vojtula1
11.12.12,18:42
ahojte poradáci, do koľko eu ročne si môže niekto privyrobiť pri požičiavaní slávnostných šiat cez internet na bazare? Môže niekto požičiavať šaty (malý privýrobok) bez toho aby nemal živnosť? ďakujem
Mila123
11.12.12,17:59
takáto činnosť môže byť jednorázová, náhodilá, príležitostná......
na školení spomínali, že ak bude niekto raz do roka (každoročne) robiť Mikuláša, nie je to pre neho iba takýto, vyššie spomínaný príjem, pretože to robí opakovane, i keď iba raz do roka.......také je stanovisko DÚ.......
vojtula1
11.12.12,18:29
dobre a dajme tomu, kamarátka mi darovala slávnostné šaty pre deti, alebo rušila požičovňu, nechcem ich predať, môžem ich len tak požičiavať bez toho aby som si zakladala živnosť? do koľko eu si môžem ročne týmto privyrobiť?
ivka70
11.12.12,18:38
dobre a dajme tomu, kamarátka mi darovala slávnostné šaty pre deti, alebo rušila požičovňu, nechcem ich predať, môžem ich len tak požičiavať bez toho aby som si zakladala živnosť? do koľko eu si môžem ročne týmto privyrobiť?

Nemozes ich len tak poziciavat, ak ich budes ponukat na pozicanie inzeratmi a nechas si za ich poziciavanie platit.
Na to uz potrebujes zivnost.
vojtula1
11.12.12,19:02
A ako je to so zakladaním živnosti keby som chcela takto požičiavať šaty, mala by som to doma a chcela by som to požičiavať cez internet. Ak by to bolo na meno dôchodkyne, koľko sú teraz všetky mesačné poplatky, odvody, náklady na takúto živnosť? treba mať aj registračnú pokladňu ak by som to požičiavala len takto cez internet z domu? alebo sa dajú len tak spraviť nejaké doklady cez pc či ručne?
arizona
11.12.12,19:23
daj si do vyhladavaca "pozicovna siat "- to okiekno hore ;)