predaj bytu adresa , LV (za cenu xxx ) podpisy MUSIA byť overené a musí to byťv slovenčine.

Aby sa obmedzili podvody.
sabikeuk
10.12.12,14:43
Hlavne tam musí byť správna formulácia .
Napr Splnomocňujem k podpisu KPZ na predaj bytu adresa , LV (za cenu xxx ) podpisy MUSIA byť overené a musí to byťv slovenčine.

Aby sa obmedzili podvody.

Splnomocnenie mam ale banka chce dalsie tlacivo - plnu moc, a kedze som v zahranici tak to znamena ze bud budem musiet prist na SK alebo ist na ambasadu...lenze byt ja aj na moju manzelku a ta je v 36 tyzdni tehotenstva takze prilet na SK neprichadza do uvahy, a ani 5 hodinova cesta na ambasadu....
zknihy
10.12.12,15:11
Splnomocnenie mam ale banka chce dalsie tlacivo - plnu moc, a kedze som v zahranici tak to znamena ze bud budem musiet prist na SK alebo ist na ambasadu...lenze byt ja aj na moju manzelku a ta je v 36 tyzdni tehotenstva takze prilet na SK neprichadza do uvahy, a ani 5 hodinova cesta na ambasadu....

Keď je taká fajnová :

tlačivo poslať mailom / text taký aby rozumel miestny overovateľ / overiť / poslať poštou / úradne preložiť / overiť mamin podpis / odovzdať.
Mária27
10.12.12,17:23
Je rozdiel overovať listinu (na ambasáde a pod.) a overovanie len podpisu - to ti overí notár aj tam.
arizona
10.12.12,18:46
Aj ked niekomu das splnomocnenie na predaj nehnutelnosti a je aj 100% spravne sformulovane, niektore banky ho k zobratiu uveru neuznaju, niektore ano. /nedavna osobna skusenost/

Skuseni realitaci vedia s tym pomoct, ze napr.to vybavia v banke,alebo odporucia klientovi inu banku na zobratie uveru.
sabikeuk
13.12.12,06:33
Potrebujem dat plnu moc mame na predaj bytu, mozem to spravit takto?
Zijem v anglicku, notar v uk overi moj podpis, overenie poslem na Apostilu, apostila sa uradne prelozi na sk, mame popdise plnu moc a overi podpis u notara ...
verkaz
13.12.12,06:59
Najlepšie bude, keď sa budeš informovať priamo v banke, ktorá to požaduje. Určite tam dobre poradia, veď ide o úver, na ktorom zarobia.