Katrina13
12.12.12,13:28
Nie je to možno síce téma začiatočníka podnikateľa, ale rozhodne sa s touto situáciou stretávame po prvý krát:
"Mam problem s byvalou uctovnickou. A to taky, ze mi viedla uctovnictvo za ktore som jej riadne platil co nepoprela od roku 2007 do 2011..cca 4 roky a nechce mi ho vrátiť.
V sudnom procese sud vydal rozkaz na plnenie „O vydanie veci“ na ktory sa neodvolala. Doslo az k exekucii, ktorej som sa zucastnil a ziadal predmetne vypracovane dokumenty.Exekucia zahrna okrem dokumentov aj sudne a exekucne trovy.
Na mieste sa nasli len pokladnicne blocky (jeden plny zakladac). Exekutor zapisal co bolo treba a dohodlo sa, ze podla najdenych pokladnicnych blockov – ktore jej nechame k dispozicii dorobi vsetko do tyzdna. Nestalo sa tak. Povinna sa neodvolala.
Exekutor mi po mesiaci vola, ze mu povinna odovzdala dokumenty za rok 2007 a chce aby som si to skontroloval a prevzal. Ze ked spiseme, ktore veci vratila, tak moze podať trestne oznamenie na policiu ako trestny cin ale musi to byt aktualne ku dnu podania..... .
Ja sa pytam- teraz mesiac po exekucii??????
Este jedna moja otazka: Je to normalny exekucny postup, ze exekutor dava povinnej dalsie nejake terminy na odovzdanie...neviem ci to bude rok, dva tri....a nedal jej ziadnu pokutu, nezablokoval ucet, nedal zrazky zo mzdy...nic. A presviedca ma ze on to musi prevzat aj po roku, aj nespravne vypracovane a ja si to musim zobrat.A on ze nic nezmoze. Ja som presvedceny, ze ak to prevezmem-zoberiem na seba zodpovednost a danova kontrola mi da pokuty ak to bude v neporiadku.... .Moze to dat exekutor skontrolovat externej uctovnickej firme?
Co sa tyka predmetnych dokumentov – v sudnom procese sa predpokladalo, ze dokumenty existuju a ziadalo sa o vydanie veci. Teraz sa na exekucii zistilo, ze uctovnictvo treba vypracovat-(dopracovat). Ide teda o vec alebo o pracu????? Dopracovat by sa to mohlo dat externej uctovnickej firme, ktoru by zaplatila povinna?????? Alebo ked je to klasifikovane ako vydanie veci tak to nepojde?
Vyjadrenie exekutora je, ze ide o „vydanie veci“ (co je v sudnom prikaze)a exekutor tvrdi ze musi cakat, kym mu to povinna vsetko odovzda a musi to prevziat.(priebezne ze moze prebiehat trestne oznamenie na policii).
Prosim poradte mi, ci exekutor postupuje spravne aj termínovo, pripadne ako to mam doriesit ja. Ďakujem."
srska
12.12.12,12:37
mýlim sa ak poviem, že dačo podobné tu už v tomto týždni bolo?
Katrina13
12.12.12,13:03
Nie nemýlite a rozhodne nechcem vytvárať žiadnu duplicitu, akurát som dúfala, že na to zareaguje v tejto téme niekto kompetentný predtým ako bude pre nás nutné sa obrátiť na slovenskú komoru exekútorov.
riccado
12.12.12,19:02
Nie nemýlite a rozhodne nechcem vytvárať žiadnu duplicitu, akurát som dúfala, že na to zareaguje v tejto téme niekto kompetentný predtým ako bude pre nás nutné sa obrátiť na slovenskú komoru exekútorov.

exekutor nezodpoveda za spravnost vasho uctovnictva, on ho ma len odobrat (exekucny titul mate na vydanie veci) ...

danovakov nezaujima, z akych dovodov mate bordel v uctovnictve, zodpovednost je v zakone zadefinovana velmi jasne (s vynimkou danovych poradcov a auditorov)...
Katrina13
13.12.12,07:25
To nám je samozrejme jasné, v dotaze nám ide o radu ohľadne správnosti postupu priebehu exekúcie, nie správnosti účtovania.