mmamm
12.12.12,14:56
Ohladom obcianskeho zdruzenia, jeho fungovania, ako uplneho laika by ma potesilo, ak by mi niekto vedel poradit:
1.)Je potrebne si pren dat viest uctovnictvo?
2.) Je to narocne po tejto stranke, ohladom zodpovednosti, a podobne? Ako laici sa nechceme dostat do nejakych problemov pre neznalosti, ci zanedbanie niecoho.
3.) Kedze tam niektori clenovia by vlozili peniaze, ci pozemky, je v pripade zaniku zdruzenia mozne toto opat nejako rozdelit, aby sa to vratilo tymto clenom, a neboli s tym zbytocne komplikacie?
4.) Ak ho zalozime na buduci rok, budeme uz ten rok moct uchadzat o 2% dane?
a_je_to
12.12.12,16:05
Ohladom obcianskeho zdruzenia, jeho fungovania, ako uplneho laika by ma potesilo, ak by mi niekto vedel poradit:
1.)Je potrebne si pren dat viest uctovnictvo? Vedenie účtovníctva je pre O.Z. povinné podľa § 1, ods. 2 zákona 431/2002
2.) Je to narocne po tejto stranke, ohladom zodpovednosti, a podobne? Ako laici sa nechceme dostat do nejakych problemov pre neznalosti, ci zanedbanie niecoho. S ohľadom na ďalšiu Tvoju otázku je to náročné a zodpovedné
3.) Kedze tam niektori clenovia by vlozili peniaze, ci pozemky, je v pripade zaniku zdruzenia mozne toto opat nejako rozdelit, aby sa to vratilo tymto clenom, a neboli s tym zbytocne komplikacie? Vloženie pozemku znamená, že jeho vlastníkom na LV v KN sa stane O.Z. To môže mať viac alternatív vývoja. Pri tej najlepšej by O.Z. bolo plne fungujúce bez problémov, tak načo ho rušiť a brať z neho. V tej najhoršej vyrobí veľké ekonomické problémy, ktoré sa uhradia z konkurznej podstaty a vkladateľom ostanú iba oči pre plač
4.) Ak ho zalozime na buduci rok, budeme uz ten rok moct uchadzat o 2% dane? Určite nie, treba existovať dva kalendárne roky, ako podmienu registrácie pre 2%
.