mtd1
14.12.12,19:18
Ahojte poradaci ,

potrebovala by som poradit :
- zamestnanec ma nevycerpanu dovolenku este z r. 2011. Do konca roku 2012 ju nestihne vycerpat. Zamestnanec je zaroven majitelom a nema zaujem dovolenku cerpat ani fiktivne pretoze z cestakov ma omnoho vacsi uzitok. Pracovny pomer dalej pokracuje v r.2013.
Co sa v takomto pripade deje s dovolenkou z r. 2011?
Musi byt preplatena alebo jednoducho prepadne?

Vopred dakujem za radu.
KEJKA
14.12.12,18:22
prepadne.
Aký má nárok? ak by mal nárok 5 týždňov, tak 1 týždeň sa preplatiť môže.
mtd1
14.12.12,18:27
Ahoj Kejka,

cielom je , aby sa nic nepreplacalo , aby zbytocne nerastli naklady z miezd.Zamestnanec je zaroven majitelom , nepotrebuje cerpat dovolenku. POtrebujeme to len "upratat" a nie som si ista, ci je legislativne v poriadku nechat dovolenku prepadnut ak s tym zamestnanec suhlasi.Ci to niekedy neskor nemoze nejaka kontrola napr. zo socky alebo z DU vytknut , ze sme nepriznali nejaky prijem.
Tweety
14.12.12,18:30
Ahojte poradaci ,

potrebovala by som poradit :
- zamestnanec ma nevycerpanu dovolenku este z r. 2011. Do konca roku 2012 ju nestihne vycerpat. Zamestnanec je zaroven majitelom a nema zaujem dovolenku cerpat ani fiktivne pretoze z cestakov ma omnoho vacsi uzitok. Pracovny pomer dalej pokracuje v r.2013.
Co sa v takomto pripade deje s dovolenkou z r. 2011?
Musi byt preplatena alebo jednoducho prepadne?

Vopred dakujem za radu.
Preplatiť sa v zásade dovolenka nedá, len pri skončení PP. To však nie je jeho prípad, dá sa prakticky preplatiť len to, čo presahuje 4 týždne. Tak, ako už uviedla Kejka.
Prepadnutie dovolenky, kde zamestnáv. neurčil nástup na ňu, je legitímne.
mtd1
14.12.12,18:36
ok, super,
takze dovolenku z r.2011 mozme pokojne nechat prepadnut .

Dakujem pekne za odpovede,
pomohli ste mi.