freddy87
11.12.12,12:31
Dobrý deň, chcem si nechať poradiť: Mám web, ktorý sa nezávisle venuje zahraničným Slovákom, je dobre navštevovaný a návštevníci sa často dopytujú na vypracovanie daňového priznania, či už v zahraničí alebo na Slovensku, nakoľko nemajú čas to riešiť.
Plánujem teda zaviesť poskytovanie vypracovania daň. priznaní pre Slovákov pracujúcich alebo podnikajúcich na živnosť v zahraničí. Už som aj dohodol spoluprácu na Slovensku s externou spoločnosťou, ktorá mi to bude zabezpečovať, teda to budem sprostredkúvať. V podstate potrebujem poradiť, ako to zmluvne dohodnúť a mám dilemu medzi dvomi spôsobmi:
Prvým je, že ja budem vo svojom mene vypracovávať DP a fakturovať zákazníkom a následne si to nechám externe vypracovať v účtovnej firme, ktorá bude fakturovať mne. Druhá možnosť je, že budem sprostredkovávať vypracovanie DP medzi návštevníkom mojej stránky a účtovnou firmou. V prípade sprostredkovania sa čiastočne zbavím zodpovednosti a v druhom prípade sa zbavím strachu z toho, že zákazník si to nechá urobiť napriamo v účtovníckej firme :)
Aký na to máte názor? Čo odporúčate? Prípadne, čo k tomu budem potrebovať?
Prosím o názory na predmetné spôsoby práce, nie na to, či to pôjde, kto bude môj zákazník, je to blbosť a pod. :)
freddy87
11.12.12,18:19
Vďaka za názor,

avšak ide o DP v zahraničí, ja nemám toľko času, aby som si naštudoval potrebné materiály ešte k tomu v cudzom jazyku, takže neprichádza do úvahy osobné vypracovávanie, živnosť mám, podnikám aj v inom.
KEJKA
11.12.12,22:46
za DP vždy zodpovedá daňový subjekt. Zodpovednosť spracovateľa sa môže týkať správnosti zostavenia DP a príslušných dokumentov v rozsahu poskytnutých dokladov. Pochybujem, že externá firma bude aj podpisovať za daňový subjekt a niesť plnú zodpovednosť.............aj ked všetko je otázka ceny.
A ty už vôbec nemôžeš podpisovať niečo, čomu nerozumieš. nebudeš to vedieť ani vysvetliť v prípade otázok. Vychádza mi to skutočne len na províziu za kontakt na daňovníka, prípadne náhradu za réžiu s tým spojenú.
Ale prajem ti, nech sa darí.
freddy87
12.12.12,11:19
Vďaka za ďalší názor, je mi jasné, že DP si podpisuje daňový subjekt, ktorého sa týka a nesie za neho zodpovednosť. Všetky nesprávne vyplnené veci, budú opravené na základe dohody bezplatne, tiež pokiaľ si finančný úrad vyžiada doplnenie nejakých skutočností, všetko následné je v cene spolu s celoročným daňovým poradenstvom.
Vyzerá to ta, že to budem robiť na seba a následne si to dávať vypracovávať externej firme. Viete mi poradiť akým typom zmluvy mám dohodnúť spoluprácu s externou firmou a na čo by som nemal v zmluve zabudnúť? Chcem hlavne aby firma zodpovedala mne za všetky chyby a komunikovala ona priamo so zákazníkom.
Economic
14.12.12,15:47
Firma spracujúca účtovníctvo sa bude zodpovedať firme, ktorej DP spracováva nie Tebe. Nájdi si radšej inú zárobkovú činnosť. Alebo nech Ti tá účtovná firma dá nejakú províziu za dohodenie klienta a basta.