maca78
14.12.12,08:03
Dobrý deň chcem sa opýtať aké odvody z dohody o pracovnej činnosti bude platiť výsluhový dôchodca, ktorý ma 51 rokov. A chcela by som poprosiť o vysvetlenie kto patrí do skupiny: poberatľ starobného dôchodku a výsluhového dôchodku, ak dovŕšil dôchodkový vek.
Mila123
14.12.12,07:11
mzdarka renca
14.12.12,07:17
Dobrý deň chcem sa opýtať aké odvody z dohody o pracovnej činnosti bude platiť výsluhový dôchodca, ktorý ma 51 rokov. A chcela by som poprosiť o vysvetlenie kto patrí do skupiny: poberatľ starobného dôchodku a výsluhového dôchodku, ak dovŕšil dôchodkový vek.
dôchodkový vek je v súčasnej dobe 62 rokov
maca78
14.12.12,08:10
to áno len nechápem ako je to s tým výsluhovým, keď má 51 rokov teda je v produktívnom veku takže ešte nie je v dôchodkovom veku taký človek môže pracovať na dohodu? Či sa bude brať ako predčasný dôchodca a do akej skupiny odvodov patrí.
Mila123
14.12.12,08:18
to áno len nechápem ako je to s tým výsluhovým, keď má 51 rokov teda je v produktívnom veku takže ešte nie je v dôchodkovom veku taký človek môže pracovať na dohodu? Či sa bude brať ako predčasný dôchodca a do akej skupiny odvodov patrí.
jasne, že oni môžu pracovať a poberať výsluhový dôchodok....
mzdarka renca
14.12.12,08:24
može pracovať na dohodu a neposudzuje sa ako predčasný starobný dôchodca. platí tieto poistné: starobné, invalidné, GP, ÚP RF. V sumáre dohodár platí 7% a zamestnávateľ 22,8% z odmeny za dohodu.
inges
14.12.12,08:41
a myslím, že nemá nárok ani na nezdaniteľnú čiastku výsluhový dôchodca.
mzdarka renca
14.12.12,08:43
nie, nemá nárok na NČZD
Ferdosondo
14.12.12,09:10
A keby mal trocha súcitu, tak by nezaberal miesto a prenechal ho niekomu kto to naozaj potrebuje.
Mila123
14.12.12,09:20
A keby mal trocha súcitu, tak by nezaberal miesto a prenechal ho niekomu kto to naozaj potrebuje.
dnes súcit málo kto pozná.....alebo inak povedané dnes sa to nenosí.......
Tweety
14.12.12,09:27
Tiež sme mali SBS-károv, jeden bol taký 40-nik. Ostatní starší. ALe všetko vysoké šarže v armáde. Jeden major, ostatní pod ním. Dostali pekné odstupné, okolo 300 tis. Sk, dúchod tiež poriadny a ešte sedeli na zadku na recepcii a zarábali. Niekto nemá z toho nič a musí žiť. Je to nespravodlivé. Jeden z nich prerábal byt asi mesiac, tak si dovolil bývať s rodinou v hoteli za ten čas.
Ferdosondo
14.12.12,10:02
Veď to kde je spravodlivosť.
Obyčajný občan nesmie pracovať popri predčasnom dôchodku, aby náhodou nezbohatol.
Vojak si berie dôchodok a nezriedka pracuje na tej istej funkcii ako civilný zamestnanec.
buchač
14.12.12,10:18
...sorry ......

Hanbím sa , že som bol vojakom ...
Dodnes ma ťažké sny kvária občas , že mi na účet onehdá nabehlo tých niekoľko 100 litrov ( koruny myslené )..
Výčitky svedomia mám , keď mi pípne SMS , že zasa plnka na účet nabehla...

Keby som mohol čas tak vrátiť , už by som veru nepodpísal vojnu .....


Mea culpa, mea maxima culpa....
Tweety
14.12.12,11:16
...sorry ......

Hanbím sa , že som bol vojakom ...
Dodnes ma ťažké sny kvária občas , že mi na účet onehdá nabehlo tých niekoľko 100 litrov ( koruny myslené )..
Výčitky svedomia mám , keď mi pípne SMS , že zasa plnka na účet nabehla...

Keby som mohol čas tak vrátiť , už by som veru nepodpísal vojnu .....


Mea culpa, mea maxima culpa....
Nemusíš si sypať popol na hlavu, len sme tak prirovnávali k ostatným obyčajných smrteľníkom. Nič viac, nič menej.
Viem, že byť vojakom nie je med lízať, treba mať na to psychiku, lebo tam je iné zmýšľanie,iný režim, buzerácia.......
Ferdosondo
17.12.12,04:43
Nemusíš si sypať popol na hlavu, len sme tak prirovnávali k ostatným obyčajných smrteľníkom. Nič viac, nič menej.
Viem, že byť vojakom nie je med lízať, treba mať na to psychiku, lebo tam je iné zmýšľanie,iný režim, buzerácia.......
Tweety nemusíš sa ospravedlňovať. Veď on si ani popol na hlavu nesype. Proste si robí z nás, čo sa mu na jeho "zaslúžený" výsluhový dôchodok sladáme cez naše dane, srandu.
buchač
17.12.12,06:22
Tweety nemusíš sa ospravedlňovať. Veď on si ani popol na hlavu nesype. Proste si robí z nás, čo sa mu na jeho "zaslúžený" výsluhový dôchodok sladáme cez naše dane, srandu.

Málo pracujete .....málo ...
Kebyže ste lepšie pracovali , nuž vyššie platy by ste mali ...
Tým väčšie odvody ...
No a potom by boli tie výsluhové aj vyššie....


Fero , zabúdaš na poniektoré skutočnosti , ktorých už boli nie raz spomínané ....
Twety sa neospravedlňuje , ona iba konštatuje ....
Ferdosondo
17.12.12,06:58
Málo pracujete .....málo ...
Kebyže ste lepšie pracovali , nuž vyššie platy by ste mali ...
Tým väčšie odvody ...
No a potom by boli tie výsluhové aj vyššie....


Pokúsim sa zabrať. Aj ruky po lakte si zoderiem.:)
buchač
17.12.12,07:22
No vidíš , tak sa mi to páči ...to je ten správny prístup ...:-)
buchač
17.12.12,07:24
Robím srandu ,robím...je to proste fakt , lebo vážne argumenty proste nezaberajú...
Šery Jozef
16.01.13,09:06
p.Tweety: Nemuseli ste sedieť na zadku,ale mohli ste ísť pracovať do armády a teraz by ste im to nezávidela. Každý sme boli boli na rovnakej štartovacej dráhe len záležalo na každom ako sa rozhodne.
Tweety
16.01.13,09:10
p.Tweety: Nemuseli ste sedieť na zadku,ale mohli ste ísť pracovať do armády a teraz by ste im to nezávidela. Každý sme boli boli na rovnakej štartovacej dráhe len záležalo na každom ako sa rozhodne.
Vážne? Aká múdrosť. Nesťažovala som sa, len som konštatovala skutočnosť. PS. štátni zamestnanec v profile, ej veru veru, to určite nie je dobre slovensky.