viera.ke
13.12.12,07:51
Dobry den. Potrebujem radu. Ide podla mna o jednoduchu otazku. V jednej organizacii poskytujeme stravne listky pre managerov pracujucich na 7,5 hod., a pre ostatnych zamestnancov poskytujeme stravovanie v nasej jedalni (pocas dennej zmeny, pocas nocnej maju tiez stravne listky). Nasa mzdarka prisla s tym ze "podla zakona" musi byt forma stravovania u vsetkych rovnaka, takze chce aj u managerov zaviest (iba) stravovanie v jedalni (zobrat im stravne listky). Ja osobne si myslim, ze taky zakon,paragraf neexistuje a je to cisto jej vymysel..ci? mozete mi poradit, nech sa mam o co opriet? Vdaka
veronikasad
13.12.12,06:53
Možno si mzdárka chce zjednodušiť prácu. Cena príspevku na obed v jedálne a cena SL je rovnaká ?
viera.ke
13.12.12,06:57
Mne sa to tiez nepozdava..takze nikde v zakone to nie je, ze vsetci v jednej organizacii musia dostavat IBA gastro listky alebo IBA priamo obedy?
veronikasad
13.12.12,06:58
Mne sa to tiez nepozdava..takze nikde v zakone to nie je, ze vsetci v jednej organizacii musia dostavat IBA gastro listky alebo IBA priamo obedy?
všetci by mali dostať rovnaký príspevok na stravovanie. Sú manažeri nejako SL zvýhodnení ?

Pozri § 152 ZP

http://www.porada.sk/t199399-zakonnik-prace-od-01-01-2012-do-31-12-2012-a.html#152
viera.ke
13.12.12,07:06
Myslim, ze toto je splnene. Ide asi skor o to,ze ostatnym zamestnancom sa nepaci ze tiez nemaju SL, takze to chcu vyriesit takto. Len sa nam nepaci,ze mzdarka sa ohana zakonom ktory neexistuje
veronikasad
13.12.12,07:15
Myslim, ze toto je splnene. Ide asi skor o to,ze ostatnym zamestnancom sa nepaci ze tiez nemaju SL, takze to chcu vyriesit takto. Len sa nam nepaci,ze mzdarka sa ohana zakonom ktory neexistuje
zamestnávatel je povinný zabezpečiť stravovanie v zmysle § 152 ZP. Ak máte vlastnú jedáleň a zamestnanci jej služby nevyužívajú, je to ich škoda. Nárok na SL, ani iný príspevok na stravovanie nemajú. Výnimkou je finančný príspevok, ktorý je možné poskytnúť zamestnancovi, ak sa v jedálni nemôže stravovať zo zdr.dôvodov, o čom však musí predložiť lekársky posudok.
Ak vedenie rozhodlo, že určitej skupine poskytne SL, malo by to byť ošetrené v nejakej smernici o stravovaní s uvedením dôvodu.
viera.ke
13.12.12,07:18
Dakujem krasne za odpoved. Ja som si hned myslela, ze je to vymysel.
SPECTRUM
23.02.13,11:46
môže zamestnávateľ preplácať obedy tým, že zamestnanci donesú doklad z registračnej pokladne z reštaurácie, kde boli obedovať ? Môže si uplatniť DPH a odviesť DPH z protihodnoty, ktorú bude žiadať od zamestnanca ? Mohlo by to tak byť ? Som z toho nejak neistá ... vďaka
Tweety
23.02.13,13:04
môže zamestnávateľ preplácať obedy tým, že zamestnanci donesú doklad z registračnej pokladne z reštaurácie, kde boli obedovať ? Nie, pozri si § 152 ZP. Môže si uplatniť DPH a odviesť DPH z protihodnoty, ktorú bude žiadať od zamestnanca ? Mohlo by to tak byť ? Som z toho nejak neistá ... vďaka
V texte.