Lusia Artuková
14.12.12,23:41
zdravim, pri sucastnom zvysovani dani a odvodov je mi az zle, ma nejaku vyhodu zalozit si napriklad LLC v USA? Ma to nejaku vyhodu co sa tyka danenia a odvodov?
ACCNT
15.12.12,11:06
a skusala si hladat?

preco si vsetci vyberaju spolocnosti z usa? preco to nikto nechce robit ako google:
http://dsl.sk/article.php?article=13474
SamuelSK
15.12.12,11:07
Opytaj sa Fica :D
Lusia Artuková
15.12.12,11:15
No a ako to je teda s platenim odvodov a dani na SK ? Musim tu byt predsa nejak evidovana
profesional
15.12.12,18:11
Americka LLC nema pravo vykonavat podnikatelsku cinnost na uzemi SR. Takze s danami a odvodmi to nie je nijako.
Lusia Artuková
15.12.12,18:13
no ja by som to potrebovala na system adsense, cize irska spolocnost, jedna faktura mesacne nic viac, pri zruseni 40% pausalne a max 5000 eur na rok s cinnostou pri ktorej nedodam ziadne blocky ale len pausalne, je to ukrutne kruta zmena...
majovrabel
15.12.12,18:48
Ak zarabas iba cez adsense, tak si myslim, ze kludne mozes mat aj firmu na Cypre. Nemyslim si, ze domena je dolezita, pretoze neverim, ze google plati nejake dane na Slovensku len kvoli tomu, ze pouziva aj domenu .sk. Mozno je nutne, aby bol server v krajine v ktorej chces platit dane. Ale to fakt neviem. Pripadne dalsia moznost je rozdelit si to. Adsense nezakazuje mat rozne ucty na jednej stranke, dolezity je len sucet 3. Cize ak si das napriklad 3 rozne firmy na tie 3 reklamy, tak vies to trochu korigovat, kde chces mat ake prijmy.
Lusia Artuková
15.12.12,20:26
no presunut weby na zahranicny server by bolo popripade mozne v pohode. Skor by ma zaujimalo ci je mozne sa takto zbavit zbytocnych vydavkoch pretoze to uz je neunosne :) Taktiez ako to je dalej, ak mam trvaly pobyt tu, podnikanie cez USA, ako by to bolo s soc a zdrav odvodmi na SR a taktiez danenie, ale to by sa uz jednalo o dvojite danenie.

Preto sa informujem co a ako ale najlepsie by bolo asi najst uctovnika ktory sa s tymto zaobere a moze pomoct.
majovrabel
16.12.12,05:39
Urcite sa treba poradit s niekym kto sa tymto zaobera... Myslim, ze su firmy, ktore registraciu firmy v USA ponukaju a tie by mozno vedeli poradit. Kazdopadne ak to je len kvoli daniam, zvazil by som aj ten cyprus :) Dal som si v googli vyhladat nejaku firmu, co to sprostredkuvava a na Cypre je zrejme dan z prijmu len 10%. Ako sa k tym peniazom legalne dostat, aby sa clovek nedostal do problemov, to je druha vec, ale s tym by asi taka firma vedela poradit. A ta firma co ponuka cyprus ponuka aj Belize a Seychelly a tam je 0% dan, len neaky pausalny rocny poplatok. A napriklad taka Belize nespolupracuje s nikym, ako sme zistili aj v suvislosti s jednym nasim uprchlikom.
Lusia Artuková
16.12.12,10:35
No uz len najst odbornika, nasla som firmy co to sprostretkuvavaju, kontaktovala som ale zatial nic. Ono to asi take jednoduche teda nebude, to by nad tym rozmyslalo vela podnikatelov. Hlavne by som sa do toho nehrnula ak by som si nebola ista ze to je 100% legalne a nic nehrozi.
profesional
16.12.12,10:42
Ak budes mat ako obcan SR s trvalym pobytom v SR zalozenu LLC, budes musiet poziadat v USA ty ako fyzicka osoba o vydanie ITIN. A naskedne profit z LLC budes danit ty ako fyzicka osoba v USA. A to aj v pripade ze sa v USA ani raz neukazes. Zaroven tento prijem zahrnies do svojho danoveho priznania fyzickej osoby v SR a na zaklade zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia si zapocitas dan zaplatenu v USA. Takze je to nezmysel. Lebo v USA su dane z prijmu progresivne.
profesional
16.12.12,10:45
Zaroven poroz na zakladanie spolocnosti v zahranici len tak. POdla nasho zakona o dani z prijmu je danovym rezidentom SR aj taka zahranicna spolocnost, ktora je ovladana co sa tyka rozhodovania o cinnosti spolocnosti nejakym danovym rezidentom SR. cize ak ty budes konatel zahranicnej firmy, tato bude danovym rezidentom SR ako tunajsia tuzemska pravnicka osoba.

Danove planovanie nie je jednoducha zalezitost. Da sa to, ale je to cim dalej tym narocnejsie a drahsie. Tj. Oplati sa to iba ak zarabas aspon par stotisic eur rocne.
MatoB
16.12.12,11:04
Nezabudaj na to, ze musis dobre ovladat zakony oboch krajin cize aj nase aj tej, kde chces danu offshore firmu zakladat. Nezabudaj aj na medzinarodne zmluvy a podobne. Nezabudaj aj na to, ze ludia, ktory sa zaoberaju zakladanim offshore firiem alebo teda firiem v danovych rajoch napr. na Seychelly, Belize, Dominika, ktory ta zrejme na to nalakali svojim zakaznikom urcite nebudu vysvetlovat nevyhody tychto danovych rajov. Vsade pisu len vyhody a ked sa clovek dostane do problemov nevie ako z toho von.... atd. atd. atd. :confused:
ACCNT
16.12.12,19:33
s tym, ze sa nebude musiet ukazat v amerike som si neni celkom isty-vid problemy so zakladanim uctu:
www.doameriky.com/category/americka-firma/
majovrabel
16.12.12,20:36
Suhlasim s tym, ze to nie je jednoduche, suhlasim s tym, ze sa to oplati az ked clovek zaraba velke peniaze a suhlasim s tym, ze tam moze byt mnozstvo problemov... A hlavna otazka je, ze ci cas straveny vymyslanim ako tie dane neplatit sa neda vyuzit nejakym lepsim sposobom - napriklad na zarobenie viac penazi... Mnohi podnikatelia napr. pouzivaju auto na znizovanie dani... Ked som si to realne rozratal, ze kolko by som tym usetril - ak teda nechcem "pretocit" tachometer kazdy rok, tak auto vo firme nepouzivam a za vsetky aj sluzobne cesty platim zdanenymi peniazmi... To su tie rozhodnutia, ktore clovek musi urobit...
jar88
17.12.12,12:25
zdravim, pri sucastnom zvysovani dani a odvodov je mi az zle, ma nejaku vyhodu zalozit si napriklad LLC v USA? Ma to nejaku vyhodu co sa tyka danenia a odvodov?

Jednoduchá odpoveď: NIE NEMÁ.
----------------------------------
To čo si ty a ostatní ľudia predstavujú pod pojmom daňový raj, je značne odlišné od skutočnosti.
Aj to, ako sa tu píše o neplatení daní a vyhýbaniu sa plateniu daní zahraničnými firmami, nemá s tvojimi problémami nič spoločné.
---------------------------------
Oni sa cez daňové raje vyhýbajú a neplatia len daň zo zisku. No a v tvojom prípade (5000 €) je to nicotná daňová povinnosť. Tebe je zle z ostatných finančných výdavkov a to sú odvody a ostatné dane a poplatky. Tie tu platia aj oni.
Lusia Artuková
17.12.12,12:30
Tak zrusenie 40 pausalne je asi najhorsia novinka, pri adsense a podobne si do vydavkoch nedokazete dat skoro nic a maximalny odpocet 440 eur na mesiac oproti niekolkonasobku je teda riadna podpasovka...
hornak.ebsr
18.12.12,06:41
Súhlasím s profesionalom so svojimi klientami začínam riešiť offshore daňové plánovanie až nad VH 100 000 € + ... A keďže tu odoznelo veľa prínosných vecí tak iba nadviažem, ja osobne plánujem offshore ako holdingovú štruktúru pri 100% dcérskych spoločnostiach v štátoch EU aj tretích krajín. Veľmi zjednodušene sa to dá chápať ako postup, ktorý zvolil Google, Microsoft atď. Podľa mňa sa neoplatí riešiť offshore kvôli nahradeniu živnosti v SR... Náklady a náročnosť predčia prínos.
Filip Glasa
25.12.12,12:04
V USA? Veď tam sú ešte vyššie dane ako u nás ...
V daňovom raji? Pri tých drobných čo máte z adsense?

Normálne plaťte všetko tu a využite všetky domáce možnosti na optimalizáciu. Keď to budú milióny, alebo aspoň státisíce, tak porozmýšľajte od daňových rajoch. A ani vtedy to nie je jednoduché.

Ale fakt neviem ako niekoho napadne zrovna tá Amerika. Z pohľadu západných krajín máme my ešte stále relatívne slušné dane.
Okrem toho, dane a odvody sa zvyšujú v tejto dobe všade na svete. Aj v USA -fiškálny útes.
Emiliazba99
15.11.13,11:03
ja som si zalozila spolocnost cez immigrationbiz.sk a som spokojna:)
lujza.j
15.11.13,11:15
Nabuduce odpovedaj na otazku....dnes mas sluzbu...robis reklamu:---