555matej555
16.12.12,14:41
Dobrý deň
Kupil som wifirouter za par korun ktory urcite funguje..oznacenie GETNET 124w ...pripojenie mame v byte riesene takto: Tahame kabel od suseda..on tam ma niaky router ..cize je spravca siete..(takto to mame 4ria susedia)..k tomu kablu mame pripojeny switcher a od switchera to ide do nasho hlavneho PC..dalej od switchera ide kabel do mojej izby kde mam pripojeny GET NET 124W...WIFI siet mi aj vyhodí ..na vsetkych zariadeniach ako napr mobil..ale ked idem na internet nepripoji ma..neviete ako mam postupovat ? neviem ziadne udaje co sa tyka nasej internetovej siete..viem to ako NE-administrator niako spojazdnit ?
Vlado40
16.12.12,13:53
Skús pripojiť kábel namiesto hlavného PC do routra GETNET 124w a potom ďalej do hlavného PC ...alebo koľko je tam tých údajných "switcherov".
555matej555
16.12.12,14:12
Teraz som to skusal takto ..napojit na priamo GETNET 124w na kabel co tahame od suseda..aj tak to wifi nefunguje...zrekapitulujem to este raz...Sused je administrator ..v byte ma router (pravdepodobne) taha do nasho bytu 1 internetovy kabel a ja ho mam pripojeny v switcheri..od switchera ide jeden kabel do hlavneho PC a druhy kabel do mojej druhej izby ..chce by som chcel mat WIFI SIET cez GETNET 124w..tam to mam aj pripojene..ked zapnem wifi router pekne mi vyhlada siet ale nejde pripojit ...nic som nenastavoval takze by som to rad niako rozchodil..velmo sa do toho nevyznam ..ono to riesim koli tomu ze som predal notebook a na tom kabli co mi siel od switchera do izby mi internet siel na booku v pohode..teraz som tam napojil ten GETNET a wifi chyti ale nejde internet..(riesim to koli tabletu )
misoft
16.12.12,17:20
Nastav na WiFi karte u seba v PC všetko na Automatické teda Získať adresu IP aj server DHCP. Potom prijme to, čo bude ponúkané v danej sieti a bude to voľné.
Takto ti len oznamuje, že sieť je identifikovaná, ale keďže nevie vstupné údaje - nepripojí sa.