Ttomas
14.12.12,13:38
Dobrý deň,
asi pred rokom som si vytvoril jednu web stránku aby som zistil či som schopný dostať sa s ňou do Googlu. Stránka je v Googli v top 10 už asi 8 mesiacov a navštevuje ju pomerne dosť veľa ľudí.
Teraz si chcem otvoriť s.r.o. a podnikať v tej oblasti na ktorú mám vytvorenú aj tu web stránku. Keďže tam mám už dosť veľa potencionálnych zákazníkov, tak mohol by to byť môj dosť silný reklamný nástoj. Otázka teda je, či môžem tu web stránku použiť ako nepeňažné základné imanie? Podľa toho čo som našiel na nete, tak keby som si dal nejakou firmou spraviť tu stránku v podobnej kvalite, rosahu a výkonnosti, tak by stála 3000 - 6000 €. Do ceny som započítal: webhosting, doménu, dizajn, obsah, SEO onpage, SEO offpage (linkbuilding), logo ktoré má ta stánka,...
Ak by to bolo možné, tak koľko by stál znalecký posudok web stránky? aspoň tak približne.
Ďakujem za užitočné odpovede a rady
Tomas
blavaciko
14.12.12,14:07
Dobrý deň,
asi pred rokom som si vytvoril jednu web stránku aby som zistil či som schopný dostať sa s ňou do Googlu. Stránka je v Googli v top 10 už asi 8 mesiacov a navštevuje ju pomerne dosť veľa ľudí.
Teraz si chcem otvoriť s.r.o. a podnikať v tej oblasti na ktorú mám vytvorenú aj tu web stránku. Keďže tam mám už dosť veľa potencionálnych zákazníkov, tak mohol by to byť môj dosť silný reklamný nástoj. Otázka teda je, či môžem tu web stránku použiť ako nepeňažné základné imanie? Podľa toho čo som našiel na nete, tak keby som si dal nejakou firmou spraviť tu stránku v podobnej kvalite, rosahu a výkonnosti, tak by stála 3000 - 6000 €. Do ceny som započítal: webhosting, doménu, dizajn, obsah, SEO onpage, SEO offpage (linkbuilding), logo ktoré má ta stánka,...
Ak by to bolo možné, tak koľko by stál znalecký posudok web stránky? aspoň tak približne.
Ďakujem za užitočné odpovede a rady
Tomas

do trhovej hodnoty webstranky sa urcite nezapocitava ani webhosting ani domena, oboje su sluzby.

z pohladu webstranky ako casti zakladneho imania je to velmi zlozite. Cisto v teoretickej (!) rovine to mozne je, ale osobne do neodporucam. Uz len z toho dovodu, ze teoreticka hodnota kazdej webstranky je nula. (max par eur za dizajn). Preco? Pokial sa strati vytvaratel dynamickeho obsahu (tzn. prestane vytvarat obsah), stranke zacne hodnota velmi rychlo klesat.

Myslim si, ze pripad webstranky ako sucasti zakladneho imania by bol ojedinely a sud sa moze priklonit k nazoru, ze hospodarsku hodnotu webstranky (ako suboru naprogramovanej aplikacie s urcitym dizajnom) nemozno urcit.

Obchodný zákonnik:


§ 59(1) Vkladom spoločníka je súhrn peňažných prostriedkov (ďalej len „peňažný vklad“) a iných
peniazmi oceniteľných hodnôt (ďalej len „nepeňažný vklad“), ktoré spoločník vkladá do
Zbierka zákonov SR * 513/1991 Zb.
Stránka 14 / 224spoločnosti a podieľa sa nimi na výsledku podnikania spoločnosti.
(2) Nepeňažným vkladom môže byť len majetok, ktorého hospodárska hodnota sa dá určiť.
Vklady spočívajúce v záväzku vykonať práce alebo poskytnúť služby sa zakazujú. Nepeňažný
vklad musí byť splatený pred zápisom výšky základného imania do obchodného registra. Ak
spoločnosť nenadobudne právo k predmetu nepeňažného vkladu, je spoločník, ktorý sa zaviazal
vložiť do spoločnosti tento vklad, povinný zaplatiť jeho hodnotu v peniazoch a spoločnosť je
povinná predmet nepeňažného vkladu spoločníkovi vrátiť. Spoločnosť vyzve písomne
spoločníka, aby zaplatil hodnotu nepeňažného vkladu, ku ktorému spoločnosť nenadobudla
právo, a spoločník je povinný splniť túto povinnosť do 90 dní odo dňa doručenia výzvy.
(3) Nepeňažný vklad do spoločnosti a určenie peňažnej sumy, v akej sa nepeňažný vklad
započítava na vklad spoločníka, sa musia uviesť v spoločenskej zmluve, zakladateľskej zmluve
alebo v zakladateľskej listine, ak tento zákon neustanovuje inak. Hodnota nepeňažného vkladu
sa určí znaleckým posudkom, ktorý musí obsahovať aj opis nepeňažného vkladu, spôsob jeho
ocenenia, údaj o tom, či jeho hodnota zodpovedá emisnému kurzu upísaných akcií splácaných
týmto vkladom alebo hodnote prevzatého záväzku na vklad do spoločnosti.
(4) Ak sa vkladá podnik alebo jeho časť, použijú sa vo vzťahu k prechodu práv a povinností
primerane ustanovenia o zmluve o predaji podniku.
(5) Ak vklad do spoločnosti alebo jeho časť spočíva v prevode pohľadávky, použijú sa primerane
ustanovenia o postúpení pohľadávky. Spoločník, ktorý previedol na spoločnosť ako vklad
pohľadávku, ručí za vymožiteľnosť tejto pohľadávky do výšky hodnoty svojho vkladu.
Nepeňažným vkladom môže byť aj pohľadávka voči spoločnosti.
(6) Ak v čase zápisu výšky základného imania do obchodného registra nedosiahne hodnota
nepeňažného vkladu sumu určenú pri prevzatí záväzku na vklad, je spoločník, ktorý sa zaviazal
vložiť do spoločnosti nepeňažný vklad, povinný doplatiť spoločnosti tento rozdiel v peniazoch.


mimotemy tvoja stranka nie je top 10 na googli, ak si otvorim google, tak mi nezobrazi ani jednu stranku, nie to este 10. Az po zadani vhodneho klucoveho slova sa mi zobrazia vysledky. Takze tvoja stranka je mozno v top 10 ale len na urcitom klucovom slove.
Ttomas
14.12.12,14:44
ok..z odpovedi je mi zrejme ze mozno to nie je standardne nepenazne ZI ale nadej ze by mi to schvalili tam nejaka je.
Dost ma to zaujima lebo viem ze ta stranka funguje a je na 100 % jasne ze nejaky billboard alebo reklama v casopisoch a podobne drahe a takmer uz nefungujuce reklamy na ktore by som zbytocne vyhodil napr. penazne ZI 5000 € by nebola absolutne ani nahodou taka efektivna ako stranka.
Ak by sa nasiel niekto kto ma skusenosti prave s mojou otazkou a dal by mi o tom vediet tak by mi to dost pomohlo.
Inak blavaciko dakujem za odpoved. aspon viem ze to nie je bezne a samozrejme ako som si myslel :)
A pokial ide o top 10 v googli tak je jasne ze som mal na mysli pre vhodne klucove slova a bolo to jasne aj tebe kedze si si to sam sebe vysvetlil..
Economic
14.12.12,15:33
ZI spoločnosti môže tvoriť buď peňažný vklad, alebo nepeňažný ( ktorým je hnuteľný majetok : nehnuteľnosť, osobný, nákladný automobil a podobne) Pri zápise nepeňažného vkladu do ZI do OR, musí sa dokladať znalecký posudok.
S webovou stránkou to nepôjde.
misomiso
14.12.12,15:37
ok..z odpovedi je mi zrejme ze mozno to nie je standardne nepenazne ZI ale nadej ze by mi to schvalili tam nejaka je.
Dost ma to zaujima lebo viem ze ta stranka funguje

Ako funguje? Kolko zarobila za minuly mesiac? Navstevnost este neznamena nic.
blavaciko
14.12.12,18:02
ZI spoločnosti môže tvoriť buď peňažný vklad, alebo nepeňažný ( ktorým je hnuteľný majetok : nehnuteľnosť, osobný, nákladný automobil a podobne) Pri zápise nepeňažného vkladu do ZI do OR, musí sa dokladať znalecký posudok.
S webovou stránkou to nepôjde.

Zadavatel vie, ze bude potrebovat znalecky posudok a zakon neprikazuje, aby bol nepenazny vklad hmotny. Teoreticky by mohla byt nepenaznym vkladom aj ochranna znamka, know-how, patent aj software, takze podla mna je sanca, ze sud povoli "webstranku" ako nepenazny vklad, ale sanca tak 1:999999999999999999999999999999


Inak Ttomas, ak by si bol naozaj taky blazon, ze to napriek vsetkemu skusis, tak nas prosim nezabudni informovat ;)
Dáša_
14.12.12,19:49
vcelku mi uniká pointa, na čo je dobré vkladať do ZI webovú stránku. obzvlášť pri sume okolo 5000€.
KEJKA
14.12.12,20:06
sro si založ "normálne", splatením peňažného vkladu do pokladnice.
webstránku ako svoje dielo predaj do sro ako nehmotné aktívum..............trebárs za tých vložených 5000 EUR.
A ušetríš na zn.posudku.
misomiso
15.12.12,13:20
Pochybjem, ze mozes cokolvek za 5.000 EUR predat vlastnej sro bez znaleckeho posudku. To by sa tulenovalo jedna radost. Ked som zakladal sro, tak mi uctovnicka vravela, ze ak by som chcel predat auto vlastnej sro, tak bez posudku by to asi DU a sud neuzna
Muziku
20.12.12,07:42
Ak auto predáš v trhovej cene, nie je s tým problém.