sch
16.12.12,08:41
poprosim vas o nazor na portal www.pozicajsi.sk
je to podla vas prehladna, jasna a zrozumitelna stranka pre pozicovne ako aj ich zakaznikov?
dakujem za vase pripomienky
Indeed
16.12.12,07:49
podľa mňa VÝBORNÁ stránka ,

také niečo ĺudia vždy potrebujú , napr. načo by si niekto kupoval náradie ktoré chce 1x za rok použiť a "vysolil"
by zaň dajme tomu 400 eur, ked si ho može na víkend požičať za dvacku ?

Lenže chyba lávky je v tom,že požičavatelia dávajú také podmienky,že okrem platby za vypožičanie,
chcú zložiť aj zábezpeku za naáradie vo výške 50% z ceny nového náradia
a vtejto chvíli je to už pre zákazníka krajne nevýhodné...
taiko
16.12.12,08:08
Obavam sa, ze zatial je to iba zoznam. Mozna je iba nezavazna rezervacia dokonca bez datumu a casu. Tym padom tam zakaznik musi este volat, alebo ist osobne, aby zistil, ci je predmet zapozicania naozaj k dispozicii. Ten formular na nezavaznu rezervaciu by mohol aspoan obsahovat datum, aby pozicovna vedele presnejsie reagovat na poziadavku zakaznika. Idealne by bolo, keby sa to dalo objednat zavazne a zakaznik by uz len prisiel do pozicovne a predmet pozicky by si vyzdvihol.
Chyba mi tam aj hodnotenie pozicovni, pozicanych predmetov a popripade celej vypozicky ako takej. Pomohlo by to vyvarovat sa vselijakym sklamaniam a oddelilo by sa zrno od pliev.
Celkovo je to ale dobry napad, len to je potrebne dotiahnut.
bodliak
16.12.12,08:15
Ono je to len v plienkach, ale...
Bežný človek zvyčajne potrebuje dieru v stene a nie vŕtačku.

Čo sa zálohy týka - veď je to normálne, že nedáte do ruky neznámemu človeku stroj za stovky eur, keď oficiálne vymáhanie cez naše súdnictvo by trvalo roky a stálo viac, ako stroj.
Keby to nerobil, skončil by za pár dní. Čo je na tom nevýhodné, keď mi zálohu vráti pri vrátení stroja ?!?
Indeed
16.12.12,08:26
Ono je to len v plienkach, ale...
Bežný človek zvyčajne potrebuje dieru v stene a nie vŕtačku.

Čo sa zálohy týka - veď je to normálne, že nedáte do ruky neznámemu človeku stroj za stovky eur, keď oficiálne vymáhanie cez naše súdnictvo by trvalo roky a stálo viac, ako stroj.
Keby to nerobil, skončil by za pár dní. Čo je na tom nevýhodné, keď mi zálohu vráti pri vrátení stroja ?!?

Pre mňa je to nevyhodné v tom,že ja v tej chvíli ked si chcem požičať ten stroj jednoducho NEMAM pri sebe tie peniaze
alebo nie som ochotný ich zháňať,či viazať na vypožičanie stroja
zrozumeiteľne: Ja nikdy nebudem ochotný si požičať zváračku na vikend, či na jeden deň za tých podmienok,že musím zložiť vinkulaciu trebars 200 euro,ked za 300 euro si kupim tu zvaračku a budem ju mať len pre seba a bude nová
bodliak
16.12.12,08:31
Vyvarím 4 elektródy, spravím, čo potrebujem a 300 Eur mi bude ležať v garáži... Hmmm.
Ľudia, ktorí nie sú ochotní dať zálohu zvyčajne ani nie sú ochotní predať raz použitú zváračku, takže ležať tam bude hóóódne dlho.
taiko
16.12.12,08:35
Pre mňa je to nevyhodné v tom,že ja v tej chvíli ked si chcem požičať ten stroj jednoducho NEMAM pri sebe tie peniaze
alebo nie som ochotný ich zháňať,či viazať na vypožičanie stroja
zrozumeiteľne: Ja nikdy nebudem ochotný si požičať zváračku na vikend, či na jeden deň za tých podmienok,že musím zložiť vinkulaciu trebars 200 euro,ked za 300 euro si kupim tu zvaračku a budem ju mať len pre seba a bude nová
???? Vsak ale tych 200 EUR dostanes naspat a nova zvaracka Ta navzdy "oberie" o Tvojich 300 EUR. Ak teda nezvaras raz za tyzden, tak ta vinkulacia a pripadne 2-dnove uroky co stratis su stale vyhodnejsie
Indeed
16.12.12,08:45
Pre mňa je to nevyhodné v tom,že ja v tej chvíli ked si chcem požičať ten stroj jednoducho NEMAM pri sebe tie peniaze
alebo nie som ochotný ich zháňať,či viazať na vypožičanie stroja
zrozumeiteľne: Ja nikdy nebudem ochotný si požičať zváračku na vikend, či na jeden deň za tých podmienok,že musím zložiť vinkulaciu trebars 200 euro,ked za 300 euro si kupim tu zvaračku a budem ju mať len pre seba a bude nová

Samozrejme,že ma netrapi,to,že prídem o nejaké uroky ked presuniem 200 eur z učtu na niekoĺko dní niekomu inému
ale ja vidím pointu v inom
a síce,že ten čo požičiava to náradie musí tiež niesť nejaké riziko svojho podnikania ,
nie že by všetko riziko niesol len zákazník
preto sa mi zdá suma zálohy 150 alebo 200 eur za zváračku čo stoji 300 eur NEPRIMERANÁ,
Ja mu kľudne dám zálohu 50 eur+poplatok za vypožičanie , ale nie som ochotný nies´t na svojich pleciach riziko JEHO podnikania !
Myslím,že ten príklad,čo som teraz dal je vystižný a postoj ľudí a subjektov ,čo idu podnikať je brzdou rozbehu trhu a v
konečnom dosledku takýmto postojom škodia sami sebe,lebo bránia masovejšiemu využívaniu ich služieb a tým pádom sa
sami oberaju o veľku časť svojich potencialnych ziskov.
lujza.j
16.12.12,08:48
Indeed
16.12.12,08:52
lujza nehnevaj sa ale musim Ti dať neužitočné, nebrzdi zaujimavu diskusiu,ktorá sa tu rozprudila
hubatá
16.12.12,08:59
A čo keď mi ujde on aj s mojou zálohou vo výške cca 200-300 €? Prídem vrátiť náradie a už bude navždy zatvorené, veď keď požičia denne len 2-3 zákazníkom (stačí aj jeden) riadne zarobí.
Radšej si požičiam od suseda čo býva v rodinnom dome, alebo má chatu a viem že má garáž s náradím. Poznám ho a požičia mi to aj zadarmo.
Možno o polroka budem potrebovať niečo požičať od neho ja čo nemám, prípadne stačí ak mi pomôže niečo pridržať.
lujza.j
16.12.12,09:03
nerieéééš..... :-D ved ja vám ju neberiem.... :-P
Dáša_
16.12.12,09:08
zo strany požičiaveteľa (aj keď nie úplne osobne)

Keď sa požičaná zváračka začala zháňať pomocou policajtov, zrazu sa našla... Nejak sa nevedelo, že osoba, ktorá si požičiava je závislá na automatoch... Do poriadku dával tatko.
a čo je požičané, na to veľmi ľudia nehľadia - dosť veľké náklady na udržiavanie a opravy. Ide o skúsenosti z požičovne stavebného náradia - zlomili sa vrtáky, ktoré by mali vydržať všeličo, pokrivené, ďalej už nepoužiteľné.

Na začiatku boli idealistické názory, ale postupne ideály hasnú...

Ja viem, že web je o inom, pripojila som len názor z praxw
Indeed
16.12.12,09:23
bud riešme niečo po čom je dopyt, ale nepodnikajme tak,že "ja chcem zarobiť peniaze" a potreby zákazníkov su mi u p*dele.
taiko
16.12.12,10:40
Samozrejme,že ma netrapi,to,že prídem o nejaké uroky ked presuniem 200 eur z učtu na niekoĺko dní niekomu inému
ale ja vidím pointu v inom
a síce,že ten čo požičiava to náradie musí tiež niesť nejaké riziko svojho podnikania ,
nie že by všetko riziko niesol len zákazník
preto sa mi zdá suma zálohy 150 alebo 200 eur za zváračku čo stoji 300 eur NEPRIMERANÁ,
Ja mu kľudne dám zálohu 50 eur+poplatok za vypožičanie , ale nie som ochotný nies´t na svojich pleciach riziko JEHO podnikania !
Myslím,že ten príklad,čo som teraz dal je vystižný a postoj ľudí a subjektov ,čo idu podnikať je brzdou rozbehu trhu a v
konečnom dosledku takýmto postojom škodia sami sebe,lebo bránia masovejšiemu využívaniu ich služieb a tým pádom sa
sami oberaju o veľku časť svojich potencialnych ziskov.
indeed, pozical by si Ty na Slovensku niekomu stroj v hodnote 300EUR za 50EUR-ovu zalohu? Ja tada nie. Mne aj 50% pride risk, ale tak to ma asi dany poziciavatel statisticky vypocitane, ze sa mu to takto este oplaca. On na tej zalohe predsa nezaraba. Je to len poistenie.
Ty zalohou nekryjes riziko jeho podnikania. Ty kryjes jeho riziko suvisiace s Tebou, riziko, ze mu vrtacku vratis poskodenu, alebo nevratis vobec. Toto je bohuzial dosledok vymozitelnosti prava a urovne medziludskych vztahou na Slovensku. Na Slovensku sme si to bohuzial zariadili tak, ze nikto nikomu neveri. Bohuzial je to odovodnene a mozeme si zato sami. Nasvedcuju tomu aj niektore prispevky k tejto debate. Ludia si proste neveria a boja sa.
50 EUR zalohu za 300EUR ovy stroj mozeme zaviest, ked sa nebudeme spravat ako hamizne prasce, ktore su ochotne oklamat hocikoho o hocico.
Indeed
16.12.12,10:43
50 EUR zalohu za 300EUR ovy stroj mozeme zaviest, ked sa nebudeme spravat ako hamizne prasce, ktore su ochotne oklamat hocikoho o hocico.

To je problém podnikateľov na Slovensku.

Oni za tento postoj dostávajú plnú odplatu.

Niektorí už vrátili ŽL ,

ja sa teším z toho.
buchač
16.12.12,10:51
A čo keď mi ujde on aj s mojou zálohou vo výške cca 200-300 €? Prídem vrátiť náradie a už bude navždy zatvorené, veď keď požičia denne len 2-3 zákazníkom (stačí aj jeden) riadne zarobí.
Radšej si požičiam od suseda čo býva v rodinnom dome, alebo má chatu a viem že má garáž s náradím. Poznám ho a požičia mi to aj zadarmo.
Možno o polroka budem potrebovať niečo požičať od neho ja čo nemám, prípadne stačí ak mi pomôže niečo pridržať.

eeeeeeee...........

Záleží od vercajgu ale ....
Je rozdiel medzi hasákom a povedzme sthilkou .
Hasák bez problému si požičiam ( alebo ja požičiam )...
Sthilka ???...nuž tak poviem ...radšej ja pôjdem to drevo porezať , ako by potom mali nasledovať tie výčitky ...



Sused nemusí...radšej susedka ...:---:D
taiko
16.12.12,11:00
To je problém podnikateľov na Slovensku.

Oni za tento postoj dostávajú plnú odplatu.

Niektorí už vrátili ŽL ,

ja sa teším z toho.
bohuzial to je problem nas vsetkych, celej spolocnosti.
bodliak
16.12.12,13:08
Na 4 elektródy zavolám zvarača so zvaračkou.

Ušetrím prácu so zálohou
ušetrím 2x cestu do požičovne
môžem zaplatiť zvarača.

PS
A nemusím sa kvôlivá 4 elektrodam učiť zvárať :D .

1. So zálohou je fakt veľa práce.
2. Zvárač k tebe príde zadarmo, 0 Eur/km a príde kedy chceš.
3. Fakt si myslíš, že tvoja ušetrená cesta zaplatí zvárača ?
4. Vedomosti sú najlepšia investícia.
SamuelSK
16.12.12,16:33
Myslim ze aj vo "vyspelych" (rozumej geograficky od nas na zapad) sa platia dost vysoke zalohy, avsak neviem ci az 50%..

Ale ano, je to vysledok spolocnosti, ze sa podnikatel boji poziciat 300 EUR zvaracku ci vrtacku niekomu..

Tu absolutne nejde o to, ze je to CUDZI clovek, to je ABSOLUTBE irelevantne! pretoze normalny clovek neokradne ani cloveka australcana ci martana, pretoze proste neokradne.. Dnes je skor problem vymozit dlzobu od rodiny a nie este od cudzinca :D

Zalezi to podla mna od toho ako chce riskovat podnikatel, no ja osobne si myslim, ze slovaci nestoja o kvalitny servis, ved vid ich nakupy v tescu.. to o niecom svedci.. vid preplnene megdonaldy a podobne restiky pod urovnou mrazu, proste supacky klienti, co vam poviem, budem uprimny..
a preto ten podnikatel pyta 50% zalohu.
ak by slovakom isiel o kvalitny servis, tak by chytili pekne silne stiskli maso ktore nasli v tescu po zaruke alebo az plesnive tak silno, ze by ta plesen tiekla z toho obalu a treskla o hlavu manazera tesca/predajne.
az potom by som tento moj nazor zobral spat.
ale dnes vidim extremne pasivny trh na strane klientov, ktori so sebou zametaju ako si kvazipodnikatel zmysli..
slovaci nemaju svoju HRDOST.
kvazipodnikatel ich vyslovebe odr....e a oni tam o den na to pridu aj tak, lebo... lebo co, niekedy lebo fico, niekedy lebo medved, niekedy lebo je to najblizsie a najlahsie a niekedy lebo sa vykecali pri pivecku..
nemyslim si, ze taky trh stoji o seriozneho podnikatela a seriozny radsej namieri na ten blby zapad.. kurna alebo uz aj ukrajinu !!!!!
misoft
16.12.12,18:01
A zvárač za svoju robotu musí ručiť - inak by prípadné škody cáloval.
kezeso
03.01.13,13:47
O stránke si myslím, že graficky je zvládnutá dobre. Iba že nič skoro neponúka. Kedysi som prevádzkoval dvd požičovňu,žiadne zálohy, aj keď nadobúdacia cena s autorskými právami bola 40 i 50 x vyššia ako požičovné. To je už riziko podnikania. Veľa dvd-čiek a pred tým vhs-iek sa minikdy nevrátilo. Skúsil som sa i súdiť, ale nemalo to cenu. Vinníci boli zväčša nemajetní a náhrady škody som sa nedočkal...
zolik2001
28.01.13,16:57
Pane boze co to tu zas riesite???? tak ako bolo napisane najpr sa treba zamysliet u dotycneho ci on by pozical 300 eurovu vec za 50 eurovu zalohu??? ruku na srdce....urcite nie vzhladom na to ze poznam myslenie slovakov kazdy hrabe len pre seba.....okrem toho zaloha nieje zlozena na tom ci ides zvarat ci vrtat jednu dieru ci 100. Po dalsie kazdy so svojim naradim naraba setrne no s cudzim sa nekasle ze? a nevravte mi ze to nieje tak. Takze zaloha musi byt vysoka oby ochranila majitela danej veci v pripadnom poskodeni. A to ze zaloha je vysoka je logicke pretoze ak das niekomu 300 eurovu vec za zalohu 50 eur tak kazdy druhy spekulant teda zlodej ti pride a pozicia si no niky to uz neuvidis. Po dalsie vysoka zaloha je adekvatna mentalite ludi na slovensku. Prenajimal som auta viem o com rozpravam kazdy chce vela za malo. A ano v zahranici si tiez beru pekne zalohy za nastroje co sa poziciavaju a su mnohonasobne vyssie nez 200 eur za zvaracku, alebo blokovanie danej sumy na kreditnej karte ak sa jedna o lepsiu firmu. To by ste zvladli ze mate zablokovane peniaze cca 2 tyzdne na ucte aj ked ich tam mate ale v skutocnosti ich nemozete pouzit. Ak vam ani to nevyhovuje tak vam nebude nic dobre a zbytocne pozerate na portal pozicajsi.sk ale radsej si pozhanajte ozaj od toho suseda. Lebo Slovak si necha aj koleno vrtat kvoli euru len aby druhy nezarobil ze?
Osobne dufam ze sa tej stranke bude darit aby sa konecne ludia naucili ze ak si treba pozicat treba aj nieco zniest a ked sa to v poriadku vrati spat aj peniazeky sa vyplatia.
Tak ak niekto nieco potrebuje a nechce nic dat aby nieco dostal tak nech nic nezhana lebo kto nic nerobi nic nepokazi a len prazdnymi ustami melie a znova o nicom.:)