Lusia Artuková
11.12.12,14:59
Dobry den, uz som uplne stratena a neviem ako sa zaregistrovat alebo autorizovat aby som mohla konecne podavat suhrny vykaz stvrtrocne elektronicky. Po 1.4 som podala suhrny vykaz na ich mail a zaniesla som to osobne. Bol tento postup spravny?

Momentalne pozeram ze uz sa da elektronicky, ale nemam ziadne overenie ani nic, aplikaciu edane mam spustenu ale ani netusim ci sa to odosliela cez aplikaciu ked to tam nikde nevidim.

Dokaze mi prosim vas niekto presne poradit s presnym postupom? Kde sa treba zaregistrovat a ako, ako odosielat suhrny vykaz neskor. Predtym tam bolo vydanie identifikatora, to nefungovalo vobec, teraz nevidim nikde o tomto ani zmienku

Dakujem velmi pekne za pomoc
KEJKA
11.12.12,23:00
identifikátor už nie je, a tvoje meno s podobnou otázkou som už čítala niekde inde......nedupľuj témy.
viac drsr.sk
Lusia Artuková
14.12.12,10:29
drsr si citam a stale nic, spomina sa tam nejaka ziadost o identifikator, ziadnu som nevyplnovala a ani nikde to tam na vyplnenie alebo nejaky postup vobec nevidim, moze mi teda niekto napisat postup co mam presne robit? som zaregistrovana po 1.4 takze som podavala suhrny vykaz len raz stvrtrocne cez mail a osobne na DÚ, teraz z toho co tam pisu nemozem vyjst.

Dakujem velmi pekne
tictac7
14.12.12,11:22
tak skús čítať s porozumením:

Od 1.12.2012 je na stránke finančnej správy sprístupnená aplikácia eDane/eTax, ktorá od tohto termínu umožňuje všetkým novým používateľom elektronických služieb registrovať sa na portáli eTAX a autorizovať pre elektronickú komunikáciu.

V tejto súvislosti oznamujeme tým platiteľom DPH, ktorí sa po 1.4.2012 nemohli registrovať na elektronickú komunikáciu a bolo im umožnené podávanie SV v papierovej forme alebo prostredníctvom mailovej adresy sv@financnasprava.sk , že dňom 1.12.2012 na základe vyššie uvedeného pominuli dôvody pre udelenie tejto výnimky.

Odporúčame daňovým subjektom platiteľom DPH, ktorí majú zo zákona povinnosť doručovať súhrnné výkazy elektronicky, aby si registráciu a autorizáciu na portáli eTAX pre elektronickú komunikáciu nenechávali na poslednú chvíľu a zaregistrovali sa v zmysle pokynov na stránke v časti Elektronická komunikácia, nakoľko v termíne do 20.12.2012 budú povinní si splniť svoju zákonnú povinnosť a podať SV elektronicky.

...z vyššie uvedeného vychádza, že si povinná sa zaregistrovať na elektronické podávanie SV
Lusia Artuková
14.12.12,12:21
Precitane znova, v prirucke edane sa pise "Pred odoslaním dokumentu na elektronickú podateľňu správcu dane musí mať používateľ aplikácie eDane - java vlastniaci elektronickú značku platné prístupové konto na Portál daňovej sekcie FR SR a
úspešne absolvovaný proces autorizácie pre daňový subjekt k elektronickým službám a registrácie na
DU. "

Jedine co mam je prihlasenie na drsr, ale ziadnu autorizaciu ani nic podobne som nerobila, nikde nevidim o tom ziadne info, staci ak ten vykaz vyplnim a odoslem s obycajnym prihlasenim na drsr?
srska
14.12.12,17:27
Precitane znova, v prirucke edane sa pise "Pred odoslaním dokumentu na elektronickú podateľňu správcu dane musí mať používateľ aplikácie eDane - java vlastniaci elektronickú značku platné prístupové konto na Portál daňovej sekcie FR SR a
úspešne absolvovaný proces autorizácie pre daňový subjekt k elektronickým službám a registrácie na
DU. "

Jedine co mam je prihlasenie na drsr, ale ziadnu autorizaciu ani nic podobne som nerobila, nikde nevidim o tom ziadne info, staci ak ten vykaz vyplnim a odoslem s obycajnym prihlasenim na drsr?ehm, a toto si čítala? http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/postup_el_komunikacie.pdf
Lusia Artuková
14.12.12,17:50
takze predpokladam ze pre mna je 4 bod novy uzivatel, na drsr zaregistrovana som, vytlacila som si registracny formular, takze len to zanesiem na DÚ s identifikacnym dokladom za ucelom autorizacie na podavanie suhrneho vykazu?
alebo este k tomu 2x vyplnene - Dohoda §13 ods.5 zákona č. 563/2009 (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/dohoda_563.doc)

Dakujem
Lusia Artuková
20.12.12,16:48
tak vie mi niekto napisat postup ako ten suhrny vykaz odoslat ? :( Nemam ziadny identifikator ani nic, staci zajst na DU odovzdat formular o registracii na drsr.sk a ziadat nieco na autorizaciu pre odosielanie elektronicky súhrny vykaz?