mclovin
12.12.12,13:42
Zdravim, budem velmi rad ak mi poradite.
Chcel by som zalozit web stranku kde bude bezat system na suteze. Sutaze by prebiehali tak ze ako cena je napriklad mobilny telefon v hodnote 300eur. o tento telefon budu moct ludia sutazit tak ze si kupia za 1euro "zreb" cez IB, paypal alebo platobnu kartu popripade sms. To znamena ze na tento telefon bude obmedzeny pocet zrebov napriklad 500. kazdy uzivatel si moze kupit aj viac zrebov aby mal vacsiu pravdepodobnost vyhry. Cize spusti sa hra pridanim produktu za 300eur a ludia kupuju zreby. ked sa naplni pocet zrebov - 500, tak sa bude losovat. clovek co kupil jeden zreb ma pravdepodobnost 1:500, ten co kupil 10 zrebov ma prevdepodobnost 1:50. po naplneni a vylosovani vyhercu sa opat spusti dalsia sutaz o dalsi telefon.
Budem potrebovat nejaku specialnu licenciu? kam zaradit takuto hru? a da sa zakon nejako prekluckovat aby som nemusel mat specialnu licenciu? pozdravujem a dakujem za kazde navrhy a pripomienky
mclovin
12.12.12,13:51
losovanie zacne po pridani ceny a ukonci sa poslednym predanym zrebom. potom nasleduje losovanie. a predaj zrebov trva az kym sa 500nepreda. len ako citam citam zakon o hazardnych hrach tak som viac presvedceny o tom ze je to loteria:
(1) Lotériové hry sú hazardné hry, pri ktorých sa výhry vyhlasujú a rozdeľujú podľa herným plánom vopred určených pravidiel, pričom výhra je dôsledkoma) uhádnutia určitého čísla, niekoľkých čísel, kombinácie čísel, číselného poradia, znaku, obrázku (ďalej len „číslo“) alebob) získania kupónu, tiketu, lístka, osvedčenia alebo iného dokumentu, ktoré obsahujú hodnotu, ktorá bude porovnávaná s hodnotou určujúcou výsledok hazardnej hry, a ktorých získanie je v súlade s pravidlami hazardnej hry podmienkou účasti na hazardnej hre (ďalej len „žreb“).
MatoB
12.12.12,13:53
Podla zakona sa jedna o hazardnu hru. Sutaz, ktorej podmienkou je penazny vklad je hazardna hra a riadi sa Zakonom o hazardnych hrach - Zakon cislo 171/2005 Z. z.
Samozrejme ak vlastnis firmu (pravnicku osobu) a splna podmienky (napr. imanie len minimalne 10 mil. SK - prerataj na €) tak MOZNO sutaz aj zlegalizujes.
mclovin
12.12.12,13:56
zaujima ma ale toto B a F lebo tomu nechapem presne:
(4) Za hazardné hry sa nepovažujúa) športové súťaže s cenami pre účastníkov,b) hry relaxačného alebo športového charakteru, aj keď na účasť na nich je potrebný vklad, ktorý sa účastníkovi takejto hry, ak prehrá, nevracia,c) zábavné hry o vecné ceny prostredníctvom hracieho zariadenia, ak vklad nepresahuje sumu na úrovni 50 eurocentov,d) hry prostredníctvom hracieho zariadenia, v ktorých výhrou je ďalšia hra na tom istom hracom zariadení,e) kvízy spočívajúce v odpovediach na otázky alebo v preukázaní vedomostí a zručnosti, ak je výsledok hry určovaný v prevažnej miere na základe preukázania vedomostí alebo zručnosti,f) žrebové vecné lotérie a tomboly, ak herná istina neprekročí sumu na úrovni 1 500 eur.
MatoB
12.12.12,14:02
Ked chces sprevadzkovat nejaku sutaz, kde je podmienkou vklad je najlepsie napisat presny a cely priebeh, sposob, obsah... sutaze a poradit sa s Ministerstvom financii (da sa aj elektronicky) nakolko MF SR urcuje charakter sutaze. Oni ti daju vediet o aku sutaz sa jedna a ci su podmienkou nejake povolenia a licencie.
mclovin
12.12.12,14:06
ako je presne myslena ta istina? to na jednu sutaz alebo na cele fungovajie portalu?
MatoB
12.12.12,14:16
Ked chces prevadzkovat hazardnu hru, musis mat zalozenu srocku alebo a.s., ktora ma zakladne imanie min. 10m - pre MF SR aj preukazatelne na ucte a samozrejme musis preukazat aj ich povod. Ak sa nemylim vo vyssie spomenutom zakone je to uvedene.
marleau
12.12.12,14:28
Lopatou sa už dnes nikto živiť nechce....
mclovin
12.12.12,14:59
napadla ma jedna zaujimavost. existuje druh sutaze ked nieco predavam a napriklad ludia to kupia a poslu kod z pod stuplika od flase a potom ich vyzrebuju. ja by som im predal mnou vyhotovenu forografiu na mobil alebo na mail. to znamena ze by som im nieco predal a na zaklade toho predaja by som vylosoval vyhercu. ci sa mylim? neni to obmedzene hodnotou?
mclovin
12.12.12,16:33
Nie sme male deti, aby sme sa znizovali na takyto druh pisania a neviem kedy sme si potykali. Ludia sem pisu s urcitou nevedomostou a ochotou sa nieco naucit. Pripomienkami typu "nikto nechce robit lopatou" by sme sa nikam vo svete nedostali a tou lopatou by sme robili vsetci doteraz. Typicka slovac je taka, ze radsej sedme vsetci na r*ti so sklopenymi usami a robme to, co nam ostatni kazu lebo je to najjednoduhsie. Dakujem za naozaj profesionalne odpovede od MataB a pozdravujem!
Vector
03.07.13,19:18
Mozem sa ta opytat ako si s tym nakoniec dopadol?Ci si to potiahol dokonca alebo sa toho vzdal?Rozmyslam nad niecim podobnym