Alica K.
14.12.12,13:17
Dobrý deň.
Chela by som sa podeliť s mojou skusenosťou s AAA auto a Quatro Car.
Dňa 6.10.2012 sme si v spoločnosti AAA auto kúpili vozidlo v dohodnutej čiastke 4954€ s tým, že s tejto sumy sme im dali akontáciu v hodnote 1832,98€ (odkúpili naše staršie auto). Zvyšnú časť kúpnej ceny 3121,02€ sme sa dohodli, že budeme splácať prostredníctvom Quatro Car. Splátku sme mali na 36 mesiacov, žiaľ menej sa nedalo po 209,39€. Keď sme sa dnes 14.12.2012 rozhodli auto predčasne vypaltiť, boli sme v tom, že na vyplatenie nám zostáva okolo 3000 €. Keď mi však dnes prišieľ návrh na predčasné vyúčtovanie, skoro ma porazilo. Na vyúčtovanie máme 4724,23€ a to sme si požičiavali len 3121,02 €. V telefonom rozhovore mi pani z QuatroCar povedala, že len 1055,83 € je za poskytnutie pôžičky u QuatroCar + nejakých pár sto € si účtujú za papierovanie. Žiaľ zmlúvy sme nečítali, nakoľko nám pani v AAA auto povedala že pôžička cez Quatro Car je len na zvyšných 3121,02 € a že je najvýhodnejšia zo všetkých, ktoré majú a neinformovala nás o tom že si účtujú nekresťanský poplatok. Keby sme toto vedeli, do kúpy auta by sme nešli.
xtriadax
14.12.12,12:39
myslíš že tie spoločnosti požičiavajú peniaze pre dobrý pocit?
Ono si tie zmluvy treba prečítať. Prečo asi má AAAauto na všetkých autách cenu na splátky veľkými písmenami a o tisícku vyššiu cenu v hotovosti malými. To ti nebolo čudné?
Alica K.
14.12.12,12:45
Samozrejme, ze si zauctuju, ale nenapadlo ma ze az tak vela... A ta pani v AAA auto, by mala aspon poinformovat ze ake su poplatky atd. aspon si myslim...
Zial riadne sme doplatili, uz odteraz viem, ze nikomu nebudem nic verit a ze si budem radsej vsetko citat ako aj ked mi to potrva o nieco dlhsie... :(
Braňo
14.12.12,12:46
štandardný pocit - ponúkame Vám auto na splátky bez navýšenia s poplatkom cez tisíc euro.
xtriadax
14.12.12,13:01
Samozrejme, ze si zauctuju, ale nenapadlo ma ze az tak vela... A ta pani v AAA auto, by mala aspon poinformovat ze ake su poplatky atd. aspon si myslim...
Zial riadne sme doplatili, uz odteraz viem, ze nikomu nebudem nic verit a ze si budem radsej vsetko citat ako aj ked mi to potrva o nieco dlhsie... :(

no neviem či je v dnešnej dobe rozumné veriť niekomu čo chce predať auto. Bohužiaľ toto tvoje ponaučenie ťa stálo asi 1500€. Do budúcna budeš vedieť že si treba celú zmluvu preštudovať. Najlepšie bez toho aby niekto stál nad tebou a hučal do teba že výhodnejšie to nezoženieš. Zobrať do ruky kalkulačku a pekne si to celé prepočítať o koľko to preplatíš. Keď chce niekto predať auto tak ti ho predá aj za dve tri hodiny aby som mal čas na preštudovanie celej ponuky a premyslenie či je to pre mňa výhodné alebo nie. Ak nie idem preč ponuka je dnes obrovská.
JAJA11
14.12.12,13:14
my sme sa tiež rozhodovali, že kúpime auto na splátky alebo v hotovosti cez AAA auto.... už vtedy ma zarazilo, že v hotovosti stojí viac ako na splátky.... preto som sa ohľadom tých splátok veľa vypytovala a dozvedela som sa to, čo ma presvedčilo, že u nich radšej nakupovať nebudem :o
kn-alka
14.12.12,13:19
Dobrý deň.
Chela by som sa podeliť s mojou skusenosťou s AAA auto a Quatro Car.
Dňa 6.10.2012 sme si v spoločnosti AAA auto kúpili vozidlo v dohodnutej čiastke 4954€ s tým, že s tejto sumy sme im dali akontáciu v hodnote 1832,98€ (odkúpili naše staršie auto). Zvyšnú časť kúpnej ceny 3121,02€ sme sa dohodli, že budeme splácať prostredníctvom Quatro Car. Splátku sme mali na 36 mesiacov, žiaľ menej sa nedalo po 209,39€. Keď sme sa dnes 14.12.2012 rozhodli auto predčasne vypaltiť, boli sme v tom, že na vyplatenie nám zostáva okolo 3000 €. Keď mi však dnes prišieľ návrh na predčasné vyúčtovanie, skoro ma porazilo. Na vyúčtovanie máme 4724,23€ a to sme si požičiavali len 3121,02 €. V telefonom rozhovore mi pani z QuatroCar povedala, že len 1055,83 € je za poskytnutie pôžičky u QuatroCar + nejakých pár sto € si účtujú za papierovanie. Žiaľ zmlúvy sme nečítali, nakoľko nám pani v AAA auto povedala že pôžička cez Quatro Car je len na zvyšných 3121,02 € a že je najvýhodnejšia zo všetkých, ktoré majú a neinformovala nás o tom že si účtujú nekresťanský poplatok. Keby sme toto vedeli, do kúpy auta by sme nešli.

Hrubo vyznačené nechápem:
36 mesiacov po 209,39 € je predsa 7.538,04 €
ekopo
14.12.12,13:20
skúsenosť môjho známeho s AAAauto spolu s úverom s Quatro car:

Po ťahaniciach (8hodín) alebo zámernom naťahovaní bola dojednaná cena vozidla 22.000,-
splátka bola 11.000,- s tým, že zvyšných 11.000,- sa ide úverovať s Quatro car a úroky budú činiť nejakých 2.800,- na dva roky
Faktúra bola vystavená 22.180,- = prvý rozpor, že vraj 180,- je za prípravu vozidla.....
Známy v dobrej viere s tým že je vlastne všetko dohodnuté, podpísal všetky papiere - aj zmluvu s Quatro car, ktorú sprostredkovalo AAAauto.

nejak mi ale nesedeli splátky a po preštudovaní všetkých dokladov som prišiel na to, že do úveru bol zahrnutý poplatok pre AAAauto za sprostredkovanie vo výške 3.800,- € !. Čiže táto suma sa stala predmetom úveru. O tomto známeho vôbec neinformovali (veď si to mal po tom maratóne poriadne prečítať pod mikroskopom).

Takýto prístup zo strany AAAauto je obyčaná zlodejina. Žial doklady sú podpísané.
Takýchto prípadov je viac a mám informácie že postihnutí sa dávajú dokopy a celé to bude medializované........
misomiso
14.12.12,13:21
Navyse, ak si kupujete auto v AAA, kupujete si ho absolutne bez zaruky.

Skuste precitat zmluvu. Maju tam napisane, ze autokupujete za vyrazne nizsiu cenu ake je bezna na trhu (co samozrejme nie je pravda, skor naopak) a ze ste si vedomi toho tento rozdiel v cene je ureny na investicie do pripadnych oprav.

Samozrejme, vsetko malymi pismenkami v zaplave textu. Taki su drzi.
xtriadax
14.12.12,13:31
možno poplatok pre AAA o ktorom ešte nevie :D
Alica K.
14.12.12,13:38
viem o tom, že 36 mesiacov po 209,39 je 7538,04 keby sme to nevyplatili skôr čo však chceme, teda budeme sa snažiť, pokiaľ nám to finančná stránka dovolí ....
ale iné možnosti vraj nemali a toto bolo vraj navýhodnejšie zo všetkých čo tam mali. Mi sme to auto chceli vyplatiť , len teraz nás zaskočila tá čiastka, to že si prihodili za sprostredkovanie ...
xtriadax
14.12.12,13:46
viem o tom, že 36 mesiacov po 209,39 je 7538,04
:eek: keď sa ti toto zdalo najvýhodnejšie tak nerozumiem prečo ťa teraz zaskočila suma nejakých 1500€
Braňo
17.12.12,07:00
ak sa Ti zdá navýšenie cez 140% najvýhodnejšie na trhu, tak ja som tatko šmoula. Ja by som nepodpísal lízing s navýšením cez 15%.
beroun
17.12.12,23:19
V tých 209,39 EUR mesačnej splátke môže byť zahrnuté aj poistenie vozidla (havarijné alebo povinné zmluvné alebo obidve) - preto Vám nemusia sedieť výpočty zadávateľa.
Podobnej skúsenosti sa vďaka mne vyhol jeden môj klient. Keď mi predložil úžasnú ponuku na splátkovanie v AAAauto (bolo to niekedy v roku 2006-2007) tak som zostal obarený nad preplatením, tak ako zadávateľ témy. Hneď som ho poslal do banky tá mu dala návrh na seriózny úver (podstatne nižšie preplatenie). Klient s tým išiel do AAAauto a hneď mu znížili splátky a dali to isté ako v banke. Klient potom išiel znovu do banky a tá mu dala ešte nižšie preplatenie ako pôvodne. S týmto išiel môj klient znovu do AAAauto a AAAauto znovu znížilo preplatenie pôžičky a vyrovnalo sa banke. Klient znovu išiel do banky, ale v banke mu povedali, že už nižšie nemôžu ísť. Klient sa potom vrátil do AAAauto a uzavrel tam pôžičku s normálnym preplatením, ktoré však dostal len kvôli tomu, že v banke mu dali serióznu ponuku - nie zbytočne premrštenú.
Keď som sa ten koniec dozvedel, tak som ho "zvozil" ako sirotu (mohol som si to dovoliť, lebo je to kamarát), že keď mu dávali obaja rovnakú ponuku, tak prečo neuzatvoril zmluvu s bankou, ktorá vlastne zabezpečila viac ako dvojnásobné zníženie preplatenia. Keďže som sa to dozvedel až po podpise zmlúv, už sa s tým nedalo nič spraviť.
Na kúpu auta v AAAauto nakoniec aj tak doplatil - to som však už nevedel ovplyvniť. To bola z môjho pohľadu pre mňa určitá morálna satisfakcia. Pri kúpe auta mu dali kadejaké potvrdenia - certifikáty. Auto bolo dovezené z AAAauta v ČR. Keď sa toho auta chcel po niekoľkých rokoch zbaviť, tak ho išiel predať naspäť do toho istého AAAauta, v ktorom ho kúpil. Avšak mu ho nechceli zobrať, lebo že nespĺňa nejaké normy - niečo tomu autu chýbalo, nepamätám si čo. Klient to tam dal za vlastné peniaze namontovať a potom ho už mohol predať AAAautu. Všetky certifikáty čo mu AAAauto dalo na začiatku, mu boli na konci vlastne na nič.
Týmto záverom sa mi len potvrdilo, čo hovorili zamestnanci Acka pod vplyvom alkoholu - že nikdy by si tam nekupovali auto.
Ferdosondo
18.12.12,04:22
ale iné možnosti vraj nemali a toto bolo vraj navýhodnejšie zo všetkých čo tam mali.
Veď to aj bolo najvýhodnejšie. Síce pre AAA auto, ale bolo. A Ty si si myslela, že pre Teba?
liskal
19.04.13,08:53
Čistý podvod, mala si dať trestné oznámenie na AAA AUTO, prip. podnet na "Komisia na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách a nekalých obchodných praktík predávajúcich (http://wwwold.justice.sk/wfn.aspx?pg=h4c)" na MSSR.
Indeed
08.05.13,09:52
Moja konkretna skusenosť pri nakupe cez Quattro a AAA-auto :

kupna cena 85 702 SKK,
prijatá záloha 29 482 SKK
zostáva doplatiť 56 220 SKK

zrealizované cez 18 splátok á 4318 SKK = 77 724 SKK

preplatené 21 504 SKK

nemyslím si,že to bolo nejak premrštené...

zrealizované v r. 2007-2008
beroun
08.05.13,23:02
Súhlasím, dá sa vybaviť nie veľmi premrštené, ale treba o to poriadne bojovať. A to sa mi nezdá fér, keď sa napríklad zrazu dá vybaviť zníženie úroku o viac ako polovicu !!!
bingrida
09.10.13,10:59
tak sa pridávam a hneď b som bola aj za podanie hromadnej žaloby, lebo AAA Auto je len jedna banda a nie obchodníci
ati82
31.12.13,14:32
Tak isto som dopadoĺ aj ja,treba to riesit
lujza.j
31.12.13,14:55
všetci-teda skoro všetci vedia, že tam v krajnom prípade auto iba predať,ale stále sa nájdu aj tí čo kupujú...autá predávajú s jedným klúčom:eek:ale ludia kúpia aj tak....nepochopiteľné...
Marcelus Wallas
30.03.15,07:46
aj ja som sa takto opláchol, už čítam aj ja.
JerryD
30.03.15,23:23
Veru tak, ľudia miesto toho aby si zistili referencie a možným komplikáciám sa vyvarovali a poriadne "práskli do bot", radšej do toho skočia rovno čelom proti múru, však možno "ja prejdem" bez ujmy. Síce to poučenie výjde draho, ale lepšie neskoro ako nikdy.