StefanikovaI
14.12.12,11:42
Ahojte, potrebujem poradiť s nasledovným problémom:
vyhrala som telefón v hodnote 220 €,
pritom som študentka vysokej školy a pracujem od novembra na dohodu o brigádnickej práci študentov.

Aký je postup pri dani z výhry? Je pravda, že niečo platím aj zdravotnej poisťovni?
Ako študentka budem môžem byť oslobodená?
Ak nebudem oslobodená, ako mám postupovať?

Prehliadala som všetky témy týkajúce sa mojej problematiky, ale som z toho ešte väčší jeleň, preto vopred ďakujem za každú odpoveď.
Mila123
14.12.12,10:47
aký budeš mať príjem z dohody za rok 2012?
StefanikovaI
14.12.12,10:58
Okolo 600 €.
veronikasad
14.12.12,11:24
Okolo 600 €.
Ak si nemala príjem z inej dohody, nie si povinná podať DP za rok 2012, pretože celkový príjem vrátane výhry nepresiahol 1/2 NČZD. Ak by si však žiadala o vrátenie dane z dohody, musíš do DP zahrnúť aj výhru, z ktorej odvedieš daň a zaplatíš 14 % zdravotné poistenie (po vykonaní RZZP zo strany zdr.poisťovne)
StefanikovaI
14.12.12,11:41
Ak si nemala príjem z inej dohody, nie si povinná podať DP za rok 2012, pretože celkový príjem vrátane výhry nepresiahol 1/2 NČZD. Ak by si však žiadala o vrátenie dane z dohody, musíš do DP zahrnúť aj výhru, z ktorej odvedieš daň a zaplatíš 14 % zdravotné poistenie (po vykonaní RZZP zo strany zdr.poisťovne)

A ako viem, že mám alebo nemám žiadať o daň z dohody? :confused:
Mila123
14.12.12,11:43
A ako viem, že mám alebo nemám žiadať o daň z dohody? :confused:

dievča zlaté...ty si VŠ???????:eek:

máš predsa výplatnú pásku a tam si nájdeš kolonku preddavok na daň....
a máš to...vyriešené!!!!!
veronikasad
14.12.12,11:46
A ako viem, že mám alebo nemám žiadať o daň z dohody? :confused:
Podpisovala si u zamestnávatela Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? Dostávaš odmenu zníženú o zrazenú daň ? (zistíš z výplatnej pásky).