kozliatko2
10.12.12,21:41
Dobry vecer, prosim Vas o radu. idem robit PU pozicovna spolocenskych siat. rada by som vedela, ako sa to uctuje. co som pochopila, tak su dva sposoby:
1. zaradit na 02x a odpisovat, co sa mi zda dost zlozite, ak by som som mala zaradovat 50 ks siat a odpisovat.
2. zaradit ako drobny IM. ale tu nechapem, ze co s tym dalej. nakupim 50 ks siat, zauctujem na 501, trby na 602. na konci roka musim robit inventuru a preuctovat to ako zasoby 112/501? ak ano, tak v akej sume, ked uz boli poziciavane? alebo jednoducho zaradit ako drobny IM, trzby uctovat 602 ak sa znicia, len vyradit z evidencie?
dakujem za odpoved.
IvoM
12.12.12,08:20
Dobry vecer, prosim Vas o radu. idem robit PU pozicovna spolocenskych siat. rada by som vedela, ako sa to uctuje. co som pochopila, tak su dva sposoby:
1. zaradit na 02x a odpisovat, co sa mi zda dost zlozite, ak by som som mala zaradovat 50 ks siat a odpisovat.
Ak spĺňajú šaty podmienku podľa §22.2 zákona o DzP tak sa zaradia a odpisujú, riešiť či je to zložité alebo nie je nepodstatné, osobne si ale myslím že aj keď by cena bola nad 1700 EUR tak ich použitie nemusí spĺňať to že ich "prevádzkovo-technické" funkcie budú dlhšie ako 1 rok.

2. zaradit ako drobny IM. ale tu nechapem, ze co s tym dalej. nakupim 50 ks siat, zauctujem na 501, trby na 602. na konci roka musim robit inventuru a preuctovat to ako zasoby 112/501? ak ano, tak v akej sume, ked uz boli poziciavane? alebo jednoducho zaradit ako drobny IM, trzby uctovat 602 ak sa znicia, len vyradit z evidencie?
Počuj a Ty ak kúpiš napríklad notebook za 400 EUR, tak ho na konci roka preúčtuješ na zásoby 112/501 na základe inventúry? Ak šaty nespĺňaju podmienku na hmotný majetok tak ich zaúčtuješ do spotreby 501AE a určite by som si robil ich evidenciu,
to čo opisujem je daňový pohľad.

dakujem za odpoved.
,