dodyfeky
10.12.12,21:11
Zdravím poraďáci. Chcem si dat vyrábať moje produkty, ktoré som vymyslel a navrhol vo firme, ktorá sa zaoberá u konkrétnou výrobou. Potreboval by som ale od Vás skúsenejších poradiť, ako zmluvne podchytiť vzťah s dodávateľskou firmou a mnou ako podnikateľom, keďže ona bude výrobca mojich produktov, ja budem jediný predajca, resp. ja si budem rozhodovať čo s produktami ďalej v zmysle predaja. Ďalej ako zabezpečiť ochranu mojich produktov pred tým, aby firmu nenapadlo privlastniť si moje produkty. Vopred ďakujem.
felix1
10.12.12,21:42
Na jednej strane ti gratulujem, na druhej ta lutujem. Asi nevies ze dnes nie je problem vyrobit vyrobok ale ho predat. Ak mas zabehnutu siet predajcov, tento problem odpada. Aj ked nevieme o co sa jedna, problem bude velky, alebo este horsi. Ak je to predajne lokalne ( SR + 100km ) ohrozuje ta len niekto, kto ma zopar EUR naviac a len ciha na to komu ukradne napad. Ak je to predajne celosvetovo, skor ako sa tvoj vyrobok preda v krajinach okolo nas, zaplavi trh s tymto vyrobkom cinsky vyrobca... Sam sa rozhodni ci sa ti oplati ist do toho rizika alebo ponuknut produkciu niekomu kto ma uz predajnu siet. Ani v jednom pripade ti nikto nezaruci ze ta vyrobcovia/partneri nedobehnu, resp. obcas sa pri pri velkych prachoch aj v SR striela :(
SamuelSK
11.12.12,00:47
No ved presne to je na tom nevyhodne dnes nieco pre ludi vymyslat, ze original skor nez ho uvidim v obchode skopiruje nejaky cinan (alebo slovak, nemec, american co ma cinanov v cine) a uz je kopia na svete..
Patenty alebo take veci mas uz vyriesene ? :)
Inac drzim palce a prajem vela uspechov, nech s tym prerazis do celeho sveta :)
Dáša_
11.12.12,05:09
Podľa toho, čo to je možno zaregistrovať napríklad úžitkový vzor. Všetko záleží od toho, čo to je.
MartickaZpev
12.12.12,15:04
Dobrý, v prvom rade je potrebné právne podchytiť "vlastníctvo" tohto produktu. Do úvahy prichádza úžitkový vzor, čo je ale trochu finančne náročné. Tiež je potrebné spracovať dobrú zmluvu s dodávateľom, aby ste sa vyhli prípadným problémom. Všetko sa však viaže na viaceré okolnosti, ktoré asi nebudeš tu uvádzať :-)
Dáša_
12.12.12,15:10
Dobrý, v prvom rade je potrebné právne podchytiť "vlastníctvo" tohto produktu. Do úvahy prichádza úžitkový vzor, čo je ale trochu finančne náročné. Tiež je potrebné spracovať dobrú zmluvu s dodávateľom, aby ste sa vyhli prípadným problémom. Všetko sa však viaže na viaceré okolnosti, ktoré asi nebudeš tu uvádzať :-)

prečo myslíš, že úžitkový vzor je finančne náročný? To je práve v rámci ochrany jedna z tých najlacnejších veci http://www.upv.sk/?uzitkove-vzory-spravne-poplatky