Teres
15.12.12,11:48
Dobrý den, som na rodičovskej dovolenke u zamestnavatela kde ma TPP na dobu neurčitú, mala ma 16m a vyskytla sa mi možnost pracovat na čiastočný uvazok od marca 2013 ako prilepšenie k rodičovskému príspevku priamo v našom meste u iného zamestnavatela,rodičovskú dovolenku mam do 13.7.2014,rada by som v tomto čase aj otehotnela, proforma sa vratila do povodnej prace, nasledne čerpala dovolenku s materskej a potom šla na PN, a potom na materskú...otázka je z čoho by sa my vypočítavalo nemocenské a nasledne materská...ma na to vplyv aj ten čiastočný uvazok? rada by som mala pn a matersku aspon taku ako pri prvom a obavam sa či to nebudú počítat s toho čiastočného uvazku ktorý sa mi vyskytol.
Za každú radu dakujem:-)
Katy a R
15.12.12,11:06
Dobrý den, som na rodičovskej dovolenke u zamestnavatela kde ma TPP na dobu neurčitú, mala ma 16m a vyskytla sa mi možnost pracovat na čiastočný uvazok od marca 2013 ako prilepšenie k rodičovskému príspevku priamo v našom meste u iného zamestnavatela,rodičovskú dovolenku mam do 13.7.2014,rada by som v tomto čase aj otehotnela, proforma sa vratila do povodnej prace, nasledne čerpala dovolenku s materskej a potom šla na PN, a potom na materskú...otázka je z čoho by sa my vypočítavalo nemocenské a nasledne materská...ma na to vplyv aj ten čiastočný uvazok? rada by som mala pn a matersku aspon taku ako pri prvom a obavam sa či to nebudú počítat s toho čiastočného uvazku ktorý sa mi vyskytol.
Za každú radu dakujem:-)

ak splníš podmienku 270 tich dní poistenia do pôrodu v obidvoch zamestnanaiach, tak nárok na dávku bude z obidvoch poistení. keďže tehotná ešte nie si - tak by si mala splniť :);)
Teres
15.12.12,11:10
a nevadí že v troch rokoch dietata by som nenastupovala na materskú, ale bola by som len na začiatku tehotenstva?ono mi ide hlavne o to aby sa mi materská počítala z pôvodného zamestania a nie len s čiastočného uvazku,nebude problém že u pôvodného zamestnavatela som bola na rodičovskej a hned po skončení rodičovskej nastupim na pn u povodného zamestnavatela a nebudem už robiť tých 270dní...či sa do toho počíta aj rodičovská dovolenka?
Teres
15.12.12,11:17
a nevadí že v troch rokoch dietata by som nenastupovala na materskú, ale bola by som len na začiatku tehotenstva?ono mi ide hlavne o to aby sa mi materská počítala z pôvodného zamestania a nie len s čiastočného uvazku,nebude problém že u pôvodného zamestn
Katy a R
15.12.12,11:33
a nevadí že v troch rokoch dietata by som nenastupovala na materskú, ale bola by som len na začiatku tehotenstva?ono mi ide hlavne o to aby sa mi materská počítala z pôvodného zamestania a nie len s čiastočného uvazku,nebude problém že u pôvodného zamestnavatela som bola na rodičovskej a hned po skončení rodičovskej nastupim na pn u povodného zamestnavatela a nebudem už robiť tých 270dní...či sa do toho počíta aj rodičovská dovolenka?
Píšeš predsa, že pôvodný PP stále trvá - a aj bude trvať - či:confused:
veď pozri si §54 (a nielen ten). A keďže ešte nie si tehotná ... tak treba sledovať zmeny - pretože do tvojho nároku na materskú ich môže byť aj viac :confused::mee::confused: (ani srnky netušia, čo dovtedy môže byť - veď ešte nebolo ani 21.12. ;):D)
Teres
15.12.12,11:39
ano ešte trvá len som na rodičovskej dovolenke, respekt. nepracujem,pracovala by som len u toho druhého:-)na par hodín denne
Teres
15.12.12,11:42
ano ešte trvá len som na rodičovskej dovolenke, respekt. nepracujem,pracovala by som len u toho druhého:-)na par hodín denne. ved prave čo dovtedy vymyslia..len sa nechcemodstavit od ako tak normalnej materskej koli 200e ,tak zistujeme,zvažujeme...čo a ako