botocka1208
12.12.12,13:42
Potrebujem vašu pomoc! Dňa 30.8.2000 som sa zamestnala v Materskej škole, mojim zamestnávateľom bol Okresný úrad, odbor školstva mládeže a telesnej kultúry. Od 1.7.2002 došlo k zmene zamestnávateľa a Materská škola prešla delimitáciou pod Obecný Úrad. V súčasnom období som zmenila zamestnanie a chýba mi zápočtový list z obdobia 30.8.2000 do 30.6.2002, čiže v období keď Materská škola patrila pod Okresný Úrad. Obecný Úrad som kontaktovala, nachádza sa u nich iba delimitačný protokol. Zápočtový list nie. Neviem na koho sa mám obrátiť, kto mi môže v danej veci pomôcť, resp.kto mi môže urgentne vystaviť za dané obdobie zápočtový list. V sociálnej poisťovni o mne nevedia, resp.mám tam odvádzané, ale nevidia od koho :) proste chaos! Neviem sa dostať k nikomu na Obvodnom úrade, ani na Krajskom školskom úrade. Vlastne netuším koho mám teraz kontaktovať! A už druhý týždeň to zhľadávam, v novom zamestnaní čakajú a ja už som jemne zúfalá.

Ďakujem vopred za akúkoľvek radu :(.
veronikasad
12.12.12,12:43
Na aký účel potrebuješ zápočtový list ?
botocka1208
12.12.12,12:46
potrebujem to odovzdať novému zamestnávateľovi, určiť dovolenku zrejme, započítať roky a pod. predpokladám. veľmi sa v tom nevyznám :(
veronikasad
12.12.12,12:49
potrebujem to odovzdať novému zamestnávateľovi, určite dovolenku zrejme, započítať roky a pod. predpokladám. veľmi sa v tom nevyznám :(
Pre účely dovolenky už zápočet nepotrebuješ. Nárok na dlhšiu dovolenku má od 1.1.2012 zamestnanec, ktorý dovršil vek 33 rokov.
Potvrdenie o priebehu poistenia si môžeš vyžiadať osobne na registri v Sociálnej poisťovni, kde uvidíš vo výpise všetkých doterajších zamestnávatelov. Rovnako si niekedy v roku 2008 dostala zo SP osobný výpis, kde by tieto doby mali byť uvedené (nie je tam uvedený zamestnávatel).

Nepotrebuješ ten doklad pre účely započítania praxe u nového zamestnávatela ?
botocka1208
12.12.12,12:58
Dakujem, len ten zápočet raz potrebovať budem, nie? :( ešte mám aj problém, lebo nemám nárok na dovolenku ešte, tak ani neviem odísť. Ale hlavne ani neviem naisto, koho mám kontaktovať, kde mi ten zápočet môžu dať, pod čo teraz patrí bývalý Okresný úrad, resp.spomínaný odbor.
veronikasad
12.12.12,13:02
Dakujem, len ten zápočet raz potrebovať budem, nie? :( ešte mám aj problém, lebo nemám nárok na dovolenku ešte, tak ani neviem odísť. Ale hlavne ani neviem naisto, koho mám kontaktovať, kde mi ten zápočet môžu dať, pod čo teraz patrí bývalý Okresný úrad, resp.spomínaný odbor.
Choď si vypýtať do SP ten priebeh zamestnania. Ak túto dobu zamestnania tam máš uvedenú, pre účely nároku na starobný dôchodok zápočet potrebovať nebudeš.

Čo sa týka dovolenky, ak máš viac ako 33 rokov, žiadnu dobu zamestnania preukazovať nemusíš. Na zápočtoch sa uvádzajú exekučné zrážky, tak zamestnávatel zvykne požadovať zápočet z tohto dôvodu. V tvojom prípade však ide o veľmi dávnu dobu zamestnania.
botocka1208
12.12.12,13:07
toto je úplne celé zle... ako to, že v soc.poist.nevidia kto za mňa odvádzal odvody? Takže predsa jediná pomoc bude sociálna poisťovňa... Vypisovala som čestné vyhlásenie s dobami zamestnania a s počtom odprac.rokov a tam som zbadala, že na zápočtovom z Obecného úradu mám celú dobu, vrátane doby pod Okresným úradom. Len ten dátum trvania prac.pomeru nás zastavil, keďže je tam samozrejme len obdobie pod Obecným úradom :(
veronikasad
12.12.12,13:11
toto je úplne celé zle... ako to, že v soc.poist.nevidia kto za mňa odvádzal odvody? Takže predsa jediná pomoc bude sociálna poisťovňa... Vypisovala som čestné vyhlásenie s dobami zamestnania a s počtom odprac.rokov a tam som zbadala, že na zápočtovom z Obecného úradu mám celú dobu, vrátane doby pod Okresným úradom. Len ten dátum trvania prac.pomeru nás zastavil, keďže je tam samozrejme len obdobie pod Obecným úradom :(
Nerozumiem tvojej otázke. Ak si vyžiadaš priebeh poistenia na pobočke SP - vidiš tam obdobie aj zamestnávatela.
Zamestnávatel nie je uvedený len na Výpise, ktorý posiela Ústredie a slúži k evidencii dôchodkového poistenia.

Ak nepotrebuješ preukázať dobu praxe a budeš mať v poriadku priebeh poistenia z pobočky SP - zápočtový list nerieš.
botocka1208
12.12.12,13:13
ospravedlňujem sa, ja týmto veciam príliš nerozumiem. Na to čestné vyhlásenie som mala napísať dobu praxe a tú vlastne neviem dokladovať
veronikasad
12.12.12,13:15
ospravedlňujem sa, ja týmto veciam príliš nerozumiem. Na to čestné vyhlásenie som mala napísať dobu praxe a tú vlastne neviem dokladovať
Ak bude postačovať len názov firmy, skús si vypýtať ten priebeh zamestnania na pobočke SP.
Alebo navštív najbližší štátny archív, kde by mali byť uložená mzdová agenda zaniknutého zamestnávatela.
a_je_to
12.12.12,14:22
Potrebujem vašu pomoc! Dňa 30.8.2000 som sa zamestnala v Materskej škole, mojim zamestnávateľom bol Okresný úrad, odbor školstva mládeže a telesnej kultúry. Od 1.7.2002 došlo k zmene zamestnávateľa a Materská škola prešla delimitáciou pod Obecný Úrad. V súčasnom období som zmenila zamestnanie a chýba mi zápočtový list z obdobia 30.8.2000 do 30.6.2002, čiže v období keď Materská škola patrila pod Okresný Úrad. Obecný Úrad som kontaktovala, nachádza sa u nich iba delimitačný protokol. Zápočtový list nie. Neviem na koho sa mám obrátiť, kto mi môže v danej veci pomôcť, resp.kto mi môže urgentne vystaviť za dané obdobie zápočtový list. V sociálnej poisťovni o mne nevedia, resp.mám tam odvádzané, ale nevidia od koho :) proste chaos! Neviem sa dostať k nikomu na Obvodnom úrade, ani na Krajskom školskom úrade. Vlastne netuším koho mám teraz kontaktovať! A už druhý týždeň to zhľadávam, v novom zamestnaní čakajú a ja už som jemne zúfalá.

Ďakujem vopred za akúkoľvek radu :(.

Zákon 515/2003 o krajských a obvodných úradoch :Spoločné, prechodné a zrušovacie ustanovenia§ 7
Zrušujú sa okresné úrady.
§ 8
(5) Práva a povinnosti zo štátnozamestnaneckých pomerov štátnych zamestnancov vykonávajúcich štátnu službu v okresnom úrade a z pracovnoprávnych vzťahov zamestnancov vykonávajúcich verejnú službu v okresnom úrade, ktoré neprešli podľa tohto zákona a osobitných zákonov na miestne orgány štátnej správy zriadené na úsekoch tvorby a ochrany životného prostredia, územného plánovania, stavebného poriadku a bytovej politiky, poľnohospodárstva, lesného hospodárstva, poľovníctva a rybárstva, pozemkových úprav, cestnej dopravy a pozemných komunikácií, sociálnych vecí, zdravotníctva, školstva, mládeže a telesnej kultúry, prechádzajú na krajský úrad, v ktorého územnom obvode mal okresný úrad sídlo. Zmeny štátnozamestnaneckých pomerov štátnych zamestnancov podľa osobitného predpisu vykoná vedúci služobného úradu miestneho orgánu štátnej správy zriadeného na uvedených úsekoch v spolupráci s Úradom pre štátnu službu a po dohode s vedúcim služobného úradu krajského úradu.

§ 1
Základné ustanovenie
Miestnymi orgánmi štátnej správy na úsekoch všeobecnej vnútornej správy, živnostenského podnikania, civilnej ochrany a riadenia štátu v krízových situáciách mimo času vojny a vojnového stavu (ďalej len „krízové riadenie“) sú obvodné úrady.

Z tohto vidíš, že agenda školstva – archívy prešli na krajský úrad. Zastav sa na krajskom úrade /nie krajskom školskom, ale iba krajskom/ a vyžiadaj si potvrdenie o zamestnaní a praxi, aj zápočet rokov. Na požiadanie Ti ich musia dať. Alebo zápočet odoslať na SP. Ak nie, sťažuj sa. Ja som podobné absolvoval tiež, lebo som nemal na SP vydokladované obdobie zamestnania, ešte zo socializmu.
a_je_to
12.12.12,14:41
Ak bude postačovať len názov firmy, skús si vypýtať ten priebeh zamestnania na pobočke SP.
Alebo navštív najbližší štátny archív, kde by mali byť uložená mzdová agenda zaniknutého zamestnávatela.

Na SP zrejme nepochodí


V sociálnej poisťovni o mne nevedia, resp.mám tam odvádzané, ale nevidia od koho.

A v archíve asi tiež nie. Mzdová agenda /mzdové listy/ sa archivuje priamo u pôvodcu a jeho právneho nástupcu 25 a viac rokov. Až potom môže ísť do archívu.
botocka1208
13.12.12,07:54
skvelé, ďakujem pekne za radu, už aspoň viem na koho sa obrátiť a neblúdim a nepátram po všetkých úradoch. Krajský úrad by mal byť v NR obvodný? Totiž, tam ma presmerovali z Krajského školského úradu.
a_je_to
13.12.12,11:10
skvelé, ďakujem pekne za radu, už aspoň viem na koho sa obrátiť a neblúdim a nepátram po všetkých úradoch. Krajský úrad by mal byť v NR obvodný? Totiž, tam ma presmerovali z Krajského školského úradu.

V Nitre máš aj Krajský, aj Obvodný. Sú to dva úrady a každý rieši inú náplň. Vytlač si tú citáciu zákona a choď na Krajský úrad. Možno Ti poradia aj niečo iné, ale povedz im, že ak to tam nedostaneš, vrátiš sa k nim. Lebo krajský je určený v zákone a musí plniť, čo má určené v zákone.