IVEB
27.02.06,12:08
Firma zaoberajúca sa výrobou reklamy nakúpi kalendáre za účelom potlače log na tieto kalendáre. Zahrnie tieto kalendáre do položky materiál , nakoľko ich bude ďalej potláčať. Moja otázka znie , ak nakúpi kalendáre len za účelom predaja resp. zákazník si to na poslednú chvíľu rozmyslí a nechce ich s potlačou ,kam zaúčtovať tieto kalendáre do prevádzkovej réžie, materiálu alebo ako tovar?
alušik
27.02.06,11:15
Ja by som už potom účtovala o nich ako o tovare.:)
Zita5
27.02.06,11:21
Firma zaoberajúca sa výrobou reklamy nakúpi kalendáre za účelom potlače log na tieto kalendáre. Zahrnie tieto kalendáre do položky materiál , nakoľko ich bude ďalej potláčať.

V tomto prípade je to materiál .


Moja otázka znie , ak nakúpi kalendáre len za účelom predaja resp. zákazník si to na poslednú chvíľu rozmyslí a nechce ich s potlačou ,kam zaúčtovať tieto kalendáre do prevádzkovej réžie, materiálu alebo ako tovar?

V tomto prípade tovar .
Lapko
27.02.06,11:28
Firma zaoberajúca sa výrobou reklamy nakúpi kalendáre za účelom potlače log na tieto kalendáre. Zahrnie tieto kalendáre do položky materiál , nakoľko ich bude ďalej potláčať. Moja otázka znie , ak nakúpi kalendáre len za účelom predaja resp. zákazník si to na poslednú chvíľu rozmyslí a nechce ich s potlačou ,kam zaúčtovať tieto kalendáre do prevádzkovej réžie, materiálu alebo ako tovar?

jednoznacne tovar