Stefan2005
10.12.12,19:06
Mám jeden notebook s integrovaným WiFi. Pretože načítavanie stránok sa mi zdá pomalé, pripojil som k NB USB Wi-Fi kľúč, ktorý sa bez problémov (pod Win7) inštaloval... a zdá sa mi lepšia odozva, rýchlejšie načítavanie stránok.

Moja otázka - môžu tieto dve WiFi fungovať vedľa seba, či treba odstaviť pôvodné wifi notebooku ? Je dokázané, že pridané wifi môže byť prospešné?
Vlado40
10.12.12,18:08
Skúsil si aj preinštalovať ovládač?
Stefan2005
10.12.12,18:12
ktorý ? ten pôvodný ? nie, neskúšal, notebook bol predinštalovaný...
Stefan2005
10.12.12,18:20
... tak som skúsil aktualizáciu ovládača - skončilo hláškou, že jeho softvér je aktuálny (mám Atheros AR5B97 Wi-Net-Adapt)

... USB je 802.11 W-Lan Card....
Vlado40
10.12.12,18:22
Áno.Preinštalovať ovládač na wifi kartu v NTB.Skús si nainštalovať Super ovládač alebo Driver Genius.Po nainštalovaní aktualizuj program a spusť sken.
http://www.superovladac.sk/
http://www.driver-soft.com/
misoft
10.12.12,18:25
Teoreticky: obe WiFi by fungovať vedľa seba mohli (každá by mala mať svoju MAC adresu), ale výhoda by z toho nebola žiadna _ net by sa nezrýchlil. Pokiaľ sa ti nepodarilo "rozhýbať" riadne integrovanú WiFi - deaktivuj ju a používaj USB. Noťas sa potom "prestane" zaoberať odstaveným a bude primárne prijímať z USB WiFi.
Stefan2005
10.12.12,18:31
Teoreticky: obe WiFi by fungovať vedľa seba mohli (každá by mala mať svoju MAC adresu), ale výhoda by z toho nebola žiadna _ net by sa nezrýchlil....

... práve zvýraznené ma zarazilo - v routeri mám nastavené WiFi prístupy podľa MAC adries - žiadnu novú som nepovoloval, a predsa došlo k badateľnému zrýchleniu notebooku...
misoft
10.12.12,18:40
Píšem - mala by mať - pretože USB WiFi WLAN je ako samostatná karta. Preto sa čudujem. Skús sa pozrieť, akú má MAC adresu tvoja integrovaná WiFi a porovnaj s USB kartou. Je možné, že USB prevzala MAC adresu tej integrovanej (noťas jej ju pridelil).
Stefan2005
10.12.12,19:10
Takže - stiahol som si nástroj na aktualizáciu ovládačov - (SlimDrivers free - docela dobrý) - a ten na rozdiel od Windowsu našiel nový ovládač - vytvorili bod obnovy, zálohoval pôvodné ovládače, nainštaloval nové...

skúsim, čo to urobí - potom ešte porovnám rýchlosť so súbežne pripojeným USB WiFi...
ďakujem Vám za doterajšie nápady...
Stefan2005
10.12.12,20:14
... inštalácia nových ovládačov priniesla určité zlepšenie, no s prídavným USB WiFi je to svižnejšie...