Wibko
27.02.06,11:21
Pozdravujem poradu.Chcela by som sa opýtať ako si tlačíte evidenciu záväzkov za rok 2005, či len za obdobie od 1.1.2005 do 31.12.2005, alebo tam zahrniete záväzky aj z roku 2004 a vytlačíte si zostavu od napr. 1.12.2004 do 31.12.2005 ak tam v 12/04 záväzok zostal a bol zaplatený v 1/05?
ormika
27.02.06,10:25
Ak si vytlačíš len rok 2005, tak ti kniha záväzkov nebude sedieť s výkazom o majetku a záväzkoch, teda ak máš aj neuhradené záväzky z roku 2004, poprípade staršie. Doporučujem vytlačiť za rok 2005 aj 2004.
renča1
27.02.06,10:52
Pozdravujem poradu.Chcela by som sa opýtať ako si tlačíte evidenciu záväzkov za rok 2005, či len za obdobie od 1.1.2005 do 31.12.2005, alebo tam zahrniete záväzky aj z roku 2004 a vytlačíte si zostavu od napr. 1.12.2004 do 31.12.2005 ak tam v 12/04 záväzok zostal a bol zaplatený v 1/05?

teraz neviem či máš na mysli knihu závazkov alebo len závazky k 31.12.2005.
- knihu závazkov talčím od 1.1.2005-31.12.2005, za toto obdobie mi zahrnie všetky závazky ktoré boli evidované v r.2005 i ked neboli, boli zaplatené.
- závazky k 31.12.2005 neuhradené tlačím , ako podklad k výkazu majetku a závazkov. Závazky ktoré sú neuhradené k 31.12. mi musia sedieť s výkazom o majetku a závazkov.
Wibko
27.02.06,11:16
Mne sa ani tak nejedná o výkaz majetku a záväzkov pretože si uplatňujem výdavky percentom z príjmu takže stačí viesť len pohľadávky a záväzky, len keď si vytlačím evidenciu záväzkov za rok 2005 tak tam vlastne tú úhradu za 12/04 nie je vidieť.A knihu záväzkov si tlačíš cez tlače ? Ďakujem.
Wibko
27.02.06,12:15
Neviete niekto poradiť ? V Alfe som našla len "evidenciu záväzkov" ale "knihu záväzkov" nie. Alebo je to to isté v Alfe?
Zita5
27.02.06,12:16
Neviete niekto poradiť ? V Alfe som našla len "evidenciu záväzkov" ale "knihu záväzkov" nie. Alebo je to to isté v Alfe?

Kniha záväzkov - evidencia záväzkov = to isté .
Lentilka
28.02.06,20:59
Prosím Vás, ako si mám nastaviť tlač DP v ALFE? Stále mi to ide akosi bokom, i keď som tam ponadstavovala tie požadované mm. Aký je vlastne postup?
Manual
01.03.06,04:37
Prosím Vás, ako si mám nastaviť tlač DP v ALFE? Stále mi to ide akosi bokom, i keď som tam ponadstavovala tie požadované mm. Aký je vlastne postup?
Nemusíš tlačiť do oroginálov, tlač normálne čiernobiele, DU ich bere bez problémov.
Pekné ráno želám...:)
Aknazuz
01.03.06,10:12
Prosím Vás, ako si mám nastaviť tlač DP v ALFE? Stále mi to ide akosi bokom, i keď som tam ponadstavovala tie požadované mm. Aký je vlastne postup?

Lentilka, netrap sa s formularmi. Ja podavam uz styri roky DP vytlacene z Alfy na cisty papier a dodnes DU neprotestoval.
adams
01.03.06,20:17
Dobrý večer, možno budem troška od temy, ale s Alfou už pracujem 3 roky a doteraz som nenašla nejakú tlačovku na analytiku. Chcela by som si vytlačiť nejakú zostavu podľa jednotlivých stlpcov pen. denníka. Nenašli ste niečo také?
Manual
02.03.06,04:28
Dobrý večer, možno budem troška od temy, ale s Alfou už pracujem 3 roky a doteraz som nenašla nejakú tlačovku na analytiku. Chcela by som si vytlačiť nejakú zostavu podľa jednotlivých stlpcov pen. denníka. Nenašli ste niečo také? Analitiku si musíš urobiť sama, napr. odvody do Fondov: ZP/FO, SP/FO, ZP/organ. za zamestnanca, SP/organ. za zamestnanca a podobne. Ja to tlačím z Prehlady-Príjmy-výdavky textovo a tam máš rozčlenené napr. Odvody do fondov tak ako som napísal. A to je prakticky členenie po stlpcoch, len Fondy napr. v PD majú okrem názvu aj č.25. Tu v tejto tlači je len názov. Ale to je v podstate jedno.
Členenie si spravíš, choď do Číselník-Členenie analitika-vyber si čo chceš členiť-pridaj a ....
Pekné ránko...:)
adams
02.03.06,06:43
Analitiku si musíš urobiť sama, napr. odvody do Fondov: ZP/FO, SP/FO, ZP/organ. za zamestnanca, SP/organ. za zamestnanca a podobne. Ja to tlačím z Prehlady-Príjmy-výdavky textovo a tam máš rozčlenené napr. Odvody do fondov tak ako som napísal. A to je prakticky členenie po stlpcoch, len Fondy napr. v PD majú okrem názvu aj č.25. Tu v tejto tlači je len názov. Ale to je v podstate jedno.
Členenie si spravíš, choď do Číselník-Členenie analitika-vyber si čo chceš členiť-pridaj a ....
Pekné ránko...:)
Toto som našla. Ale podrobné členenie v tom ktorom stlpci. Napr. Odvody do fondov - zdravotné poistenie - a potom členenie presne po dňoch a dokladoch.
Manual
02.03.06,06:52
Toto som našla. Ale podrobné členenie v tom ktorom stlpci. Napr. Odvody do fondov - zdravotné poistenie - a potom členenie presne po dňoch a dokladoch.
Už chápem, taký filter tam asi nie je, aby si si vytlačila len napr. doklady ktorými si nakupovala material. A niektorý SW to takto filtruje ? A je Ti to treba k niečomu ? Ak áno, prezraď ...:)
adams
02.03.06,07:18
Už chápem, taký filter tam asi nie je, aby si si vytlačila len napr. doklady ktorými si nakupovala material. A niektorý SW to takto filtruje ? A je Ti to treba k niečomu ? Ak áno, prezraď ...:)
Niečo podpbné som videla z programu MRP. Bolo by fajn, ak by to bolo možné aj v ALFE.
LubenaK
04.03.06,06:42
V Alfe je možné nastaviť v Číselníku - Členenie-Analytika - podrobnejšie členenie. Prednastavené je to napr. na Odvody do fondov. Stačí však aj podľa textu priamo v peňažnom denníku. Potom si príslušné doklady označiť, a dať vytračiť len za označené a funguje to.
stela-stela
04.03.06,09:02
program alfa ti automaticky vytlaci vsetky zavazky, ktore prechadzaju aj z predchadzajucich rokov ak neboli zaplatene. Tak nemusis tlacit aj predchadzajuce obdobia
stela-stela
04.03.06,09:05
Kniha záväzkov - evidencia záväzkov = to isté .


mas pravdu je to to iste, alfa nerozlisuje, evidenciu zavazkov a knihu zavazkov