Aljoska
27.02.06,12:20
Dobry den,
chcela by som Vas poziadat o pomoc. Pocas PN, alebo cerpania dovoleniek uzatvorime pracovnu zmluvu s nejakym novym pracovnikom na dobu urcitu, kedze na dohodu vratnici pracovat nemozu. Chcem Vas poprosit ci mi nemozete poslat vzor takej prac. zmluvy ako ma vyzerat a co tam doplnit ak ide o zastupovanie. Dakujem velmi pekne.
A este sa chcem opytat ak pracovnicka ktora pracuje na pol uväzku kazdy den, moze pracovat kazdy druhy den po 8hodin?

Este raz vdaka za skoru odpoved.
Jana Motyčková
27.02.06,11:28
K druhej časti - môže, výšku úväzku treba stanoviť podľa priemerného počtu hodín, ktoré odrobí za tyždeň.
Aljoska
01.03.06,06:10
Dakujem Ti velmi pekne. Ak mi vies odpovedat aj na prvu cast budem Ti vdacna. Dakujem a pekny den.
STRELEC
01.03.06,06:20
Dobry den,
chcela by som Vas poziadat o pomoc. Pocas PN, alebo cerpania dovoleniek uzatvorime pracovnu zmluvu s nejakym novym pracovnikom na dobu urcitu, kedze na dohodu vratnici pracovat nemozu. Chcem Vas poprosit ci mi nemozete poslat vzor takej prac. zmluvy ako ma vyzerat a co tam doplnit ak ide o zastupovanie. Dakujem velmi pekne.
A este sa chcem opytat ak pracovnicka ktora pracuje na pol uväzku kazdy den, moze pracovat kazdy druhy den po 8hodin?

Este raz vdaka za skoru odpoved.
- na krátkodobé zastupovanie, napr. počas PN, je možné použiť DVP. Nie je samozrejme primerané, aby vrátnika rok robil niekto na DVP. Vtedy je primeraný pracovný pomer.
- vzory pracovnej zmluvy - viď tlačivá a dokumenty na Porade
- ak ide o krátkodobé zastupovanie na základe pracovnej zmluvy, uviedol by som tam v úvodných ustanoveniach (kde sa uvádza popis prac. činností), že napr."zmluva sa uzatvára na zastupovanie zamestnanca XY" alebo "zmluva sa uzatvára na zastupovanie počas dov. zamestnancov vrátnice" a pod.
Eva.Hajnikova
01.03.06,06:34
Ja na krátkodobé zastupovanie na vrátnici počas čerpania dovoleniek využívam dohody. Mala som už aj kontrolu a nič na to nevraveli.
Aljoska
03.03.06,11:00
Dakujem za Vase rady velmi pekne.