sonic99
13.12.12,13:41
Zdravím, potreboval by som poradiť možno pre niekoho banálnou záležitosťou.
V prílohe zasielam tabuľku, v ktorej by som potreboval spočítať bunky.
Kritéria sú:
-určitý dodávateľ
-určitý odberateľ
-určité obdobie a druh tovaru
Skúšal som to cez =sumifs ale nejako to nefunguje. Problém je, že sú tam zlúčené bunky, ktoré tento vzorec vynecháva a neviem ako spraviť, aby ich zaratávalo

Ak by niekto vedel ako pomôcť tak vopred ďakujem.
marjankaj
13.12.12,12:53
Vzorec máš správny, ale tabuľka je na "prd"
Vyhodnotilo ti to takúto tabuľku. Keďže v stlpci "I" je hodnota iba v druhom riadku, tak to hodilo výsledok iba z toho druhého riadku.
sonic99
13.12.12,13:09
Veď práve a práve preto hľadám možnosť ako by to fungovalo aj v prípade, že by tabuľka ostala v pôvodom formáte. Pretože sa mi to zdá estetickejšie ako keby som vypisoval každý riadok zvlášt. :)
marjankaj
13.12.12,13:12
Veď práve a práve preto hľadám možnosť ako by to fungovalo aj v prípade, že by tabuľka ostala v pôvodom formáte. Pretože sa mi to zdá estetickejšie ako keby som vypisoval každý riadok zvlášt. :)
Tak to si potom budeš musieť napísať vlastnú funkciu. A nebude teda jednoduchá. Vyhodnocovať či ide o zlúčené bunky:eek:, máš o zábavu postarané.
ivka70
13.12.12,13:19
Veď práve a práve preto hľadám možnosť ako by to fungovalo aj v prípade, že by tabuľka ostala v pôvodom formáte. Pretože sa mi to zdá estetickejšie ako keby som vypisoval každý riadok zvlášt. :)

Nuz, to sa musis rozhodut, co chces.
Ale odporucam riesit najskor funkcnost a az potom graficku upravu, nikdy nie naopak :)
sonic99
13.12.12,13:22
Tak na vytváranie funkcií zrovna čas nemám kedže 21.12. je koniec a dovtedy to nestihnem :) Tak idem asi prerobiť tabuľku :D
sthruska
13.12.12,14:13
Hm, ja tam vidím zlúčené bunky iba v hlavičke. A tá do výpočtu nevstupuje.
Je viac možností
- doplniť január do každého riadku a písmu priradiť bielu farbu
- vzorec upraviť tak, aby s v prípade stĺpca I odvolával len na jednu a tú istú bunku. To neviem či ide a ani sa mi to nechce zisťovať, nakoľko už excel nepoužívam

Pozn: správne sa píše "Fakturačné". Jedine faktúra a matúra sú s dlhým ú. Ostané tvary sú s krátkym u.
marjankaj
13.12.12,15:18
Asi si pozrel iba môj súbor. Pozri si ten zadávateľov.
marjankaj
13.12.12,20:57
Tak na vytváranie funkcií zrovna čas nemám kedže 21.12. je koniec a dovtedy to nestihnem :) Tak idem asi prerobiť tabuľku :D
Veď potom ti to môže byť u prdele.:---
sonic99
14.12.12,05:41
Hm, ja tam vidím zlúčené bunky iba v hlavičke. A tá do výpočtu nevstupuje.
Je viac možností
- doplniť január do každého riadku a písmu priradiť bielu farbu
- vzorec upraviť tak, aby s v prípade stĺpca I odvolával len na jednu a tú istú bunku. To neviem či ide a ani sa mi to nechce zisťovať, nakoľko už excel nepoužívam

Pozn: správne sa píše "Fakturačné". Jedine faktúra a matúra sú s dlhým ú. Ostané tvary sú s krátkym u.

No tak to ma nenapadlo ale asi to bude riešenie, tak Vám všetkým ďakujem.