sorcerer
12.12.12,06:04
Mozem si ja ako zivnostnik (FO) kupit software urceny pre studentov, resp. domacnosti? Konkretne ide o MS Office a ESET Smart Security, rozdiely v cenach student/domacnost oproti podnikatel/firma su pomerne velke, v pripade MS Office dokonca astronomicke. Ide len o to, mat licenciu, alebo naozaj musim mat soft urceny pre podnikatelov/firmy?
Tweety
12.12.12,06:27
Mozem si ja ako zivnostnik (FO) kupit software urceny pre studentov, resp. domacnosti? Konkretne ide o MS Office a ESET Smart Security, rozdiely v cenach student/domacnost oproti podnikatel/firma su pomerne velke, v pripade MS Office dokonca astronomicke. Ide len o to, mat licenciu, alebo naozaj musim mat soft urceny pre podnikatelov/firmy?
Môžeš si kúpiť soft, samozrejme, ak ho budeš používať v súvislosti s podnikaním.
sorcerer
12.12.12,06:30
este raz :) chcem mat soft s licenciou. mozem si na podnikanie kupit verzie softov, ktore su urcene pre domacnosti/studentov?
Tweety
12.12.12,06:33
este raz :) chcem mat soft s licenciou. mozem si na podnikanie kupit verzie softov, ktore su urcene pre domacnosti/studentov?
Nenapísala som to jasne? Ak budeš mať faktúru na Teba ako živnostníka, môžeš ho mať v účtovníctve.
sthruska
12.12.12,06:46
Kúpiť môžeš :D. Ale užívať ich musíš v súlade s licenciou. A to by si nespĺňal. Nemá to vôbec nič spoločné s tým, či si to dá do nákladov. Z tohto dôvodu som osobne všetko poctivo kúpil a celé okolie si klepe na čelo.

Tento spôsob môžeš použiť na domácom PC, kde Ti na kontrolu ťažko niekto príde.
sorcerer
12.12.12,06:55
tak tak, nejde tu u uctovnictvo, lebo viem, ze do nakladov si to dat mozem. je to domaci PC, ziadny server ani klient v podnikovej sieti
veronikasad
12.12.12,06:56
Kúpiť môžeš :D. Ale užívať ich musíš v súlade s licenciou. A to by si nespĺňal. Nemá to vôbec nič spoločné s tým, či si to dá do nákladov. Z tohto dôvodu som osobne všetko poctivo kúpil a celé okolie si klepe na čelo.

Tento spôsob môžeš použiť na domácom PC, kde Ti na kontrolu ťažko niekto príde.
Platí to aj pre voľne stiahnutelný Open Office, ktorý mám nainštalovaný v PC, ktorý používam na podnikanie ?
kergulaan
12.12.12,07:01
No neviem, aby som nebol oznaceny za obchadzaca zakonov ale:
- kde mas pocitac, v kancli ci doma v obyvacke?
- robis na nom uctovnictvo?
- nestacili by ti programy zadarmo - openOffice + free antivirusy?

Ked si kupis verzie student/domacnost a das si ich ako naklad do uctovnictva, tak danovakom to vadit nebude, (v pripade ze aj pocitac mas evidovany na firmu, zivnost).
Jedine kto by ta mohol kontrolovat je "softwarova policia" ale o kntrole u zivnostnika som este nepocul.
sorcerer
12.12.12,07:06
uctovnictvo mi robia externe, pocitac sa bude pouzivat doma a na pracovnych cestach, kancelariu ako taku nemam
bodliak
12.12.12,07:11
Nenapísala som to jasne? Ak budeš mať faktúru na Teba ako živnostníka, môžeš ho mať v účtovníctve.

... ako výdavok neovplyvňujúci základ dane, teda do osobnej spotreby.
Licencia mu neumožňuje používať takýto študentský office na zárobkovú činnosť, takže v nákladoch nemá čo hľadať.
sorcerer
12.12.12,07:22
chvalabohu som nasiel ten Office pre podnikatelov za ako tak rozumnu cenu, takze to riesit nebudeme uz. pri objednavke toho ESETU sa da zvolit moznost "Fyzická osoba (nepodnikajúca)" alebo "Právnická alebo fyzická osoba (podnikajúca)" takze tam by tento problem byt nemal
srska
12.12.12,07:32
Platí to aj pre voľne stiahnutelný Open Office, ktorý mám nainštalovaný v PC, ktorý používam na podnikanie ?OpenOffice.org si môžete stiahnuť kompletne bez akýchkoľvek licenčných poplatkov, používať ho na akýkoľvek účel – osobný, vzdelávací, vo verejnej a štátnej správe, podnikateľská sféra – a ďalej rozširovať kópie bez poplatkov rodine, priateľom študentom zamestnancom atď..

viac tu: http://www.openoffice.org/sk/usersooo2.html
sthruska
12.12.12,07:33
Ten je free. Bez obmedzenia.