AdriankaJurko
11.12.12,08:18
Prosím Vás mohli by ste mi poradiť. Mám ukončené bakalárske štúdium v odbore Pedagogike. Dnes mi volali s jednej škôlky, resp. mamička nezrelej žiačky. Poskytla mi pracovnú ponuku ako asistentka jej dcéry kedže dievčatko neviem vychádzať s kolektívom a je proste nezrela v tejto oblasti. Bola by to práca len na doobedie. Chcem sa spýtať aký by som mala asi plat?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
alaya1
11.12.12,07:22
neupresnila si o aku asistentku ide. je to praca osobnej asistentky cez UPSVaR? Alebo je to praca asistenta ucitela?
AdriankaJurko
11.12.12,07:37
Bolo by to v materskej škole a ako asistentka učiteľa.
brontosaurus
11.12.12,17:23
Ak by ste bola prijatá oficiálne ako "Pedagogický asistent - asistent učiteľa v MŠ", tak by ste bola pedagogickým zamestnancom školského zariadenia a vzťahovali by sa na vás všetky zákony, vyhlášky a nariadenia ako na ostatných pedagogických zamestnancov.
Plat by ste mali potom taký, ako určujú tabuľky. Neuvádzate, či už máte za sebou nejakú pedagogickú prax. Ak nie, tak by ste boli zaradená do 8.PT, kde je pri plnom úväzku 454,50 EUR (cca 375 EUR v čistom). Pedagogický úväzok Pedagogického asistenta (asistenta učiteľa) v materskej škole je 28 hodín týždenne. Ak by ste bola len na doobedie, čiže na 4 hodiny denne, čo je 20 hodín týždenne a materská škola by vás na viac hodín nepotrebovala, tak by ste mali znížený úväzok a plat pri úväzku 20 hodín/týždenne by bol cca 285 EUR v čistom.
Ak nemáte ešte pedagogickú prax, po nástupe do práce budete zaradená aj na adaptačné vzdelávanie.
AdriankaJurko
14.12.12,16:24
Ďakujem za opoved :)
janka1710
27.12.12,18:50
píše sa " z jednej škôlky"